Skocz do zawartości

Jaki monitor wybrać ?


Recommended Posts

Witam, szukam dobrego monitora za około 500zł. Najlepiej żeby był LED ( Chociaż możecie też napisać czym się rożni od LCD. Oczywiście po za poborem prądu ). Główne zastosowanie to gry,filmy, przeglądanie internetu. Chodzi mi głównie o dobrej jakości obrazu i żeby nie tracił przy graniu w gry.

Monitor zamierzam kupić pod koniec września, ale wątpie żeby coś się zmieniło do tego czasu, dlatego temat zakładam teraz. Przy okazji podając monitor napiszcie dlaczego jest dobry.

 

PS. Żeby nie zakładać osobnego tematu, podajcie jakieś dobre głośniki do komputera w cenie około 100-150zł. Głównie słucham muzyki i gram w gry.

Link to post
Share on other sites

Witaj,
Z mojej strony chciałbym zaproponować monitor LG 22EA53VQ-P. Tak jak chciałeś, ma on podświetlenie LED, a czas reakcji to 5 ms. Powinno w zupełności wystarczyć do gier. Napisz proszę jeszcze, w jakich proporcjach, do czego będzie Ci służył ten monitor, wówczas ewentualnie zmienimy wybór.

Pozdrawiam
Doradca LG

Edytowane przez Doradca LG
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie znam się na monitorach, chcę żeby miał rozdzielczość FHD, ale w tej cenie to chyba innych nie ma. Dodatkowo żeby nie było czarnych pasków w grach jak to mam na 1280x1024 + dobra jakość obrazu, a wielkość jak największa za tą cenę. Zastosowania to tak jak pisałem wyżej, gry,filmy, internet.


No więc jaki wybrać ?

Link to post
Share on other sites

 

 

czarne pasy to wina odswierzania podejrzewam ze twoj aktualny monitor ma za male a gra ma duze.

 

za wypisywanie takich głupot przysługuje ostrzeżenie

 

 

 

en model ma dużą czestotliwość odswierzania i super rozdzielczość. 

 

tak 60Hz FullHD jak każdy inny 

Link to post
Share on other sites

ja mam tego LG którego Doradca poleca i sprawuje się swietnie, czarne pasy to wina odswierzania podejrzewam ze twoj aktualny monitor ma za male a gra ma duze. Ten model ma dużą czestotliwość odswierzania i super rozdzielczość. 

 

Zgodzę się z tą opinią. W tej cenie naprawdę ciężko jest znaleźć lepszy monitor. Piszę to z doświadczenia ponieważ w pracy nie jeden monitor przewalił się przez moje biurko:-)

Link to post
Share on other sites

 

 

Główne zastosowanie to gry,filmy, przeglądanie internetu. Chodzi mi głównie o dobrej jakości obrazu i żeby nie tracił przy graniu w gry.

 

To najbardziej polecam o to ten http://www.agito.pl/monitor-benq-21-5-led-rl2240h-gaming-2492-528179.html (biały)

 

 

 

a czas reakcji to 5 ms.
 

 

A ten co podałem to czas reakcji ma 2ms więc lepszy.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Ci Benq GW2260HM http://www.agito.pl/monitor-benq-21-5-led-gw2260hm-2492-664184.html(Jeżeli nie zależy Ci na wbudowanych głośnikach to GW2260M jest jakieś 30zł tańszy). Posiadam ten monitor od około miesiąca i spełnia moje oczekiwania w 100%. Kolory są żywe, czas reakcji ma 4ms i nie dostrzegłem żadnego "smużenia", równe podświetlenie. Czarny to czarny, biały to biały tyle. Od razu mówię, że standardowe ustawienia są do kitu (jasność, kontrast itd.), ale po skorygowaniu idzie osiągnąć upragniony efekt ;)

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

vaderio, dnia 04 Wrze 2013 - 13:29, napisał:snapback.png

en model ma dużą czestotliwość odswierzania i super rozdzielczość. 

 

tak 60Hz FullHD jak każdy inny 

 

moze i jak kazdy inny ale wiesz jakos wykonania i faktyczne FullHD i 60Hz ja w LG a sztucznie rozciaga rozdzielosc i odswierzanie które w niektórych monitorach udaje 60Hz i pojawiaja sie pasy itd :) 

Link to post
Share on other sites

Czyli ten LG najlepszy ? Może jakiś podobny 24 calowy ? ( oczywiście jeżeli moja karta podoła gigabyte 7770 1GB GDDR5 1100/1250 )

 

Pytałem też na innych forach i polecali taki : http://www.morele.net/monitor-led-benq-21-5-gw2260m-9h-l9dla-tpe-534501/

 

Może głupie pytanie, ale czytałem, że są jakieś różnice w podłączaniu.. Tzn jakie są różnice między hdmi,dvi,d-sub ( nie wiem jakie tam jeszcze są ) i do czego najlepiej podłączyć.

