Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pamiętam że kiedyś miałem płytę Asrock ale to gdzieś na koniec podstawówki :D

Więcej szczegółów na pewno bym wsadził tego procka I7 3770k 3.5GHz i jakąś mocniejszą grafikę ale jeszcze nie zastanawiałem się nad jaką. Cena za jaką mogę kupić tą płytę to ok.500 zł.

Link to post
Share on other sites

Do powyższych dodałbym także msi z77a-gd45. Nie sądzę, aby OC było wyższe na GD55 o więcej niż 100 MHz, a szkoda dopłacać prawie 80 zł. Czyli przyrost rzędu 2,2% za 20% droższą płytę. Do tego OC to niewiadoma. Najlepiej byłoby kupić 5 sztuk i5 3570K, wybrać najlepszą i oddać 4 pozostałe :D .

Link to post
Share on other sites

A po co Ci te grzałki? Żeby powiedzieć kumplom na blokach że masz "najwydajniejszą grafę w ofercie producenta"? Do czego to używasz? Jakieś GPGPU? Render na grafice? Jeśli do gier, to jest to zwyczajny przerost formy (i ceny) nad treścią.

 

Te karty są gorące (co za tym idzie głośne), prądożerne i totalnie nieopłacalne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie tam nie jestem lanserem tylko po prostu jak chce zrobić kompa to na kilka latek.


Chodź jak tak patrze i czytam to rzeczywiście ten GTX 780 nie jest zły 


To zrobię tak chyba wezmę tego gtx'a 780 a może dołożę do lepszej płyty głównej 

Link to post
Share on other sites

Nie tam nie jestem lanserem tylko po prostu jak chce zrobić kompa to na kilka latek.

Chodź jak tak patrze i czytam to rzeczywiście ten GTX 780 nie jest zły 

Co do płyty mam as rock extreme 6 i jest to bardzo dobra płyta :) Przesiadłem się na nią z msi ;) I nie żałuje wyboru. Zrobiłem wielki błąd kupując msi a nie As Rock jak pierwotnie chciałem. A co do grafy to nie opłaca ci się kupować jej aż za 3000 tysie. Sprzęt potanieje sporo a ty i tak nie odzyskasz utopionej w ten sposób kasy. Po za tym gtx 690 pobiera 300 wat w TDP. Więc zasilacz musiałbyś kupić co najmniej 750W jak nie większy. Na twoim miejscu kupiłbym gtx 670 Asus Direct CU II 4gb :) Wystarczy do gier, aby odpalić je na full detalach I jeśli chcesz się bawić w duże OC to kupiłbym potworne chłodzenie w postaci noctua nhd14( sam takiego używam)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gtx780 to przecież to samo co titan, tylko z mniejszą liczbą jednostek poszczególnych. Różnice pomiędzy kartami w grach rzędu kilku fps, a po oc gtx780 spokojnie się równa. Nie wiem w co masz zamiar grać, ale gtx780 do wszystkich gier spokojnie wystarcza, chyba że ktoś chce grać na 3 monitorach, albo powyżej fullhd. Ewentualnie kup gtx770, bo to wydajna karta i ma dobry stosunek cena-jakość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość to Full HD jeden monitor.

Dobra bo trochę odbiegliśmy od tematu z jednej strony dobrze bo trochę za oszczędzę.

Ok dziś spróbuje wszystko po kalkulować i zrobię taką listę co zamierzam kupić

Ale dzięki bardzo za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...