Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad:

-> OCZ Vector 128GB 430zł 5 lat gwary z limitem na "zapis"
-> Plextor M5S 128GB 390zł 3 lata gwarancji

To cena końcowa. Dysk z przeznaczeniem na pełen system, podstawowe programy, kodeki, poczta, przeglądarka itp. Gra Arma 3 i wydzielona partycja pod Linuxa. Reszta na HDD.

Link to post
Share on other sites

To tekst który zamieściłem na innym forum "temaycznym" Więc może brzmieć dziwnie )

Dziś przystopowałem, oprzytomniałem. Nigdy nie miałem do czynienia z dyskiem SSD. Wszystko co wpakowałem w siebie dosłownie ściągając internet zaczyna się defragmentować.
Benchmarki, benchmarkami. Często magia cyferek i sposobu przedstawiania wykresów i sposobu ich interpretacji. W zwykłych zastosowaniach jak w moim przypadku wystarczy dysk bez PRO. Według hm... realnych testów użytkowych nie zobaczę / odczuję różnicy.
Jeszcze poobserwuję ceny. Zamawiając dziś i tak dostanę w przyszłym tygodniu a czas na zrobienie systemu w weekendy.
Na obecną chwilę faworytem jest Plextor M5S 128GB (cena/jakość/niezawodność)
Kwestię gwarancji łamanej przez cenę pozostawiam każdemu w zależności od zasobności portfela (bywa, że co tanie to drogie).

PS. Jeżeli ktoś się liczy z kasą i potrzebuje też miejsca na dysku a ma jakiś zabytek do wymiany to polecał bym na chwilę obecną jakiś jedno talerzowy HDD 1 lub 2 GB z jakiejś szybkiej serii (np. WD Black, trochę ciszej i wolniej Blue lub odpowiedniki innej firmy) Jeśli ktoś chce mieć szybko w Armie.
Z dysków HDD aktualnie się nie doktoryzowałem. Więc co tam komu bardziej smakuje.
Mówię tu o Serial ATA 6 Gb/s (często oznaczane jako III lub 3)

Link to post
Share on other sites

Mam ten sam dylemat i wybieram Samsunga evo : http://hexus.net/tech/reviews/storage/58229-samsung-ssd-840-evo-120gb/?page=2 . Dzięki RAPID szybkość wzrasta dwukrotnie.

To jest dobry wybór, jeśli nie dysponujesz HDD. Choć nie wiem, czy hexus wziął pod uwagę podłączenie dysków pod dwa różne kontrolery ;)

Z drugiej strony słabe wyniki przy wysokim kolejkowaniu nie są raczej minusem. 

Link to post
Share on other sites

Witam. Tak samo myślę o zakupie dysku ssd 128gb (system  i programy). Plextora widze że polecacie i też nad nim sie zastanawiam a co powiecie o :Sandisk Ultra Plus 128gb?? Oto link : http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-ultra-plus-128gb-2-5-sata-iii-6-gb-s-read-write-530-445mb-s-7mm-sdssdhp-128g-g25-578575/ ?? 

Link to post
Share on other sites

Możecie mi wytłumaczyć co jest takiego wspaniałego w Plextor M5S (zapis 200, odczyt 520)??

Znalazłem bez problemu dysk kingstona ledwie 45zł droższy, aż o 2,5 krotnie lepszym czasie zapisu (510i trochę wyższym odczycie (555).

Edytowane przez Eltanin
Link to post
Share on other sites

Możecie mi wytłumaczyć co jest takiego wspaniałego w Plextor M5S (zapis 200, odczyt 520)??

Znalazłem bez problemu dysk kingstona ledwie 45zł droższy, aż o 2,5 krotnie lepszym czasie zapisu (510i trochę wyższym odczycie (555).

może dlatego że żywotność tego dysku jest naprawdę imponująca, a w większości te dyski służą jako systemówka + dodatki ?

Link to post
Share on other sites

Plextora M5S w testach chwalą za prędkość działania w codziennym użytkowaniu, powiedzmy że subiektywnie odczuwalną podczas typowego użytkowania kompa, bardzo dobry mechanizm garbage collection, dzięki któremu dysk utrzymuje wysoką prędkość działania oraz za to, że nie zwalnia przy dużym zapełnieniu danymi. Cyferki maksymalnego zapisu i odczytu to ważne parametry, ale nie jedyne, które decydują o odczuwalnym komforcie pracy. Plextor z pewnością nie jest królem zapisu, ale ma opinię dysku wartego uwagi za całokształt.

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Też mnie zastanawiało to, że w okolicach cen Plextora M5S można dostać Kingstona o parametrach zapisu ok. 500mb/s i widzę, że dobrze podejrzewałem, że to marketingowe zagranie.

 

1. Wie ktoś, lub sprawdzał, może jakie właśnie są prawdziwe wartości zapisu w tych dyskach Kingstona?

 

2. Zastanawiam się właśnie nad tym Plextorem a Samsungiem 128gb 840pro, ale nie wiem czy warto dokładać te ok. 150zł, czy może do Plextora Pro (zapis 340mb/s) 90zł (?) Tzn. czy różnica prędkości zapisu między ok. 200mb/s a ok. 400mb/s jest odczuwalna? No właśnie i w czym by była odczuwalna? Renderowanie filmu na dysk po utworzeniu go np. w Sony Vegas? Konwersja i renderowanie plików video czy muzycznych?

 

3. Ma również niebawem wyjść seria Extreme tego Plextora za 499zł gdzie zapis ma wynosić 470mb/,

 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/plextor_prezentuje_nowe_dyski_ssd_m5_pro_extreme

 

ale według jednego z komentarzy jest to wersja "Pro" z nowym firmware'em.

Link to post
Share on other sites

Ad 1. To raczej nie jest tak, że Kingston podaje nieprawdziwe parametry, taką prędkość zapisu pewnie można na tym dysku osiągnąć w określonych okolicznościach, co nie znaczy, że taki zapis osiągać będziesz na co dzień.

Ad 2. 840pro to już wyższa kategoria cenowa i wydajnościowa, jeśli masz płytę z SATA III i stać cię, to bierz, jak się wypruć z kasy, to tak, żeby nie żałować, że się poskąpiło. Czy różnica w prędkości jest warta 150 zł? To zależy jak łatwo przychodzi ci zarobienie i wydanie tej kwoty...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...