Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie czy lepiej kupić SSD na system czy zewnętrzny HDD to trochę jakbyś pytał czy lepiej kupić kalosze czy klapki, obydwa dyski mają zupełnie inne zastosowanie. Jeśli potrzebujesz dużej przestrzeni dyskowej i przenośności, to SSD raczej nie spełni twoich oczekiwań a przenośny WD nie poprawi komfortu korzystania z systemu... Czyli musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czego ci potrzeba.

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie.
______________

Jaki najlepiej wybrać SSD do 400 zł?

Samsunga 840 Evo, Plextora czy jeszcze coś innego? Może Kingston? Albo OCZ - podobno nie są już awaryjne.

Zależy mi na 120/128 Gb pojemności - głównie system i ewentualnie jakieś kilka programów, których używam najczęściej.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

Co do evo to niewiem nie zapoznawalem sie z nim ale plextor to pewniak i napewno bedziesz mial taki transfer jak podaja a nie chwyty marketingowe jak np w kingstonie i zdarzaja sie tez w samsungu. Plextor ma sprawdzonego marvela i sprawdzony jest juz przez wielu uzytkownikow. Ale decyzja zawsze nalezy do ciebie

Link to post
Share on other sites

Od kilku dni mam Windę postawioną na Plextorze M5S i śmiga jak złoto, mimo, że podpięty pod mobo z SATA II. Jeśli nie jesteś onanistą sprzętowym, to myślę, że w codziennym użytkowaniu nie odczujesz różnicy w prędkości działania pomiędzy M5S a 840 EVO czy Kingstonem z tej samej półki cenowej. Większość różnic sprowadzi się do wyników w tym czy innym benchmarku.. Chyba jedyną znaczącą różnicą pomiędzy M5S a EVO jest zastosowanie kości TLC w tym drugim, które niby są gorsze i mniej trwałe niż układy w dyskach SSD innych producentów (póki co chyba tylko Samsung stosuje te kości w modelu 840 bez "pro" i EVO). Ale taki gigant jak Szajsung wie, co robi. Nie sądzę, żeby pchali się w technologię, która okaże się zbyt mało trwała (recenzenci AnandTech oceniają żywotność 840ki na ponad 11 lat). Czyli co byś nie wybrał, po przesiadce z HDD odczujesz wyraźne przyspieszenie i poprawę komfortu "pracy" z kompem, a przecież o to chodzi.

Link to post
Share on other sites

MI M5S padł po tym jak zrobiłem zwarcie za kontrolerze obrotów w SPC gladius m40. 
Z tego co wyczytałem to są 2 wersje tego dysku na 2 typach kości,
Ja mam nowszą wersje PX-0128M5S i chyba już te starsze nie są dostępne w sprzedaży.

Plextor PX-128M5S/PX-256M5S - Marvell 88SS9174/Micron NAND 25nm

 

Plextor PX-0128M5S/PX-0256M5S - Marvell 88SS9187/TOSHIBA NAND 19nm

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...