Skocz do zawartości

SilentiumPC M23 - Video Recenzja


Recommended Posts

@omar2033

 

Źle mnie zrozumiałeś.

Corasair R300 jest pod każdym względem lepsza niż M23. Zarządzanie okablowaniem, przestrzeń we wnętrzu, lakier i funkcjonalność są dużo lepsze niż w budżetowej M23.

 

Chodziło mi tylko i wyłacznie o sztywność konstrukcji, która jest podobna. 

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Nie łap mnie za słówka.

Słowem nie wspomniałem o marketingu Corsair i nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby jakiś przedstawiciel tej firmy zachwalał ich produkty pod tym względem, a umniejszał inne.

 

To jest tylko moja obserwacja.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest podobna. :D

No co Ty M23 to prawie Fractal Arc Midi R2 :bicz:

A tak serio to trzeba zejść czasem na ziemię. M23 ma w nazwie Brutus i to jest następca Brutusa pod każdym względem.

Daleko jej do M40, do Z9 czy Corsaira 200R, 300R Nie ta liga, nie te klocki  :P

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba wszyscy zapominacie o tym, że w cenie około 160 zł jest cała seria obudów CoolerMaster Ellite ;)
Są starsze brutusy, choć w tym przypadku M23 jest ciekawszą opcją, głównie ze względu na lepsze zarządzanie okablowaniem.
Zalman Z5 i jeszcze kilka innych. ;)

Link to post
Share on other sites

No co Ty M23 to prawie Fractal Arc Midi R2 :bicz:

A tak serio to trzeba zejść czasem na ziemię. M23 ma w nazwie Brutus i to jest następca Brutusa pod każdym względem.

Daleko jej do M40, do Z9 czy Corsaira 200R, 300R Nie ta liga, nie te klocki  :P

Bez jaj, porównujmy obudowy z blachą 0,6-0,7 mm a nie 0,9 mm i wzwyż ;)

Link to post
Share on other sites

Niektórzy chcieliby kupić za 150zł obudowę wartą 300zł... Niedoczekanie.

Kupujesz budę za 150zł - przygotuj się, że taki produkt dostaniesz.

 

Produktom SPC nie można odmówić tego, że ich ceny są adekwatne do tego co oferują. Takie są fakty, w każdym popularnym przedziale cenowym mają jakąś obudowę i nigdy nie odstaje ona od konkurencji.

 

Konkurenci za to często idąc na "marce" oferują podobny albo i gorszy produkt w wyższej cenie. 

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jako że jestem posiadaczem budy C 300R, to mogę w pełni zgodzić z opinią Bakaka. Ta buda ma dość cienkie blachy, szczególnie boki są elastyczne, to samo tyczy się całej konstrukcji. Jednak zero drgań i czego kolwiek co by wzbudzało podejrzenia co do jakości budy, biorąc pod uwagę fakt, że mam zamontowane 2 dyski, jeden 3,5 cala oraz 2,5 cala, nie czuję wibracji szumów i tym podobnych, Jak zepnę w RAID-a 2 dyski to się wypowiem bardziej co do drgan boków czy całej obudowy :)

Ogólnie buda rządzi... jak dla mnie :D

Link to post
Share on other sites

Trochę na wyrost brany jako istotny jest aspekt wagi i "grubości" blach. 

 

W pierwszej kolejności należy zadbać aby wentylatory i HDD(zwłaszcza) nie wibrowały, a dopiero potem ewentualnie dokładać do budy.

 

 

Mój Fractal Design Core 3000 przy wysłużonych Samsungach F3(x2) potrafił zagrać. Wymieniłem na jednego WD RED 1TB i zero drgań. Nadmienię, że dyski cały czas pracowały na rzekomo tłumiących drgania szynach.(foto poniżej)

http://www.guru3d.com/miraserver/images/2011/fractal-core3000/IMG_4450.jpg

Link to post
Share on other sites

bardzo dobra recka

a do 150zł lepszej budy się nie znajdzie :!:

Ja znajduję choćby tą.

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-349258-Zalman-case-midtower-Z5-mATX-ATX-bez-zdroje-cerna.html

ale fakt 150zł to nie jest - za to jest 156 zł ! :jupi:

Tu recka tyle, że wersji Z5 plus.

http://chlodzenie.net/reviews/zalman-z5-plus-video-recenzja/

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, SPC ma spory plus zwłaszcza jeśli chodzi o filtry. Nawet jak będą cienkie blachy, to przy w miarę ok dysku i wentylatorach obudowa nie powinna wpadać w wibracje, a jeśli HDD i went. są lipne to i obudowa za 300zł będzie wibrować. SPC zawsze daje albo gąbkowe albo magnetyczne i to z reguły na wszystkich wlotach, a to najważniejsze.

 

Jakbym wybierał tanią budę, to chyba wybrałbym M23, a nie Z5. Obydwie trochę design mają "nietypowy" nie w moim guście. Obydwie mają raczej kiepski lakier, obie mają cienkie blachy, ale M23 ma chyba więcej miejsca i sporo lepsze ofiltrowanie.

