Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Duży dylemat, mnóstwo kombinacji i wyrzeczeń. Tak mogę nazwać ostatnie dni...

Zamierzam kupić sprzęt na którym będę mógł dalej pracować w poniżej wymienionych programach, ale i od czasu do czasu pograć w najnowsze nadchodzące tytuły jak Watch Dogs, Battlefield 4, F1 2013 czy GTA V (oby wyszła). Dotychczas pracowałem oraz grałem na MacBooku Pro Retina 15" z i7-3615QM oraz GT650M na pokładzie i radził sobie świetnie z programami typu Cinema 4D czy After Effects. W grach nie było aż tak źle, Battlefield 3, GTA IV czy Most Wanted na średnich detalach w rozdzielczości 1280. Niestety z powodu swojej cienkości oraz aluminiowej obudowy strasznie się grzał i gorzej pracował z powodu temperatury. Do tego dochodzą nowe bardziej wymagające gry, wiec zdecydowałem się na zmianę sprzętu. Gdyby Alienware miał na pokładzie OS X brał bym w ciemno, niestety tak nie jest. Mając Windowsa na MacBooku używałem go tylko i wyłącznie do gier, wszelkie programy czy inne narzędzie były pod OS X, dlatego iMac pomyślałem - skoro ma dobre podzespoły. Minus taki, że sporo naczytałem się o jego awaryjności, do tego w 3D Mark GTX 780M od Alienware ma 800pkt. więcej od GTX 680MX w iMacu, z kolei procesor i7-3770 jest lepszy o ok. 1 200pkt. Gry na OS X to nie problem, z kolei wszystkie programy oraz narzędzia na Windowsie to już tak, musiałbym wyrzec się Final Cut Pro X, iPhoto, GarageBand oraz wiele innych udogodnień...

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: max. 10 000zł

2) Rozmiar matrycy: min. 1920x1080

3) Główne zastosowanie: Renderowanie tj. tworzenie obiektów oraz animacji w Cinema 4D, Maya. Tworzenie oraz obróbka filmów After Effects. Granie na wysokich detalach bez utraty płynności.

4) Miejsce użytkowania: Dom, mieszkanie.

5) Wymagania specjalne: SSD min. 64GB

6) Osobiste preferencje: iMac 27" bądź Alienware.

7) Własna propozycja: Alienware z CPU - i7-4700MQ lub i7-4800MQ, GPU - GTX 770M lub GTX 780M.

iMac 27" z CPU i7-3770, GPU - GTX 680MX.

 

Na Allegro znalazłem Alienware z GTX 780M na pokładzie, lecz z procesorem i7-4700MQ (słabszy od i7-3770 według 3D Mark) Ma też tylko 8GB Ram, ale to akurat można dokupić.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem ma to być laptop czy komputer stacjonarny ,All in One ? Ja osobiście wybrał bym stacjonarkę skoro pracujesz w domu  , za kwotę 10 000zł można nieźle poszaleć  , a wydajność takiego zestawu będzie 2 lub 3 krotnie wyższa od każdego All in one lub laptopa w podobnej cenie. Określ co to ma być to coś doradzimy

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...