Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

650W / modularny / 400zł

650W modularny 400zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 AvIataN

AvIataN
  • Gaduła

• 297 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 00:55

Witam,

z racji tego że będę robić SLI GTX 760

zamierzam kupić taki zasilacz :

http://angela.pl/p94...sf650p14xe.html

Tak mysle że dobrze by bylo miec modularny, aby zbędne kable nie przeszkadzay w cyrkulacji powietrza, z drugiej strony za taka cene cieżko znajść coś modularnego 650W z GOLDEM...

Jak wyglądałaby sprawa z upchnięciem zbędnych kabli Super Flowera w Corsair 500R, zmieściłyby sie kable na tyle obudowy... ?

• 0

#2 omar2033

omar2033
  • Maniak

• 2358 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 07:05

W 500R zmieścisz wszystko z tyłu. Ma przecież to wytłoczenie, które przy bardzo grubych przewodach znacznie pomaga.

Myślę, że w tej obudowie upchniesz kable od praktyczni każdego zasilacza na rynku.

Zasilacz wybrany przez Ciebie jest bardzo dobry.

• 0

#3 AvIataN

AvIataN
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 297 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 22:48

I bardzo mnie to cieszy, wole miec lepszy zasilacz niemodularny niz gorszy modularny patrz: xfx 650W

Będę mógł zamontować ten zasilacz wiatrakiem do dołu ? Nie ma żadnych przeciwskazań to takiego montażu... ?

• 2

#4 omar2033

omar2033
  • Maniak

• 2358 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 22:52

Właśnie tak montuje się zasilacz w obudowie gdzie jego miejsce jest na dole.

Wtedy dobrze by obudowa stała na czymś płaskim - nie na włochatym dywanie bo zasłonie dostęp powietrza do zasilacza i będzie cieplejszy.

Użytkownik omar2033 edytował ten post 28 sierpień 2013 - 22:53

• 0

#5 uppersilesian

uppersilesian
  • Gaduła

• 445 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 06:51

Właśnie tak montuje się zasilacz w obudowie gdzie jego miejsce jest na dole.

Wtedy dobrze by obudowa stała na czymś płaskim - nie na włochatym dywanie bo zasłonie dostęp powietrza do zasilacza i będzie cieplejszy.

Czy każdy model zasilacza można/trzeba montować wentylatorem do dołu?

• 0

#6 owoce morza

owoce morza

• 5765 postów
  • Miejscowość:Internet

Napisano 29 sierpień 2013 - 07:21

Nie możesz i du**ą do góry ,ale po co ma zasysać ciepłe powietrze z budy ?  Chyba że masz taka obudowę że nie ma na dole otworu na przepływ powietrza dla zasilacza w tedy nie ma mowy o obróceniu go wentylem na dół .

• 0
Jak mierzyć napięcia w zasilaczu komputerowym

#7 uppersilesian

uppersilesian
  • Gaduła

• 445 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 08:16

Nie możesz i du**ą do góry ,ale po co ma zasysać ciepłe powietrze z budy ?  Chyba że masz taka obudowę że nie ma na dole otworu na przepływ powietrza dla zasilacza w tedy nie ma mowy o obróceniu go wentylem na dół .

Rozumiem, że korzystniej wentylatorem do dołu/podłogi/blatu stołu. Ale czy każdy jest do tego przystosowany? A konkretniej, czy można tak zamontować Fractal R3 w R4?

• 0

#8 t.luk

t.luk

Napisano 29 sierpień 2013 - 10:08

Czy każdy model zasilacza można/trzeba montować wentylatorem do dołu?

Jeśli w obudowie są otwory wentylacyjne pod zasilaczem, to lepiej jest tak zamontować :)

• 0

#9 uppersilesian

uppersilesian
  • Gaduła

• 445 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 12:19

Jeśli w obudowie są otwory wentylacyjne pod zasilaczem, to lepiej jest tak zamontować :)

Są, dzięki.

Ale czy nie zakręci mu się w du**e, znaczy w  głowie? Temu wentylatorowi.

• 0

#10 owoce morza

owoce morza

• 5765 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 12:44

:wariat: może się zakręcić

• 0

#11 uppersilesian

uppersilesian
  • Gaduła

• 445 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 12:58

:wariat: może się zakręcić

Wtedy założę nowy temat i będziemy go wspólnymi siłami odkręcać?