Link to post
Share on other sites

No to właśnie o tym GW2260 Ci mówię. Podłączać trzeba pod DVI (dedykowany pod FULLHD) HDMI to masz tez full hd + dźwięk, d-sub anagalowy przesył więc gorsza jakośc od kabla DVI. Ten monitor akurat nie ma wbudowanych głośników, więc HDMI się nawet nie opłaca podłączać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to ja już nie wiem... Jedni piszą, że LED mają krawędziowe podświetlanie ( czy jakoś tak, czytałem na tym forum w poradnikach ) i nie koniecznie jest lepszy od LCD.. Potem znowu znalazłem temat gdzie ludzie piszą o tej matrycy IPS ( podobno w najtańszych wersjach jest smużenie na kolorze czarnym czy coś takiego )...

 

Podsumowując, podajcie mi parę monitorów w przedziale 400- 600zł ( tak żeby nie było żadnego smużenia itp ). Tylko napiszcie dlaczego mam wybrać ten, a nie inny. ( Sory, że się powtarzam ale nie chce kupic bubla. )

 

- Matryca ( IPS / VA ), tak żeby nie było problemów z obrazem i jakością.

- Odświeżanie ( Nie jestem jakimś wyjadaczem, ale żebym nic nie tracił grając w gry )

- Kontrast ( tutaj kompletnie nie wiem jaki ) wybierzcie najlepszy jaki może być w tej cenie

- Zastosowanie Gry, internet, muzyka, filmy ( długo siedzę na komputerze )

- LED, LCD ( pomóżcie wybrać ;d )

- CAL ( Myślę, że 21,5 albo 22 )

- Czas reakcji matrycy ( jest jakaś różnica między 2ms, a np 5/7 ? )

 

Jeżeli ktoś może to niech rozwieje moje wątpliwości ( pytania wyżej ).

 

PS. Podobno yiama (czy jakoś tak ) ma najlepsze monitory, to prawda ?

 

 

PPS. Ten jest warto dopłacenia ?: http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-prolite-x2377hds-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-429971/

Edytowane przez Wazonek
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz matrycę IPS/VA bez jakiegokolwiek smużenia to nie ma na to szans. Bardzo dobrze jednak pod tym względem wypada Eizo FS2333-BK na matrycy PLS, zresztą to Eizo bije konkurencję prawie pod każdym względem, ale kosztuje 1300zł.

Trochę gorzej pod względem smużenia wypadają Dell U2312HM na matrycy IPS i Benq GW2460HM na matrycy AMVA.(obydwa kosztują po ok. 700zł)

 

Pod względem smużenia jeśli dobra TN'ka ma 9/10, to FS2333 jest 7/10. Cała reszta monitorów IPS, PLS, AMVA itd. to co najwyżej 6-6,5/10. Tutaj rozrzut może być spory, a w.w. Dell i Benq są już sprawdzonymi monitorami i wypadają w kontekście smużenia co najmniej dobrze i można je śmiało polecić.

 

Co do wyboru monitora, to wybieraj takie które były gdzieś w miarę rzeczowo testowane, testów powyższej Iiyamy nigdzie nie widzę, a kupować monitor po opiniach to prawie jak kupować po omacku.

 

U2312HM i GW2460HM to przetestowane i sprawdzone monitory. Jeśli sporo oglądasz filmów to skierowałbym się w stronę Benq, jeśli za to więcej grasz to w stronę Dell'a.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To się chyba podpina w wejście PCI-E.

Takie cuś http://allegro.pl/leadtek-winfast-pxpvr2200-pci-e-x1-gw-rach-i3539900880.html

http://allegro.pl/tuner-cabletech-micro-dvb-t-usb-urz0085-i3513033520.html

Choć są też tunery na USB, ale ogólnie w temacie tunerów nie siedzę, więc ciężko mi polecać w ślepo, wyżej dałem tylko przykład.

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

No to masz problem, bo prosząc kogoś o opinię siłą rzeczy prosisz o mniej lub bardziej subiektywną opinię.

 

A niby czemu te tunery miałyby nie działać? Jeżeli są w sprzedaży w sklepach czy to stacjonarnych czy internetowych no to muszą działać.

http://www.ceneo.pl/Podzespoly_komputerowe;szukaj-tuner+dvb+t

Tu masz do wyboru do koloru, co chcesz. 

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie dużo lepszy byłby np. DVB-T cyforwego polsatu, taki stacjonarny, z własnym zasilaczem. Postawisz obok monitora i nie potrzebujesz włączonego kompa aby oglądać TV.

 

Cyfrowy Polsat T-HD 1000

http://www.tv-mobilna.pl/sites/default/files/styles/article/public/field/image/Dekoder-TVMobilna.jpg?itok=hrHrQOAE

 

Ewentualnie coś w ten deseń, ale już z WIFI. Osobiście wychaczyłem za 150zł Netia Playera z wifi, youtube itp. Warto wygooglować co teraz najbardziej się opłaca, forów o tematyce DVB-T i TV nie brakuje.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...