Link to post
Share on other sites

Panowie nie kłócić sie :P

 

Chyba z ciekawości wezmę tego Z5 na testy to się wszystko wyjaśni. Do tej pory miałem z ta budą do czynienia tylko raz i to przelotem. To co mi się w niej nie spodobało to mało sztywna konstrukcja ale M23 nie jest lepsza :P

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko argument sztywności ma się do rzeczywistości nijak. Bo wyjdzie to tylko przy przenoszeniu i ewentualnie wyginaniu blach, a kto normalny po złożeniu komputera targa nim.(zwłaszcza bez bocznej ściany, bo całkiem skręcona obudowa z wszystkimi bokami nawet ta najtańsza raczej nie będzie się wyginać) Co do wibracji to jak podzespoły wibrują, to tak samo odczujesz to w budzie 6kg jak 9kg. Dlatego sporo ważniejsze stają się dodatki w postaci np. filtrów, Z5 ma je fatalne, rzekłbym nawet że po prostu ich nie ma. 

 

Jest jeszcze kwestia wykonania detali, czyli przycisków, pokręteł, systemów beznarzędziowego montażu, śledzi, złącz, standardowych wentylatorów. Tutaj z tego co można wyczytać SPC nie zawsze wypada dobrze... ale miałem Gladiusa GD-600 i jakoś żaden przycisk nie wypadł, złącza się trzymały, bez niespodzianek.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Akurat ja dość często przenoszę te lżejsze kompy w taki sposób jak opisujesz - tzn bez jednego boku chwytam za konstrukcję topu i niosę z miejsca na miejsce. Oczywiście zaraz będzie larum, że tak się nie nosi itp. Ja tak noszę dość często. Tak samo jak zdejmuje komputer z biurka to nie chwytam go tylko od dołu. Chwytam go jedną ręką za dolną część a 2 za konstrukcję topu z boku.

Oczywiście to wszystko nie jest tak bardzo istotne ale dobrze byłoby gdyby taki top w danej obudowie się nie zginał przy takich operacjach.

Co do Z5 - to nie mam zastrzeżeń do wykonania detali, przycisków czy malowania. Mógłby mieścić trochę wyższe chłodzenia.

Filtry takie lub inne także mi specjalnie nie przeszkadzają. Ja akurat nie jestem jakimś maniakiem ofiltrowania szczelnie całej obudowy. Dobrze jak są. 

Generalnie za 160zł uważam go za dość solidną konstrukcję (6,5kg) o przyzwoitej jakości wykonania.

Link to post
Share on other sites

@ UP

Szczerze? Masz dziwny sposób przenoszenia kompów :P Którego z kompów ja bym nie przenosił to zawsze łapię w dwóch miejscach spodu obudowy :D A nie, czekaj...Ty chcesz chyba po prostu zaraz stworzyć argument dla Corsair / Zalman na "plus" za to, że umożliwia takie a nie inne przenoszenie komputera  :lol: Koniec już tego offtopu bo jak zwykle gadka bez sensu i bez związku z tematem...

Link to post
Share on other sites

Też czesto przenoszę w ten sposób obudowe i uwazam że jest on bardzo wygodny. Niestety nie każda obudowa na to pozwala np. Enermax Ostrog ma tak miekki dach i szkielet ze gnie sie w palcach nie mowiac o chwyceniu jej i przeniesieniu jesli wewnatrz sa podzespoly.
Co ciekawe M23 mozna tak przenosic bez obaw, ale zlapanie jej np. za przeciwlegle rogi powoduje juz lekki przegiecie calej konstrukcji :P

Dla mnie osobiscie mozliwosc przenoszenia obudowy w ten sposob nie jest warunkiem koniecznym, ale dla kogos innego moze to byc bardzo istotne, tak jak dla Omar2033.

 

====Aktualizacja====

=====11.09.2013====

 

http://www.youtube.com/watch?v=dxqK3ovFmJc

 

http://www.youtube.com/watch?v=BMAAXWajxsM

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie, czy ktoś faktycznie mierzył grubość blach w M23 mikrometrem ? Jutro jak nie zapomnę zabrać z pracy to sam się pofatyguję 

 

Sam posiadam tą budę od 5 dni i powiem tak .....

 

Blachy gną się jak plastelina, to co widziałem podczas przykręcania zasilacza oraz wentylatorów na górze przeszło moje najśmielsze oczekiwania, strach kręcić śrubokrętem. Dodatkowo, koszyk na HDD jest tragicznie spasowany ..... u mnie mam ogromne luzy przez co wszystko mi chrobocze przerzucając wibrację na cała obudowę. 

 

Po skręcenie całego zestawu jakoś to wszystko się trzyma ..... i jak na 140 zł no mamy filtry + wentyle oraz wnerwiające diody których lepiej nie podłączać 

 

Natomiast w porównaniu nawet do Aerocoola PGS VX-R obudowa ta jest dla mnie totalnym gniotem  :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...