Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zakupiłem niedawno komputer w komputronik.pl i mam do Was pytanie jeśli chodzi o kartę graficzną. W specyfikacji mam mieć GF 9800 GTX+ firmy EVGA, jednak na samej karcie są dwie sprzeczne informacje: na wentylatorze jest napis "GeForce 9800GTX (bez plusa), a na naklejce gwarancyjnej już z plusem. Sprzedawca mi powiedział, że "w fabryce prawdopodobnie mieli jeden rodzaj wentylatorów". Czy jest to możliwe? Sprawdzałem kartę najnowszym GPU-Z.0.3.2 i zegary się zgadzają (takie jak w wersji "z plusem"), jednak proces technologiczny to 65 nm (ponoć w nowej wersji zlikwidowano błąd przy wyświetlaniu tego parametru w kartach "z plusem" i bez. Pozdrawiam, Kuba:)

Link to post
Share on other sites

Podejrzana sprawa, ktoś kto tez ma GTX+ musiałby sprawdzić i porównać. Jego dane to:

Nazwa kodowa: G92b

Proces tech: 55nm

Core: 738

Shader: 1836

Memory: 2200

Jeżeli zegary się zgadzają to powinno być to.

Link to post
Share on other sites

Zegary właśnie się zgadzają, nie pasuje tylko proces technologiczny i napisy na chłodzeniu. Zastanawiam się czy przypadkiem to nie jest model GTX podkręcony w fabryce do zegarów GTX+ żeby robił za niego, bo np. zostało im dużo niesprzedanych GTX'ów a już wprowadzili GTX+.

Link to post
Share on other sites

Wysłałem maila do komputronika z pytaniem o tę kartę. Trochę nie pomyślałem, żeby nie pisać o tym, co mi sprzedawca mi powiedział wcześniej, bo teraz w odpowiedzi tylko dostałem to:

"Witam, potwierdzam to, co powiedział Panu sprzedawca. Jeśli chodzi o programy typu GPU-Z, to odradzam ufanie we wszystko, co taki program wyświetla."

Już nawet nie chodzi o różnicę w wydajności, bo między GTX+ a podkręconym do jego zegarów GTX pewnie nie ma dużej. Po prostu nie lubię bardzo takich "niedomówień".

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, jeżeli kupiłeś 9800GTX+ to taka ma być. Na szczęście jakoś tragicznie na tym nie wyjdziesz, więc możesz spokojnie dociekać swego. To jak niby sprawdzić czy masz dobrą kartę? Skoro takiemu programowi nie wierzyć? Widocznie masz polegać wyłącznie na napisie na obudowie, a tam jest napisane GTX... Naprawdę dziwne.

Link to post
Share on other sites

A zacznijmy od najprostszego, co mówi Windows? GTX czy GTX+?

 

A wracając do GPU-Z, to trochę chyba przesadzają. Programik wie, co robi. Ja ostatnio z ciekawości odpaliłem na moim mocarzu i... niespodzianka. Mam rdzeń jakiejś nowszej rewizji, który był zrobiony w 80nm :( Sprawdziłem to dokładniej i rzeczywiście.

Link to post
Share on other sites

GPU-Z to chyba naklepszy tego typu program. Najlepszym wyborem jest ściągnięcie chłodzenia i sprawdzenie procesora GPU. Ciężko cokolwiek uszkodzić przy takim demontażu. Jeżeli karta ma plomby, które łączą płytkę PCB z chłodzeniem to nawet tego nie ruszaj.

Link to post
Share on other sites

Właśnie jak pisałem o tym, że tracę gwarancje miałem na myśli, że będę musiał zerwać plombę;/ Gdyby nie ona to bym już dawno sprawdził;p A co do programu to przydałby się jeszcze taki, który by potwierdził czy ew. zaprzeczył błąd GPU-Z

To spróbuje zobaczyć everestem:)

Link to post
Share on other sites

Zresztą co za różnica, skoro zegary masz takie same jak w GTX+?

No jak wcześniej zaznaczył, różnica dla niego żadna, ale tak czy inaczej - został oszukany.

PS: Dlatego ja mam Nvidię głeboko w poważaniu :(

To się zgadza, w Radeonach przynajmniej wszystko jasne, a nie mielone i schabowe :)
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ponieważ posiadam dwie takie karty w SLI, i mialem dokladnie ten sam problem z wyswietlaniem poprawnie przez programy technologii wykonania i nazwy...dodam ze ja posiadam jednak naklejki na kartach 9800GTX+ tez od EVGA

 

Postanowilem napisac do EVGA bezposrednio w USA, i wedlug nich wszystko sie zgadza poniewaz zrewidowali moje numery seryjne ze swoja baza i wychodzi u nich ze obydwa chipy sa w 55nm, plus to ze karta nie grzeje sie tak jak zwykle 9800GTX (wiem poniewaz wczesniej posiadalem zwyklego GTXa tez od EVGA) i roznica jest taka ze GTX+ u mnie ma 66c w stresie, a GTX mial okolo 85c...

 

wiec odpowiedz jest chyba jasna, a raczej ludziom z supportu EVGA mozna zaufac...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To raczej wina Evgi a nie Nvidii :) A co do róznicy to jednak jest bo 55nm jest chłodniejsze :( I lepiej można podkręcić :)

Może nie potrafisz czytać? Napisałem to wyżej i w czym komu przeszkadza temperatura? Za bardzo wam w pokojach grzeje? Za gorąco wam? Dzisiejsze karty są przystosowane do poprawnej pracy nawet przy temperaturze rdzenia powyżej 100 stopni

Link to post
Share on other sites

Chyba FELiPE-H22 pójde w Twoje ślady i zrobię to samo:) a sprawdzałeś karty najnowszą wersją GPU-Z? On też wyświetla mi 65 nm, nie tylko everest. Jest jeszcze jakiś program oprócz tych dwóch który powie mi coś o procesie technologicznym?;p

Link to post
Share on other sites

Sprawdzane wszystkim co sie da :( i nadal to samo czyli 65nm, ale w EVGA powiedzieli mi zebym sie tym nie martwil bo niestety kazdy program tak moze pokazywac i tez nie wiedza w czym tkwi problem, ale wedlug ich systemu monitorowanie numerow seryjnych i produkcji moje sa napewno w 55nm, plus mam naklejki z plusem :)

Link to post
Share on other sites

no właśnie ja mam bez plusa;p tylko w moim wypadku już nie chodzi o 65 nm. Sprawdziłem jeszcze przed chwilą jakimś HWiNFO32 i on co prawda nie wyświetla technologii ale wyświetla kartę jako GTX. Zrobiłem test w 3dMarku06 i przy wyniku także mam GTX. A u Ciebie był błąd tylko przy 65 nm?

Link to post
Share on other sites

To raczej wina Evgi a nie Nvidii :) A co do róznicy to jednak jest bo 55nm jest chłodniejsze :( I lepiej można podkręcić :)

Może nie potrafisz czytać? Napisałem to wyżej i w czym komu przeszkadza temperatura? Za bardzo wam w pokojach grzeje? Za gorąco wam? Dzisiejsze karty są przystosowane do poprawnej pracy nawet przy temperaturze rdzenia powyżej 100 stopni

Jeśli te twoje śmieszne radki mają po 120C i ci to nie przeszkadza to twój problem ale mi np. odpowiada niska temperatura i zakładam że większości też :ugeek:
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...