Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem karty graficznej.

 

Mój sprzęt: 

Procesor - Pentium D 2.8 Ghz

Karta (obecna) - Radeon HD 2400

Płyta główna - Asus p5gzmx

Ram -  1 GB DDR2

Zasilacz - Fell 2 350 atx 

 

Komputera chciałbym używać do grania oraz nagrywania. Np. Granie w Aion na max, Nagrywanie na średnich. 

Budżet do 100 zł (ew. trochę większy ( do 150 - 170 zł))

Jaka karta była by odpowiednia? 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, raczej nie ma szans, co ja gadam, na pewno nie ma szans! Potrzebny jest mocny CPU do nagrywania ,karta tu dużo nie pomoże, gdyż Twój sprzęt nie oszukujmy się jest już leciwy ;) A nawet jeśli to jest program Mirrils Action(według mnie bije Frapsa na głowę) i tam ciężar przeniesiony jest na GPU którego i tak aż tak bardzo nie zamula jej, ale przy Twojej konfiguracji sprzętowej nawet na Aionie nic nie wskórasz.

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy moja konfiguracja jest wyjątkowa, ale jeszcze jak miałem GF 8600 gts, mogłem nagrywać Crysis 2, więc bez przesady. Aion to gra mało wymagająca od komputera, nawet teraz mogę z niej nagrywać, lecz na najniższych. A więc, z pomocą jakiej karty mógłbym nagrać w wysokiej jakości w rozdzielczości powiedzmy HD?

 

KamellotK1 Zamierzam złożyć sobie przyzwoity sprzęt, ale chce zacząć od karty ^^ 

Link to post
Share on other sites

Wsadzisz GTX'a 660TI do takiego zestawu? No proszę Cię nie można tak zaczynać bo nigdy nie złożysz tego do kupy, z kartą pojawi się wymóg dobrego zasilacza, potem kartę będzie ograniczał procesor, aby wymienić procesor trzeba wymienić mobo, a do tego jeszcze trzeba dokupić odpowiednie pamięci ram, i wychodzi Ci że musisz wymienić całego kompa, i jeśli mogłeś nagrywać crysisa 2 na takim sprzęcie to chyba na minimalnych w roździelczości 640x480 i w 10 klatkach na sekundę ;)

Link to post
Share on other sites

KamellotK1 Tak się składa że nagrywałem W HD i klatki wahały się między 22 - 27 na sekundę. Więc wbrew pozorom to nie był zły zestaw.

Poza tym, czy ja mówię o kartach wartych 600-750 zł? Mój próg to karta do 150 zł w miarę wydajna, dzięki której można grać na max w Aion oraz go nagrywać w średnich ^^

 

Jaka karta była by dobra? 

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

Jak nagrasz filmik to może uwierzę ;) ja na C2D E8400 i 9800GT z nagrywaniem na 1280x1024 miałem 19 klatek na sekundę na ustawieniach Medium-High. Mówię Ci i powie Ci to każdy, rozwijanie tego zestawu nie zmieni nic. Musiałbyś kupić dwurdzeniowca co najmniej taktowanego na 2,5GHz'a, dokupić z 3GB Ramu, i kartę graficzną co najmniej 8600GT.

Link to post
Share on other sites

Proszę oto film nagrany Frapsem:

http://www.youtube.com/watch?v=3QO7RSrARl4

(Gra bez nagrywania chodziła płynnie, przy włączeniu fps spadały o ok. 4- 5)

GF 8600 gts można dostać za 50 - 80 zł, jednak ja chce coś lepszego, albo przynajmniej bardziej stabilnego.

Mój procesor jest 2 rdzeniowy i dosyć wydajny więc raczej z nim kłopotów nie mam. Jeżeli chodzi o blokowanie możliwości 

karty, tak czy siak go wymienia na co najmniej core2duo.

 

Więc jaka karta była by dobra? 

Link to post
Share on other sites

Już drugi taki, co twierdzi, że jego konfiguracja jest wyjątkowa, i na kartach pokroju 8600gt wszystko chodzi na maksymalnych detalach płynnie. Coraz więcej magii na tym forum.

 

BTW. Na filmie jest na oko 10-15fps, w sumie fajne te slajdy.

 

EDIT. Wszystko jasne. To ta sama osoba co w temacie o którym mówiłem. http://forum.benchmark.pl/topic/81452-nvidia-geforce-8600-gts-dobry-wyb%C3%B3r/

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

Ta twój procesor jest śmieszny a nie "dość wydajny", dośc wydajny był w 2005 roku, porównaj sb troche LEPSZY procesor z tamtych czasów, do nowego procesora za 160 zł http://www.anandtech.com/bench/product/92?vs=406

 

@UP ,HD to mu się śni, jak gra 800x600 to pewnie muu wszystko chodzi na full :P

Edytowane przez Beznogi
Link to post
Share on other sites

Nie ma co porównywać procesora wartego 20 zł i 160 zł. Wiem że pentium D jest stary i mało wydajny. Jednak nie na tyle żeby utrudniać prace. 

Mieliście kiedyś taką, bądź podobną konfiguracje? 


Tak czy siak, potrzebuje karty na tą konfiguracje, bądź karty + procesora pod tą płytę.

Co moglibyście mi polecić ?

(Nie wspomniałem, posiadam jeszcze dodatkowo Feel 500 atx oraz Hedy 600 atx)

Link to post
Share on other sites

Osobiście wątpie, ja osobiście martwiłbym się w Twoim przypadku o zasilacz, ponieważ 9800GT potrzebuje trochę papu a zbyt dobrego psu to Ty nie masz ;) Dlatego tutaj kolejny raz powiem, że to co chcesz zrobić czyli rozbudować swojego PC w tym momencie to praktycznie kasa w błoto, lepiej postawić na nową jednostkę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...