Skocz do zawartości

Komputer do WoWa ale nie tylko + peryferia [około 3k+ zł]


Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

 

  • Zastosowanie komputera : World of WarCraft i czasem inne gry
  • Maksymalna kwota : Generalnie nie więcej niż 4k zł ale bez zbędnego szaleństwa
  • Których części potrzebuję : Cała skrzynka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie wiem, nigdy tego nie robiłem (no za czasów P4 ale kto by to pamiętał?)
  • Rozdzielczość mojego monitora : brak monitora
  • Specjalne wymagania : Ma być cicho - to dla mnie super ważne, fajnie by było mieć SSD
  • Części z poprzedniego komputera : Brak - mam lapka
  • Własna propozycja zestawu : No właśnie brak - zero koncepcji. Nie wiem czy iść w AMD czy Intela? Wiem, że intel jest szybszy ale czy warto?
  • Inne :

 

che zakupić sobie nowy komputer do grania. Właściwie to grania to za dużo powiedziane dlatego, że 90% czasu gram w World of WarCraft. Nie jest to najnowsza gra i nie potrzebuje zdecydowanie najsilniejszej konfiguracji jednak gdyby się miało zdarzyć to chce zagrać w coś nowego. Fajnie by było na najwyższych ustawieniach ale wiem, że przy tej kwocie raczej się nie zmieścimy dlatego nie jest to dla mnie priorytet (no fajnie by było gdyby WoW chodził na Ultra). Dość istotna dla mnie jest cisza. Wiem, że było ostatnio kilka tematów w podobnym przedziale cenowym ale mam dość specyficzne (chyba) wymagania no i żaden zestaw nie był z monitorem. Dziękuję każdej dobrej duszy, która będzie chciała pomóc :)

Link to post
Share on other sites

Proponuję:
http://www.morele.net/inventory/info/zfWRo/
 
Procesor: i5 3470- jak komp ma być do gier to raczej intel, jak intel to i5 
Grafika: Gigabyte GeForce GTX 660 TI- Dobre chłodzenie i w miarę cicha.
Zasiłka: OCZ ModXStream Pro 500W- Wybrałem modularny- łatwiej będzie uporządkować kable w budzie.
Obudowa: Gladius M40- przewiewna, ładna (kwestia gustu) z możliwością dokupienia panelu z oknem. :)  Zalecam dokupienie jeszcze jednego wentyla 120 na top.
Monitor: LED LG IPS237- nie jestem specem od monitorów więc proponuję to co osobiście sprawdziłem. Posiadam jakiś czas, i jestem zadowolony.
Dyski: 1TB Seagate + 120 GB SSD Kingstona.
 
Mały bonusik;
VXW8NJNXKE- przy wpisaniu tego kodu montaż wyniesie 1 zł a wysyłka będzie za darmo. Dodaj tylko do koszyka opcję montażu komputera- ten za ok 40 zł i sposób wysyłki. 

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedź.

 

Zastanawiam się nad grafiką jeszcze. Z tego co kojarzę to 660 Ti to starsza (wiem, że to nie znaczy gorsza) konstrukcja. W rankingu na benchmark.pl w podobnej cenie są karty R7950 a są sporo wydajniejsze (przykład takiej karty http://sklep.benchmark.pl/product/187785/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7950_MSI_3GB_DDR5_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html). Jednak nie wiem jak się to ma do konkretnie tych modeli. 

Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Gigabyte GeForce GTX 670 WindForce2 2GB DDR5 256bit (1019/6008)

Liteon iHAS120 SATA (black)

Zalman Z9 Plus (b/z)

LG 23EA63V-P (IPS, 5ms, DVI, HDMI, LED) - dostawa 1zł

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

 

Razem: 4015zł w esc.pl

 

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Propozycja lepsza od poprzedniej chyba pod każdym względem ;) Możliwość niewielkiego OC procesora (po dokupieniu chłodzenia na procesor), lepszy dysk SSD (na kontrolerze Marvell, a nie na kłopotliwym SandForce), wydajniejsza karta graficzna. Dodatkowo sprawdzony zasilacz z 5-letnią gwarancją i naprawdę dobrze wentylowana obudowa wyposażona w komplet wentylatorów na starcie.

Całość dopełnia fajny 23-calowy monitorek na matrycy IPS.

 

A jak chcesz żeby było cicho (na razie w obu propozycjach masz głośne boksowe chłodzenie) to na razie nie bierz SSD i zmień:

- zasilacz na: bequiet! PurePower L8 530W

- pamięci na trochę szybsze Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

- dodaj chłodzenie: Xigmatek Gaia SD1283

- dołóż do lepszej płytki: MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Reszta bez zmian, Razem: 3949zł

 

W takiej konfiguracji możesz od razu kręcić procesor do 4 GHz: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_intel_core_i53470_core_i33225_i_core_i33240?page=0%2C7 . Chłodzenie natomiast jest cichsze od droższego Fortisa i Fery Pro w podobnej cenie: http://pclab.pl/art44739-73.html

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...