Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zauważyłem że temperatura mojego procesora (intel core 2 quad q8300) w spoczynku wynosi około 40°C więc postanowiłem, że wymienię pastę. Zastosowałem metodę kropki. Teraz temperatura w spoczynku dochodzi do ponad 50°C, a w stresie w kilka sek. do ponad 75°C  :o i ciągle rośnie. Pasta może nie jest najdroższa (spire) ale żeby osiągać takie temperatury!? Maksymalna temp. mojego procesora wynosi 71°C. Co prawda chłodzenie boksowe intela ale kiedyś nie było tak źle. Wydaje mi się że założyłem je dobrze i przylega do procesora. Czym może być spowodowana tak wysoka temperatura? Pozdrawiam. 

PS: komp wyczyszczony
PS2: wiem o wygrzewaniu się pasty, ale to daje przecież tylko kilka stopni, prawda?

Edytowane przez aquadigger
Link to post
Share on other sites

Płytę główną po prostu lepiej wyjmij. Na czapkę procesora rozsmaruj delikatnie bardzo cienką warstwę i nawet nie dojeżdżaj do krawędzi bo siła docisku radiatora jeszcze ją lekko wypchnie. Przy składaniu chłodzenia przysłuchaj czy zatrzaski lekko strzelają - to znaczy, że się dobrze zapięły. Dla pewności możesz odwrócić płytę główną i zobaczyć czy kotwice wyszły poza płytę.

To nie może być rozbieżność tylu stopni między fabrycznym środkiem termoprzewodzącym a zwykłą pastą silikonową klasy H. Radiatora nie przyorałeś go czymś czasem ? On ma być gładki i odtłuszczony jak pupa niemowlaka.

A vcore procesora sprawdzałeś w biosie ?

Edytowane przez thermalfake
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie założone dobrze, napięcie próbowałem na auto i stockowym, chyba nie umiem nakładać pasty albo ta jest mega badziewna.    

Kupię inną i popróbuje z ilością. 
Czy zrobić tak jak ten gościu? Ja dawałem mniej.
http://www.youtube.com/watch?v=p8-rfuEn4P4

Edytowane przez aquadigger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...