Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgodnie z prośbą Skeepera46 załączam nowy wątek:

 

Mam do wydania trochę kasy na komputer, który ma mi posłużyć do animacji z After Effects i nauki grafiki 3D. Początek będzie oczywiście grafiką stałą, ale celem jest animacja i to dość zaawansowana. Nie jestem jednak z hardwarem na bieżąco. Proszę więc o pomoc w doborze części.

 

Pewnie potrzebuję mega wypasionej grafiki, procka i sporo pamięci. Cisza zestawu nie jest najważniejsza (pracuję na słuchawkach). Grać... no pewnie będę, ale to nie jest najważniejsze.

 

Na forum w innym wątku znalazłem taki oto zestaw:

- 2 dyski Seagate 1TB SV35 7200 (64MB, Serial ATA/600)

- dysk SSD OCZ Vector SSD 2,5" 128GB 550/400 MB/s 90k IOPs

- mobo : MSI Z87-G45 Gaming

- RAM : Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP

- Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE

- obudowa CoolerMaster HAF 912 Plus czarna ( bez zasilacza )

- zasilacz OCZ ZS Series 750W non-Modular, 80 Plus Bronze, ATX12V v2.2 and EPS12V

- procek Intel Core i7 4770K 3,50 GHz

- Tani napęd DVD

- MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit)(N760 TF 2GD5/OC)

 

Przypuszczam, że można lepiej. Co mogę zmienić, żeby wyciągnąć z niego jeszcze więcej mocy i dlaczego tak dużo osób zachwala układ Core i7 4770K??

 

Link to post
Share on other sites

TEST  <-- klik

 

4770k - procesor na haswellu, odblokowany mnożnik ( gotowy do OC). Haswell przede wszystkim miał za zadanie przebić Ivy i Sandy pod względem energooszczędności. Co rzeczywiście się udało. (źródło: klik)

 

http://www.purepc.pl/files/Image/do_artykulow/water/150_A100.png

Pobór mocy całej platformy

Spoczynek / Ustawienia standardowe

Wat (mniej = lepiej)

 
http://s6.ifotos.pl/img/Przechwyt_nweqprw.PNG
 
 
posiada wzmocniony zintegrowany układ graficzny. Jego minusem jest temperatura, która bez dobrego chłodzenia uniemożliwia nam OC. 

 

W testach CPU i7 4770k (non - OC) ma przewagę nad i7 3770k oscylującą od ~6% do aż 20%, w zależności od testu. 

Generalnie wszystko możesz odczytać z tabelek TUTAJ.

 

 

ja osobiście sądzę,że warto  przesiąść się z socketu LGA1155 na korzyść bądź co bądź przyszłościowego LGA1150.

 

-----

 

Jeśli chodzi o grafikę... polecam układy quadro. są one zaprojektowane dla profesjonalistów w dziedzinie tworzenia grafiki trójwymiarowej. Z  tym, że na takiej grafice nie spodziewaj się grać w crysisa 3 w fhd itp :P nie do tego została stworzona.

 

WĄTEK 1 <---klik

 

WĄTEK 2 <---klik

Edytowane przez Neverr
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc, choć co do grafiki mam kilka nowych pytań.

 

Czy układ quadro jest dobrą inwestycją w przypadku nauki 3D? Przypuszczam, że są to układy dla tych, którzy naprawdę mają potrzeby, bo ich modele zawierają po parę milionów poligonów z wieloma teksturami.

 

Przez przynajmniej rok (a pewnie i więcej) nie przypuszczam, żeby osiągną taki poziom, żeby tego potrzebować. Będę jednak potrzebował jak najmocniejszego wsparcia w grafice wektorowej i After Effects. Czy nadal warto inwestować w układ quadro, czy lepiej zainwestować w mniej profesjonalną grafikę i jeśli tak to w jaką?

Edytowane przez mopheus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...