Skocz do zawartości

Zasilacz do 450zł, Fractal, Enermax lub S-Flower?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Darius.,

Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie, poszukuje jakiegoś zasilacz do 450zł razem z wysyłką. Nie zależy mi na tym, aby był modularny, potrzebuje taki model aby wystarczył na kilka lat. Oczywiście musi być cichy, design bez znaczenia, dobre okablowanie. Ważne aby był dostępny w sklepach. Min. 650w. Na oku mam takie cudawianki:

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/enermax-lepa-650w,37800.html

http://www.agito.pl/zasilacz-fractal-design-tesla-r2-650w-80-gold-221-683081.html?utm_content=683081&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

be-quiet! Pure Power L8 730 W CM

 

//mój config:

i5 2500k (będzie OC do 4,5)

hd 7970 szafir

msi z77g43

 

buda: corsair 500r jeżeli to też ma znaczenie jakieś.

Edytowane przez Aximus
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja osobiście pozostawiłbym do głębokiego przemyślenia wybór Tesli - solidny zasilacz, wszędzie polecany (nie wzoruję się na tym, choć warto zwracać uwagę na takie rzeczy), żadnych problemów, wysoka stabilność - nie wiem czego chcieć więcej, zasilacz nie mający praktycznie nic do zarzucenia, według mnie będzie najlepszym wyborem. BQ też nie będzie zły...tylko czy potrzebna jest Ci tak spora ilość mocy ? O modelu Enermaxa się nie wypowiadam, bo nie znam go tak bardzo ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mocy chyba nigdy za wiele :D Myślałem nad tym BQ, bo kto wie, czy się CF nie zrobi, jednak to mało prawdopodobna opcja. Tesla ma mało tych kabli i to mnie boli w tym rozwiązaniu. A inne opcje tych PSU są? Tylko zależy mi na tym aby były dostępne w sklepie. Nie mniej jednak, ten BQ byłby chyba dobrym kompromisem pomiędzy mocą, kablami i głośnością.

Edytowane przez Aximus
Link to post
Share on other sites

Możesz jeszcze przemyśleć zakup Super Kwiatka, jeśli nie przeszkadza Ci ledowy wentylator ;) No i wybacz, że to link akurat z takiego ''czegoś'' czym jest akurat komputronik, lecz nie wiem dlaczego - nie mogę znaleźć go nigdzie indziej:

http://www.komputronik.pl/product/191378/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Super_Flower_600W_Golden_Green_Modular_SF600P14XE.html

Certyfikat gold i mi się wydaje, ze to odpowiedź na wszystkie pytania związane ze stabilnością, solidnością itp. Ewentualnością może być jeszcze zarówno XFX Pro 650W lub Corsair TX650W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tesla r2 650w jest bardzo dobrym zasilaczem. Osobiście posiadam 500w i nie żałuję że dopłaciłem bo początkowo miałem kupić xfx core. Cichy, stabilny i bez wad. Super Flower jest podobnej klasy zasilaczem ale jeszcze nie zasłynął na polskim rynku. W kwiatku masz o dwa lata dłuższą gwarancję względem 3 letniej fractala ale nie jestem w stanie teraz dokładnie sprawdzić

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lepa w wielu testach już udowodniła, że ma napięcia solidne jak "skała".

http://www.hitechleg...howall=&start=4

 

 

No fajnie, ale takie "kwatki" do niego nie przekonują:

http://infobit.pl/kategoria/hardware/lepa-g650-mas

 

Tesla R2 650 tutaj będzie najlepszym wyborem jak nie potrzeba więcej niż 2 kabli PCI-E (to realnie jedyna poważniejsza wada tego modelu - bo ma też tylko dwa molexy - więc trzeba by się nieźle nakombinować aby zrobić 4xPCI-E).

 

L8 jest cichy, ale pod żadnym innym względem nie ma podejścia do Tesli R2 650W - nawet mocowo mimo, że na pudełko ma 70W więcej ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo za taki go uważam. Czytałem wiele recenzji i tematów z nim związanych. Ty jedziesz po nim równo w prawie każdym temacie gdy ktoś go poleci i wszędzie wciskasz Fractale, które faktycznie są bardzo ok. Jednak na PcLabie, jakoś Rafał, który podobno jest jednym z lepszych od zasilaczy w tym kraju także często poleca L8 i nie nie pamiętam by nazywał go przeciętnym / słabym technicznie.

 

Pisałem Ci wielokrotnie, że Twoje zdanie o produktach konkurencji i SPC jest dla mnie od dawna mało obiektywne.

Link to post
Share on other sites

Tylko ja zawsze podaje fizycznie dlaczego tak , a nie inaczej uważam. Nigdy się do realnych danych nie odnosisz. Ty polecasz wszędzie TT, gdzie naprawdę on jest przeciętnym wyborem. Zawsze piszesz, że jestem ble i niedobry, zamiast normlanie na wysokim poziomie dyskutować. Widać tak jest łatwiej ;P

 

BeQuiet jest cichy, jest OK technicznie, i ma troszkę za krótkie kable. Tylko przy tym wszystkim kosztuje za dużo, bo płacisz trochę za markę i tą "ciszę". W tej cenie masz już Fractala, SuperFlowera i Lepa - i wszystkie te polecam, a nie tylko Fractala (więc twój argument jest słaby). Więc pisanie, że jest świetny to mocna przesada według mnie - dlatego się Ciebie spytałem dlaczego tak uważasz.

 

Użyłeś słowa świetny, prosiłem o wyjaśnienie dlaczego tak uważasz. Ty się zjeżyłeś i znowu piszesz o tym jakim ja jestem złem i moja opinia Cię nie interesuje. Ja nie pisałem o mojej opinii nic w poprzednim poście - prosiłem tylko o wyjaśnienie - nie udzieliłeś go trudno - wystarczyło nic nie pisać, albo napisać, że ze mną nie gadasz. Ja temat kończę bo nie chce kolejnej wojny. Jak naprawdę tak dużo czytasz to już twoja wiedza o zasilaczach powinna być większa niż rok temu - wykorzystaj to i napisz dlaczego L8 jest taki świetny - o to tylko prosiłem ;)

Link to post
Share on other sites

TT polecam tam gdzie ktoś szuka czegoś relatywnie taniego. Nie wszędzie.
Ty się za to odnosisz do realnych danych - przestań proszę. Piszesz, że coś słyszałeś, że kiedyś coś było, że jakieś kondensatory wkładali lub nie, że wentylator jest głośny itp.

Tyle razy prosiłem - podlinkuj jakieś testy, wyniki pomiarów itp. Myślisz, że wszyscy uwierzą Ci na słowo.

 

Nie uwierzą tobie, mnie i wielu innym jeśli nie poda się źródeł swoich teorii / wniosków czyli linków do recenzji / testów.

Konie OT bo zasilacz jak widać wybrany.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...