Skocz do zawartości

Czy mój przyszły zestaw komputerowy będzie dobrze działać? (koło 2000 zł)


Recommended Posts

Witam. W nie dalekiej przyszłości planuję sobie złożyć nowy komputer, który miałby służyć głównie do gier. Moje ograniczenie pieniężne to koło 2000 zł. Chciałbym, żeby komputer działał stabilnie i żebym mógł go jeszcze w przyszłości rozbudować. To podzespoły, które wybrałem:

 

Płyta główna - Asrock Z87 Extreme3

Procesor - Intel Core i5 4670k 3,4Ghz

Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 650 OC 2GB DDR5 PCI-E

Pamięć RAM - Kingston HyperX DDR3 2x 4096MB 1600Mhz CL9 Intel HMP

Obudowa - Colorovo AX-2002

Zasilacz - SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 500W

 

Może coś jeszcze w tym powinienem zmienić?

Edytowane przez jacu25
Link to post
Share on other sites
SilentiumPC Brutus M23 Pure Black

XFX Core 450W 120mm 80+ 

Gigabyte GA-Z68AP-D3 

Intel Core i5-3350P

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Spectek

Gigabyte GeForce GTX 650 Ti 2GB

Seagate Barracuda 500GB

 

Jeśli możesz dopłacić to większy dysk/druga kość ramu. Nic więcej w temacie. Twój zestaw jest bez sensu, bo procesor nie jest tak istotny w grach jak karta graficzna.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze w takim budżecie nie pakowałbym się w Haswella...Po drugie...zwykła 650'tka do Haswella ? To lekka pomyłka...Widzę, że budżet Ci nie pozwala, ale naprawdę jeśli liczyłbyś na dobre wyniki w grach to byś się przeliczył...

Zestaw od @Klikacza jest jak najbardziej w porządku...ale, @Klikacz - podałeś wszystkie komponenty :D A rozumiem, że autor jest zainteresowany wszystkim oprócz HDD ? Tak więc można odjąć dysk i kupić 2x4GB od Kingstona (HyperX):

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-xmp-blu-khx1600c9d3b1k2-8gx-406260/

Lub dodać do lepszej karty pokroju 650Ti Boost.

Tak czy inaczej uwierz mi, że Haswell jest czymś nierealnym w tej cenie, Ivy Bridge to zdecydowanie lepszy wybór, no i XFX Core 450W będzie lepszą, solidniejszą konstrukcją od przeciętnego i czasami głośnego Deuska :) Podsumowując raz jeszcze:

http://www.morele.net/inventory/info/Zqb45q/

Gotowy, wydajny zestaw...choć jest jeszcze jedno ''ale'' - nie ma obudowy. Nie dałem do zestawu bo akurat na morelach jest niedostępna aczkolwiek mowa o Brutusie M23, po dodaniu jej zestaw niestety przekroczyłby budżet, lecz masz w zamian wydajną kartę graficzną, która idealnie pójdzie w parze z tym cepem ;)

Edytowane przez Darius.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...