Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: trzeci komputer mICh@eL


Recommended Posts

Chmmm, jeśli AMD sponsoruje GPU i CPU to wsadźcie tam Phenom'a II X4 i 2x Radeonx2 4870 - wzrost wydajności będzie naprwadę duży a za 1000 zł kupi się plyte główną :)

 

Trzeba mieć farta żeby wygrać akurat tą edycję kiedy sonsoruje AMD :)

Panie Tomku, nie ma opcji dodania np. TOP 10 glosow? :)

I mICh@eL by był na nas wściekły :(

Nie chodzi mi o glosowanie ale tylko o liste, kto ile glosow dostal :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem na prawdę nie ma sensu. To przecież nie jest konkurs popularności :(

Chyba kpisz... jak dla mnie to konkurs popularności połączony z akcją charytatywną :) ale co mi do tego :)

Heh... Zgadzam się, mnie to osobiście zaczyna śmieszyć

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-MA770-DS3 - 288zł

AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2, 125W) - 359zł

Kingston DDR2 2GB 800MHz CL5 - 97zł

Corsair CMPSU-550VXEU - 550W -399zł

 

Ceny według komputronik.pl :(

I wsadzamy GeForce 8800 GS i git komp .

Przecież chłopak napisał , że chce pograć w Mirror's Edge , więc jak włożymy tam radka i włączymy PsyhiXa to będzie klapa .

 

1143 zł =)

Link to post
Share on other sites

Wieci co Dark_Reaver i sp4wners powinniście się teraz wstydzić i zapaśdz się głęboko pod ziemie. Po pierwsze to że wygrał mICh@eL jest głosem ogółu. Po drugie zrobił wiecej dla benchmark.pl swoją aktywnością niż Wy obaj razem wzięci. Po trzecie jeśli macie jakieś wąty możecie zawsze iść popłakać w kącie. Poz tym macie o wiele lepszy sprzęt od chłopaka nie jeden by taki chciał mieć taki sprzęt jak Wy.

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tym AMD??? Jest sponsorem całej trzeciej edycji i daje tego tysia na modernizację, czy extra daje procesor i kartę graficzną. To ważne jak mamy wybrać zestaw dla mICh@eL'a. Może moderator albo redakcja się wypowiedzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Akcja mówi o modernizacji komputera , a tutaj będzie wymiana wszystkiego

Można tak powiedzieć, w końcu zostanie wymienione płyta, procesor, ram, karta graficzna i dysk. Całe szczęście, że nie będą musieli składać kompa całkowicie od nowa :(
Link to post
Share on other sites

Tomek Stiller w poście dotyczącym konkursu podał, że 5 osób ma równe szanse (na dzień przed końcem głosowania) więc czy dowiemy się jakie cztery osoby były blisko lub jak rozkładały się głosy całej piątki z której wiadomo kto wygrał.

Link to post
Share on other sites

He he mICh@eL moje gratulacje!!! :) Tak coś czułem że Ci się uda, swoją drogą zasługujesz no to. Co do AMD to proszę Tomka żeby określił co sponsoruje AMD i czy trzymamy się sztywno tego tysiąca, bo potem jest wiele nieporozumień. :shock:

Swoją drogą myślę że panowie z AMD będą chcieli złożyć mICh@eL-owi wzorcowego Dragona, więc możemy się zastanowić nad pamięciami i .... może obudową??? Co od karty to myślę, że jak Ci włożą 4850/4870 to nie masz co żałować!!!

A może przeprowadzić testy na nowym kompie z 8800 i tym co da AMD i wtedy mICh@eL wybierze c o chce :(

Moim zdaniem warto podać jak rozkładały się głosy, ot tak, z czystej ciekawości...W drugiej edycji było to widać w ankiecie.

Link to post
Share on other sites

ASUS M3A78 (NB/Pro/-T)

2x2GB GoodRAM 800Mhz

250GB Seagate Barracuda 7200.12 albo WD Caviar Green 250GB

Procek jak mniemam AMD sponsoruje, więc pewnie 6000+ / 7750 / PII x3 710 (tylko akurat ASUS nie pozwala na odblokowanie 4-ego rdzenia, a AMD raczej nie przyzna się do słabego-mocnego x3@x4)

Grafika - 8800GS, albo wymiana na coś od AMD, 4830+...

 

JB w grę wchodziło odblokowanie tego Phenoma, to zamiast ASUS'a Biostar albo AssRock (np. świetny 780GXE).

Link to post
Share on other sites

Bardzo prosimy o jasne zasady do jakiej (mniej więcej) kwoty mamy szukać i czy jakieś części "sponsorowane przez AMD" już w tej chwili są pewne, żeby nie wliczać ich do naszego zestawienia. Inaczej udział w "zabawie" nie ma sensu...

 

Jeśli chcecie zrobić mich@elowi niespodziankę, to wystarczy bez podawania konkretnego modelu, proste zdanie w rodzaju "części do 1000zł, procesora i płyty nie wliczamy". I wszystko będzie jasne.

 

EDIT: Żeby nie było, że tylko jęczę, zaproponuję zestaw, który mieści się w kwocie i nie jest przez nikogo sponsorowany. Ceny aktualne, zaokrąglone do najbliższej piątki, brane dziś z ceneo.pl.

 

Gigabyte GA-EP31-DS3L ~270zł

Intel Pentium Dual Core E5200 ~290zł

2x Goodram DDR2 2048MB 800MHz ~160zł

Samsung SpinPoint S250 250 GB ~165zł

Dowolna buda bez zasilacza ~100zł

RAZEM: 985zł

 

grafika, zasilacz, dvd - 0zł, z zasobów "własnych" mich@ela.

 

Proc na boxowym chłodzeniu wykręci 3.0 bez mrugnięcia, a i 3.5 może da radę przy odrobinie testowania odpowiednich napięć... Przyrost mocy w stosunku do obecnego +1000%.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-EP31-DS3L ~270zł

Intel Pentium Dual Core E5200 ~290zł

2x Goodram DDR2 2048MB 800MHz ~160zł

Samsung SpinPoint S250 250 GB ~165zł

Dowolna buda bez zasilacza ~100zł

RAZEM: 985zł

 

grafika, zasilacz, dvd - 0zł, z zasobów "własnych" mich@ela.

 

Proc na boxowym chłodzeniu wykręci 3.0 bez mrugnięcia, a i 3.5 może da radę przy odrobinie testowania odpowiednich napięć... Przyrost mocy w stosunku do obecnego +1000%.

Przyrost może i taki by był, ale chłodzenie z boxa musiałoby mieć naprawdę mocną pastę (mi nałożona przez benchmark już odmówiła współpracy, proc z 3.6GHz zszedł na 2.5....

 

Co do zestawu, to tak się zastanawiając można by było zrobić to tak, jak napisał wheeny, lecz w dalszym ciągu nie mamy informacji o tym, czy Michał może podesłać swoją kartę do redakcji. Bo jeżeli nie, to w ram bym nie inwestował, Michał sprzedałby stare części (razem z kartą) i kupił RAM a może i nawet dysk. Trzeba się tutaj pozastanawiać i przemyśleć wszystko.

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tym AMD??? Jest sponsorem całej trzeciej edycji i daje tego tysia na modernizację, czy extra daje procesor i kartę graficzną. To ważne jak mamy wybrać zestaw dla mICh@eL'a. Może moderator albo redakcja się wypowiedzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Idea jest taka, że modernizujemy za ten 1000zł. Jeśli AMD zechce dorzucić coś od siebie, to chwała im za to :(

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...