Skocz do zawartości

mITX, atom, USB 3.0., SSD, HDMI, wifi, Win8, low power consumption


Recommended Posts

Witam, postanowiłem pobawić się przy dość niecodziennym projekcie. Chciałbym stworzyć zestaw coś na wzór nettopa, który będzie pracował z moniotrem dotykowym (myślałem nad iiyama Prolite T2452MTS-B1 24" - kto ma propozycje chętnie posłucham). Zestaw ma w zasadzie służyć do przeglądania internetu, poczty e-mail, skype, pracy w wordzie/excelu.

 

Z ważnych parametrów:

Rozmiar jak najmniejszy myślałem o mITX,

USB 3.0 - 2 porty

SSD - albo dysk, albo pamięć SSD minimum 32GB optymalnie 128GB

HDMI - ze względu na monitor (nie wiem jak się ma HDMI do DVI)

wifi/lan - wfii w standardzie n lub najlepiej AC, może być zewnętrzna na USB ale wtedy +1 port USB, jeżeli Lan to 1 Gbit/s.

zasilacz - do zestawu, zewnętrzny lub wbudowany,

procesor - atom/intel, całość koniecznie musi być chłodzona pasywnie tzn. niesłyszalna

grafika - zintegrowana

pamięć - minimum 4GB, optymalnie pewnie będzie 8GB

obudowa, - liczy się design, rozmiar rozsądnie mały,

pobór prądu - jak najmniejszy naczytałem się że można osiągnąć 20W

 

Jeżeli chodzi o budżet to trudno mi określić wartość takiego zestawu ale zakładam ze bez monitora nie przekroczy 3000 zł im mniej tym lepiej.

 

Zapraszam do dyskusji i pomoc w realizacju mojego przedsięzwięcia :) Linki, ceny konfiguracje i dodatkowe pomysły mile widziane.

 

Pozdr,

Link to post
Share on other sites

Przywitał.

Myślę, że najciekawszym rozwiązaniem (i prawie gotowym :) ) będzie intelowski NUC, lub BRIX od gigabyte'a (brix jakoć na dniach ma być u nas dostępny, o ile już gdzieś nie jest)

ostatnimi czasy kilka takich zabawek poskładałem, i przyznam, że choć nie są chłodzone pasywnie, to niemal niesłyszalne. dysk SSD na mSata (używałem intelowskich i kingstonów), RAMy w sodimach, wifi (brix już ma w komplecie) - i zestawik o bardzo ładnej wydajności i małych rozmiarach gotowy :)

zestaw spokojnie składalny w okolicach 2k pln, w zależności o ilości RAM i wielkości SSD

 

 

http://www.alsen.pl/szukaj.html?q=nuc

 

edit:

brix spokojnie już do kupienia:

np: http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-gigabyte-ultra-compact-mini-pc-htpc-gb-xm12-3227-592027/

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites
(..)najciekawszym rozwiązaniem (i prawie gotowym :) ) będzie intelowski NUC, lub BRIX (...)

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Tyle się oszukałem a na BRIXa nie trafiłem. Nie jestem jednak przekonany co do chłodzenia, ważne jest aby zestaw był faktycznie niesłyszalny. Zasilacz przy nim jest zewnętrzny i nie ma wentylatora - prawda? Kwestia dokupienia systemu, ramów i dysku to żaden problem - wydaje mi się że zużycie energii też nie jest jakoś strasznie duże, choć tutaj wiele zależy od konfiguracji. Dobrze rozumiem że wszystkie 4 wersje brixa różnią się tylko procesorem ? http://www.gigabyte.pl/microsites/108/data/models.html

 

Chętnie wysłucham innych opinii i propozycji jeżeli takowe się pojawią.

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

BRIXy faktycznie różnią się tylko cepkiem.

ja składałem akurat na intelach, brixy są dość świeże i jeszcze mi nie przechodziły przez ręce, więc na temat ich chłodzenia się nie wypowiem ()podejrzewam że będzie to samo co w intelach), natomiast intele które miałem - nawet dość obciążone były ledwo słyszalne z bliska. zużycie energii na poziomie nieco powyżej atomów, jednak przy nieporównywalnie większej wydajności. w takim maleństwie o pasywnym chłodzeniu nie ma co myśleć - to wymagałoby większej budy żeby pomieścić trochę żeber.

zasilacze zewnętrzne jak do laptopów :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...