Skocz do zawartości

Modernizacja komputera (gracz) 1700zł.


Recommended Posts

Dzień dobry. Przejdę od razu do rzeczy. Chciałbym zmodernizować mój sprzet tak by dawał radę w dziesiejszych czasach. Zaznaczę żę chciałbym przy tym zachować jak najwiecej starych komponentów w celu zaoszczędzenia pieniędzy ( oczywiście posłucham porpozycji nawet jeżeli miałoby zostać wymienione wszystko ;) ).

 

Zastosowanie komputera: Gry, filmy, przegląd neta.

Maksymalna kwota jaką dysponujesz : 1700 zł.

Których części potrzebujesz: tylko "wnętrzeności"

Czy będziesz podkręcać sprzęt: Absolutnie NIE.

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor : 1920 x 1080 px

Specjalne wymagania : nie mam

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera:

Procesor: AMD FX-6100 Six-Core Processor, 3300 MHz
Płyta główna: 760GM-P23(FX) http://pl.msi.com/product/mb/760GM-P23--FX-.html
Pamięć RAM: GoodRam DDR3 8Gb PC3 - 10600 DIMM
Dysk twardy:
Seagate Barracuda 7200.12 500GB

Karta graficzna: GeForce GTX 260
Zasilacz: Mode TX650W Corsair
Własna propozycja zestawu: moja jedyna propozycja co do grafy i procesora to GTX 660 oraz jakaś i5. Jednakże nie jestem oblatany w tych tematch to zdam się na wasze sugestie i pomoc.
Dziekuję i pozdrawiam.
 
Link to post
Share on other sites

Dziekuje za szybko odpowiedź emcen.

To jeszcze pociągnę temat bo chciałbym być pewny. Radeon 7850 jest lepszsy od gtx 660 ? A procesor faktycznie będzie dawał rade ? Wszedzie slyszalem o i5 jaki to on dobry jest, jestem zaskoczony faktem ze mój leciwy AMD FX-6100 moze z nim konkurować.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem do

Fx-a tylko i wylacznie gtx 770 ( sterowniki nvidia kochaja rdzenie i to tak mocno ). À w pozniejszym terminie moglbys dokupic SSD jak i rowniez zmienic fx-a na 8 rdzeniowca z 9 rodziny ( tak wiem , smiesznie to brzmi ) albo inna opcja gtx 760+SSD samsung 840 pro / crucial m5 128 .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...