• 0

#12 Aximus

Aximus
  • Gaduła

• 391 postów
  • GG:247055

Napisano 29 sierpień 2013 - 15:38

Jeszcze zwróć uwage na ten zasilacz, http://techplanet.pl...650w,37800.html . Miło by było jakby ktoś z ekspertów go ocenił.

• 0

#13 Mareczq

Mareczq
  • Zapaleniec

• 1005 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 15:48

Ogólnie nie jest to zła jednostka od CWT - problemem jest jednak naprawdę nieprzyjemna praca w niskim obciążeniu. Słychać taki bardzo wyraźny świergot i niestety potwierdzi się to w każdej sztuce z pierwszych dostaw. Jak coś z tym w między czasie nie zrobili to ja bym go z tego powodu nie brał.

• 0

Jestem zawodowo powiązany z SilentiumPC - jednak to konto jest prywatne i jakakolwiek wypowiedź nie może być traktowana jako stanowisko firmy.

#14 AvIataN

AvIataN
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 297 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 22:19

A SF 650W jak sobie radzi przy niskim obciazeniu... ?
  • 0

#15 owoce morza

owoce morza

• 5765 postów

Napisano 30 sierpień 2013 - 07:10

Jeszcze zwróć uwage na ten zasilacz, http://techplanet.pl...650w,37800.html . Miło by było jakby ktoś z ekspertów go ocenił.

zasilacze od enermaxa tylko z gorszymi bebechami 

• 0

#16 Mareczq

Mareczq
  • Zapaleniec

• 1005 postów

Napisano 30 sierpień 2013 - 08:45

Nie do końca, fizycznie z tego co wiem teraz to są oddzielne już firmy (mają innych dystrybutorów w wielu krajach) - chodź na pewno mają ze sobą wiele wspólnego (an pewno jedno nazwisko;P).

Fizycznie ten model proponowany to CWT - z zwalonym systemem pół-pasywnej pracy ;)

• 0

Jestem zawodowo powiązany z SilentiumPC - jednak to konto jest prywatne i jakakolwiek wypowiedź nie może być traktowana jako stanowisko firmy.

#17 AvIataN

AvIataN
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 297 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 18:22

Jak SF radzi sobie przy niskim obciążeniu ?

i czy SW 650W ogarnie zestaw z I5 3570K pod OC do ok. 4.5 Ghz wraz z średnim OC 2x GPU Gigabyte 760 ? Czy dołożyć 60zł i wziąść 750W ?

• 0

#18 owoce morza

owoce morza

• 5765 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 19:45

Platforma bd ciągła około 500W ogarnie bez problemu

• 0

#19 AvIataN

AvIataN
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 297 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 20:11

Ok więc PSU zamówie sobie już teraz, na agito niestety nie ma a tam będę zamawiał reszte podzespołów.

Widzę że Arctic Cooling MX 8 gramową mają tanio równiez sobie zakupie :)

SF chyba nie dozuca żadnych opasek zaciskowych do PSU ?

Jeśli nie to dorzuce jeszcze te opaski :

http://angela.pl/p86...6mm-100szt.html

A co do Artic Cooling MX2  to widzę że w zestawie nie ma tego patyczka do rozprowadzenia pasty po procku, więc użyc jej metodą na "ziarnko grochu" czy załatwić sobie patyczek i rozprowadzić ją po procku,  dodam że będe montować na i5 3570k a cooler to Thermalright HR-02 Black-White ?

• 0

#20 uppersilesian

uppersilesian
  • Gaduła

• 445 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 23:00

nie ma tego patyczka do rozprowadzenia pasty po procku, więc użyc jej metodą na "ziarnko grochu" czy załatwić sobie patyczek i rozprowadzić ją po procku,  

Podobno najlepsze są zużyte karty kredytowe, choć nie wiem dlaczego nie zużyte miałyby być gorsze???

A poważnie, wczoraj ktoś podrzucił mi link do filmu, z którego (filmu, nie linku) wynikało, że najkorzystniej zastosować jest metodę "na krzyż", ciut równomierniej rozprowadza się niż przy kropelce na środek procesora.

Dzisiaj zakładałem chłodzenie i zastosowałem coś pośredniego, taki mały krzyżyk - bałem się, że przesadzę z ilością.

http://www.wykop.pl/...moprzewodzacej/

Użytkownik uppersilesian edytował ten post 31 sierpień 2013 - 23:31

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 650W, modularny, 400zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych