Skocz do zawartości

BSOD 0x00000116 na Radeonie HD4850


Recommended Posts

Witam!

Mam problem z Radeonem HD4850 Gigabyte Zalman OC 1GB

Otóż cały czas wywala mi bsody. W postalu 2 pogram max 15 minut - pi*d! Włączam GTA San Andreas SA-MP 15 minut - Bsod. Temperatury po graniu 10min w SA-MP - ok. 50-55 Stopni Celsjusza. Miałem sterowniki: 10.2,10.3 i teraz mam 9.9 i na wszystkich wywala error, na wszystkich grach równierz: Battlefield 2, GTA IV, i innych.

Ludzie, czy ona jest uszkodzona? Chce k^%^@ normalnie pograć a tu takie jaja wywala na 0,5rocznym komputerze. Moi koledzy grają w SA-MP na 4 letnich kompach i zawala jak ta lala. Podaje reszte kompa:

AMD Phenom X3 720

Gigabyte MA770P-UD3P (czy jakoś tak)

3 GB DDR3 Kingston

Radeon HD4850

Windows 7

 

Pozdrawiam, Boro1345

Link to post
Share on other sites

jak możesz to sprawdz karte u kumpla na innym kompie.Ja tak miałem ale na4850 od ausa i od samej nowości i poszła na gware. ale pierw spradz na innym kompie bo to wcale niemusi być wina karty

Link to post
Share on other sites

Nic niepodkręcałem, ba to jest wersja od Gigabyte Fabrycznie Podkręcona (Overclocked). Dam ci zegary z CCC: 700mhz rdzeń, 1003mhz pamięc (a i jeszcze coś zaobserwowałem: jak jest włączony to tak dziwnie ,,miga'' ten Catalyst Control Center

EDIT: Koledzy, coś sie dzieje z tą grafiką i to na poważnie. Np. przeglądam temat, na dół i nagle rozmazał mi sie pasek pomógł itp

Link to post
Share on other sites

a widzissz, sprawdź czy na lini gniazdko->acar->comp wszędzie są bolce

 

brak uziemienia przy aktywnym pfc (w sumie bez też, ale tu mocniej)+ mocnym sprzęcie = huśtanie napięć i BSODy, a tak naprawdę to nie wolno kompa podpinać jak nie ma zapewnionej I klasy ochronności

Link to post
Share on other sites

to teraz dochodzi jeszcze pytanie czy w tym gniazdku bolec to atrapa czy też spełnia swoją rolę, najprościej sprawdzić przejeżdżając zewnętrzną częścią dłoni po wewnętrznej części budy, jak łaskocze to atrapa i trzeba rozkręcić gniazdko i zrobić to jak należy

Link to post
Share on other sites

Wiesz, wole nie rozkręcać gniazdek. Niechce ryzykować a pozatym nieznam sie na tym. No to więc trzeba do kogoś kiedyś skoczyć z kartą pod pachą i zobaczyć czy działa. A niewiecie dlaczego tak jest? 4 dni temu wszystko chodziło ładnie, dobrze

edit: http://www.subnixus.com/stop-error-code ... 00116.html jeszcze zaraz to obczaje

EDIT2: To niedziała bo jakiś kod trzeba :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

heh z tym uziemieniem to największa ściema w polsce bo niewiem jak za granicą jeżeli ktoś ma pojęcie o elektryce to wie jak to w polsce wygląda.To sie nazywa system zerowania i to uziemienie to to samo co zero w gnizadku bez bolca co ci po tym że na gnazdku masz bolec i przy nim przewód jak przy WLZ-cie masz już tylko 3 fazy i zero to poprostu ściema prawdziwe użiemienie jest może w 5 procent polskich mieszkań najcząściej w nowych domkach jednorodzinnych ale i to żadko to ,,uziemienie"to wał jakich mało i daje gwarancje że to nie wina gniazdka chyba że instalacja jeszcze wisi na alu to może być spore wachanie napięcia.

Link to post
Share on other sites

No to co mam zrobić? Może na gwarancje ją oddam? Mam pytanie: A może pożycze od kolegi GeForce 9400GT i obczaje czy śmiga? Wiem że to słaba karta ale do postala i san andreas powinna wystarczeć. A jak bedzie śmigać to znaczy że karciocha.

A i mam drugie pytanie: Jakie jest ryzyko że dadzą mi 4870 hd albo 4850 innej firmy np Sapphire?

Link to post
Share on other sites

a to swojej karty niemożesz wstawić do tego kolegi?? niedadzą ci 4870 nikt niejest tak miłosiernya jeśli niebędą mieli sapphire to dadzą ci model innej firmy ale z nową gwarancją(ale to tylko wtedy jak twojej nieda sie naprawić)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...