Skocz do zawartości

"Cykanie" zasilacza XFX 550W


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z tytułowym zasilaczem (XFX Core 550W (P1-550S-XXB9) - kupiony 1,5 roku temu.

Od jakiegoś miesiąca wydobywa się z niego dość niepokojący dzwięk - coś jak cykanie świerszczy. Natężenie jest dośc znaczne i bardzo drażniące na dłuższą metę. Nasila się głownie podczas obciążenia kompa. 

 

Zastanawiam się co może być przyczyną i wydaje mi sie (na słuch) że coś z elektroniką, cewki? tranzystory? Komputer "odkurzyłem" dokładnie, więc to nie kwestia wiatraków, chyba że któremuś zabrakło smarowania.

 

Pytanie czy działanie na takim kompie jest bezpieczne czy może nie ryzykować? (również grzebania w środku zasilacza) i oddac na gwarancję?

 

będe wdzięczny za wszelką pomoc

 

Edit: jak mogę dodać plik dzwiękowy?

 

 

Konfig kompa:

 

GTX 460 x2

WD5000AAKX

Asrock p67 PRO3

Intel i3-2120 3.3GHz

Pamięci Patriot 2x4 GB

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites

zatrzymaj wentylator w zasilaczu, może w nim jest problem, to że go odkurzyłeś nie znaczy że nie ma w środku jakiegoś włosa czy czegoś

jeżeli będzie nadal cykać to pewnie kondensator po stronie pierwotnej, problemu z tym niema, zwyczajnie kiedyś padnie do końca i komputer się nie uruchomi, ale póki masz jeszcze na niego gwarancję to wtedy można by oddać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z tego co opisujesz to cewki cewka daje doopy miałem taki sam problem działo sie tak tylko pod obciążeniem

nic bym nie kombinował można śmiało używać dalej ,ale jesli ci to przeszkadza i masz gwarancje to wysyłaj na gware ;)

Link to post
Share on other sites

zatrzymaj wentylator w zasilaczu, może w nim jest problem, to że go odkurzyłeś nie znaczy że nie ma w środku jakiegoś włosa czy czegoś

jeżeli będzie nadal cykać to pewnie kondensator po stronie pierwotnej, problemu z tym niema, zwyczajnie kiedyś padnie do końca i komputer się nie uruchomi, ale póki masz jeszcze na niego gwarancję to wtedy można by oddać

 

wentylator działa na dużych obrotach trochę się boję zatrzymywać jego pracę (czy to bezpieczne?)...chociąż po czyszczeniu chwile był spokój. Dzięki makabra za rzeczową odpowiedź - chętnie dodam zapis dzwiękowy być może będzie pomocny, tylko nie wiem jak? 

Link to post
Share on other sites

to w takim razie wyłącz komputer, wsadź ołówek czy cokolwiek podobnego w wentylator i wtedy uruchom komputer, jeżeli cykanie jest od samego momentu uruchomienia komputera to będziesz wiedział, potem normalnie wyciągnij to czym blokowałeś i zobacz czy cykanie wróci

 

a cewki to raczej będą piszczeć niż cykać :]

Link to post
Share on other sites

wporządku odpalę kompa z blokadą wiatraka, zaraz wracam ;)

 

Edit: To nie wiatraki, sprawdziłem każdy występujący w obudowie

 

Wnioskuję że operacja "naprawa" będzie problematyczna dla amatora i nie warta świeczki, czyt. ryzyka utraty gwarancji?

Edytowane przez wedrowycz
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam

Mam podobny problem z tym zasilaczem. Niestety miesiąc po gwarancji zaczął cykać. Szybkość jest uzależniona od obciążenia (w grach szybciej i ciut głośniej). Panowie - prosto i zwięzłe - jest to do naprawy ? Jeśli tak to udać się do serwisu komputerowego czy bardziej elektrotechnika ogólnego ?

aha, sprawdzalem - to nie wentylator, a cykanie slychac z daleka

Oto nagranie

http://clyp.it/cy05jeqg.mp3
 

Edytowane przez tommiyacht
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...