Skocz do zawartości

SilentiumPC M23 - Video Recenzja


Recommended Posts

Wreszcie ktoś szczerą video-reckę zrobił bez owijania i piania z zachwytu jak 90% recenzentów na YT.

Jakością i solidnością ta obudowa raczej nie grzeszy. Rozwiązanie z wyjmowaniem do czyszczenia filtra pod zasilaczem beznadziejne. Mało miejsca na przewody za tacką płyty głównej, a o dedykowanym otworze na kabel zasilający typu EPS 8-pin zapomniano :/

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Brakujące nity, jakieś historie z lakierem, obudowa gnie się jak Tico przy bombie ... ale dalej paru "recenzentów i speców" upiera się że jest idealna... haha

 

Bakak szacun za obiektywizm. 


Przykład: http://www.pctechreview.com.pl/obudowy/brutus-m23-pure-black-pierwsza-w-polsce-recenzja-najnowszej-obudowy-midi-tower-od-firmy-silentiumpc/

Link to post
Share on other sites

Na sztywność M40 nie narzekam, chociaż nie mam porównania do innej obudowy, więc... :)

Ogólnie, to wszyscy zachwalają produkty spc, a tak naprawdę nie są warte swojej ceny, powinny być trochę tańsze...

Aha, darth nie wierz w to, że tych wentylatorów w obudowie wcale nie słychać! Na low może i tak, ale na high już mocno słyszalne są :)

 

edit: jeżeli chodziło Ci o sztywność tego panelu z przodu, to tak on jest bardzo giętki :P

Edytowane przez KtosCos
Link to post
Share on other sites

Ps. Bakak może masz za dużo "pary w łapach" od pozostałych recenzentów tej obudowy ;)

Nie musiał użyć do tego większej siły, uwierz. Wygiął by ją gdyby się przyłożył. 

 

Po prostu to są absolutnie najtańsze chińskie OEM'y. Które popularność i "renomę" zawdzięczają tylko odpowiednio poprowadzonym działaniom marketingowym. Jedyna porządna obudowa "SPC", to już niesprzedawany Pilum 400. 

 

W każdej innej wychodzi brakoróbstwo i produkcja w fabryce bez kontroli jakości (patrz akcje z lakierem i nitami). 

 

Tania obudowa nie musi być pancerna, ale wszechobecne niedoróbki dyskwalifikują te produkty. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Chodzi głównie o sztywność konstrukcji, a nie tylko tego panelu przedniego.

To jest kolon tej obudowy:

http://sama.en.alibaba.com/product/705449145-215452033/Power_Gaming_case.html

http://sama.en.alibaba.com/product/758044154-215452033/latest_gaming_casing_i03.html

http://sama.cn/en/showproducts.asp?id=57

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Corsair 300R sam mierzyłeś

http://chlodzenie.net/reviews/corsair-carbide-300r-vs-fractal-design-core-3000/

więc wiesz ile jest tam realnie.

 

400R ja mierzyłem dokładnie-kilkakrotnie gdy ją miałem. Dokładnie mam taką samą suwmiarkę jak ty (nawet 2) i wychodziło między 0,73- 0,82mm. Średni około 0,80mm. Myślę, że w 500R jest podobnie.

Nie jest to jakaś zastraszająca grubość, jednak obie te obudowy mają przetłoczenia na bokach i realnie są dość

sztywne.

Nie jest to jednak grubość blach jak we Fractalu Define. 

Nie wiem gdzie podają 0,6mm - na stronie producenta się z tym nie spotkałem.

Tobie także inna grubość wyszła w recenzji.

Więc jeśli jest to 0,6mm pokaż gdzie takie podaje to Corsair lub wklej link do realnych pomiarów blach w 400R i 500r?

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

@All

 

  • SZTYWNOŚĆ

Buda nie jest sztywna jak skała, ale po zamontowaniu boków ciężko ją wygiąć. Co prawda blacha jest cienka i to widać, jednak nie ma tragedii, widziałem cieńszą w podobnej cenie.

 

  • LAKIER

Malowanie obudowy jest całkiem przyzwoite, ale jak widać pod wpływem wygięcia metalu, lakier się kruszy i odpada, jednak nie jest to problem tylko takich tanich obudów. W moim Antec 1100 tez się tak robi choć trzeba sie nieco bardziej postarać :P

 

  • WYKONANIE

Buda jest nieźle spasowana. Na łączeniach nie ma prześwitów, wszystkie elementy do siebie pasują, a podczas naginania nic nie trzeszczało :P Więc ten element jest raczej OK.

Troche dziwne jest zjawisko brakujących nitów, ale wygląda to tak jakby nigdy nie miało ich tam być... tylko po co te dziurki? :P

 

  • TESTY

Testy tak jak w przypadku X80 będę robił w BF3 i w OCCT - Power Supply 30min. 

 

:D

 

Teraz jestem na etapie składania kompa do kupy w tej budzie, ale muszę poczekać na przyjazd krótszej grafy, lub wynitować koszyka na SSD  :P Bo mój Radeon HD 7970 +Accelero Xtreme sie nie mieszczą. Brakuje około 2 cm :P

Ta druga opcja bardziej mnie kusi  :P

 

@gtxxor/@omar2033

Zamierzam robić same szczere recenzje i zero ściemy czy pomijania faktów :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

O nie nie nie...Pomiar na żywo poprosimy (może być bez dźwięku jak się czegoś obawiasz) bo suwmiarkę elektroniczną to można sobie "ustawić" :D

Obudowę już dawno sprzedałem.

 

Twój pomiar blach w 300R - wypadł tak:

0,73mm-0,79mm-0,83mm

http://chlodzenie.net/reviews/corsair-carbide-300r-vs-fractal-design-core-3000/

więc nie pisz, że 400R, 500R mają 0,6mm bo chyba sam w to nie wierzysz :D

Link to post
Share on other sites

Skoro recenzenci na poczytnym portalu tak piszą to czemu mamy nie wierzyć im a mamy uwierzyć Tobie? W końcu sam przede wszystkim powołujesz się na testy i recenzje :D Koniec offtopa bo to nie czas i nie miejsce na takie dysputy...

Link to post
Share on other sites

Kumpel kupił jakiś czas temu 300R, składałem mu w niej kompa i miałem okazje dobze się przyjrzeć. Zasadniczo twardość blach wcale nie jest lepsza niz takiego M23, natomiast pojemność i funkcjonalność jest znacznie lepsza, to samo tyczy się lakieru, który na Corsair jest znacznie lepszy.

 

Każda buda będzie miała jakieś wady i zalety. M23 jest tani ;) 

Link to post
Share on other sites
Jedyna porządna obudowa "SPC", to już niesprzedawany Pilum 400. 

 

To jest ta? http://www.komputronik.pl/product/115885/SilentiumPC_Pilum_400_Pure_Black_(PI-400)_-_bez_zasilacza.html  Ładna to ona nie jest :D  Co ona takiego dobrego  ma w sobie?

 

Sry za offtop. 

Edytowane przez liscypis
Link to post
Share on other sites

Kumpel kupił jakiś czas temu 300R, składałem mu w niej kompa i miałem okazje dobze się przyjrzeć. Zasadniczo twardość blach wcale nie jest lepsza niz takiego M23, natomiast pojemność i funkcjonalność jest znacznie lepsza, to samo tyczy się lakieru, który na Corsair jest znacznie lepszy.

 

Każda buda będzie miała jakieś wady i zalety. M23 jest tani ;)

Nie przesadzaj z tą twardością bo chyba się nie przyjrzałeś dobrze 300R. 300R vs M23 to jak dzień do nocy ;)

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...