Skocz do zawartości

Msi gtx760 piszczy


Recommended Posts

Witam , mam problem z nową kartą graifczną,ogółem jest to już moja 3 karta z rzędu która ćwierka pod obciążeniem.Próbowałem już wszystkiego od włączenia vsync po zmiany wtyczek 6pin ,te ćwierkanie to norma w nowszych karta?  wymiana zasilacza na coś lepszego mogła by pomóc? 

 

Sprzęt i5 , msi z77 , XFX 450w 

Link to post
Share on other sites

Cewki, ceweczki..... szczególnie w menu gier. Temat znany, możesz próbować reklamować, ale marne szanse. Zawsze pozostają dobre zamknięte słuchawki i masz problem z głowy... znaczy się "z uszu" :)

Ale jeżeli to we wszystkich kartach mu występowało to jest to conajmniej dziwne.

Link to post
Share on other sites

Cewki, ceweczki..... szczególnie w menu gier. Temat znany, możesz próbować reklamować, ale marne szanse. Zawsze pozostają dobre zamknięte słuchawki i masz problem z głowy... znaczy się "z uszu" :)

U mnie nawet to występuje w samej grze przy 60fps więc jest to chyba nienormalne .. przy 1000fps piszczy a przy 60fps cwierka tak jakby coś ocierało o siebie

Link to post
Share on other sites

Na forum był już przypadek, że ktoś narzekał na głośność zasilacza, a w rzeczywistości był to twardy dysk  %-)

 

Napisałeś, że jest to już 3 karta z rzędu która ćwierka pod obciążeniem - mogę się mylić, ale ja obstawiam zasilacz.

Rastin204 - upewnij się, czy to karta, czy zasilacz - otwórz bok obudowy, włóż głowę do środka :D (żart), przyłóż ucho do karty, potem do zasilacza i będziesz pewny, gdzie świerszczyk sobie usiadł :) .

Link to post
Share on other sites

U mnie było słychać cewki w GTX 260, HD 7870, HD 7970 i GTX 770. W jednych mniej, w innych więcej. Sytuację poprawia V-Sync, ale zasada była i jest prosta więcej FPS=głośniejszy odgłos. Co do zasilacza, to też lubi sobie od czasu do czasu "pobrzęczeć", ale to trzeba sprawdzić na kracie, w której na 100% nie słychać cewek.

Link to post
Share on other sites

Autor tematu wyraźnie napisał że z v-sync też mu ćwierka, po za tym w grach typu FPS(first person shooter) ograniczanie fps może przeszkadzać więc nie zawsze jest to rozwiązanie.

 

EDIT: popieram kolegów wyżej upewnij się że to karta ćwierka bo może być to zasilacz lub dysk twardy (one też czasami ćwierkają)

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Na forum był już przypadek, że ktoś narzekał na głośność zasilacza, a w rzeczywistości był to twardy dysk  %-)

 Ja widziałem gdzieś, jak gościu skarżył się na cewki zasilacza a problemem były poluzowane elementy płyty głównej :)

 

Co do autora, wymontuj GPU i nasłuchuj czy wtedy ćwierka coś w budzie. Albo sprawdzona metoda- kartka w rulonik i sprawdzaj wszystko po kolei.

Edytowane przez kamileq27
Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj zamontowałem Asus gtx 670, roczna karta i jeden z wentylatorów zaczyna piszczeć powyżej 2070rpm, nawet nie musze grać tylko w programie ustawiam wentylator na te obroty i zaczyna piszczeć, można jakos temu zaradzić?

 

Kartę kupiłem poprzez allegro a w opisie sprzedający nie zawarł tego, że jeden wentylator piszczy, teoretycznie mam prawo na odesłanie karty i zwrot pieniędzy?

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj zamontowałem Asus gtx 670, roczna karta i jeden z wentylatorów zaczyna piszczeć powyżej 2070rpm, nawet nie musze grać tylko w programie ustawiam wentylator na te obroty i zaczyna piszczeć, można jakos temu zaradzić?

 

Kartę kupiłem poprzez allegro a w opisie sprzedający nie zawarł tego, że jeden wentylator piszczy, teoretycznie mam prawo na odesłanie karty i zwrot pieniędzy?

Poczytaj o ochronie kupujących i czy na aukcji dawał gwarancję na rozruch? Ja się nie znam ale myślę że pomogę.

Link to post
Share on other sites

Gwarancja jest producenta prawie 2 lata jeszcze. Napisałem do niego e-mail i stwierdził że u niego problem z piszczeniem się nie pojawiał.

 

W słuchawkach tego nie słyszę więc nie jest źle, pytanie tylko czy za jakiś czas wentylator się nie posypie, czy tylko będzie sobie piszczał ?

Link to post
Share on other sites

Karty nie miałem 2 miesiące i nic nie ćwierkało , już przykładałem ucho do poszczególnych komponentów i wyraznie słychać że to karta , no nic zamówiłem na agito.pl nowy lepszy zasilacz i może to rozwiąże mój problem bo coś w tym musi być ze 3 karty z rzędu na tym samym konfigu ćwierkają a najbardziej podejrzany jest zasilacz bo to on wszystko zasila

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...