Skocz do zawartości

Komputer się resetuje po uruchomieniu the Sims 3


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam dziwny problem z komputerem. Po uruchomieniu gry The Sims 3, komputer resetuje się po filmiku startowym. Gra jest świeżo po instalacji i aktualizacji, z innymi grami (GRID2, Far Cry 3, Minecraft, Burnout Paradise, Euro Truck Simulator 2, GTA SA, Serious Sam 3 BFE, Rage) nie ma żadnych problemów. W dzienniku zdarzeń nie znalazłem żadnego wpisu, który by mnie naprowadził na przyczynę błędu - jest tylko informacja oznaczona jako krytyczna, że komputer został niespodziewanie zamknięty. Co może być przyczyną restartów komputera?

 

Specyfiakcja komputera:

Mobo: Gigabyte H55M-S2H,

CPU: Intel Core i3 530,

GPU: GeForce GTX650Ti,

RAM: 2 GB Kingston + 2 GB GoodRam 1333 MHz CL9,

Zasilacz: Fortron 400W, modelu nie pamiętam ale ma 324W na liniach +12V

Link to post
Share on other sites

pliki z simsow są bardzo duże, być może defragmentacja by pomogła, miałem kiedyś podobny problem ale gra tylko się wysypywała do pulpitu bez resetowania kompa, spróbuj np Defragler, darmowy program

ewentualnie simsy tak mocno obciążają proca albo graficzną że powoduje to reset...

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

skoro na innych grach nic się nie dzieje ,to obstawiam problem softwerowy z tą grą 

lub dodatkiem/aktualizacją

odinstaluj grę wyczyść system ccleanerem ,zrób restart i

zainstaluj ponownie bez żadnych aktualizacji i sprawdź

[ nie zapomnij o saveach, jak już jakieś masz - skopiować]

może też brakować jakiegoś pliku z directx ,

może dawać znać zasilacz lub może skan dysku na bad sektory coś wyjaśni

ewentualnie sprawdź temperatury HWmonitorem i spróbuj odpalić grę przy otwartej obudowie

Link to post
Share on other sites

 

 

defragmentacja by pomogła,

 

Nie pomogła.

 

 

 

odinstaluj grę
 

 

Dopiero, co Origin mi ją porał.

 

 

 

może też brakować jakiegoś pliku z directx

 

 

Przeinstalowałem DirectX 9.

 

 

 

skan dysku

 

 

Robiłem Error Scan HD Tune i wszystko jest na zielono.

 

 

 

sprawdź temperatury HWmonitorem
 

 

Podczas grania w FC3 temperatury nie przekraczają 60 stopni, więc są OK.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem kiedyś podobny problem przy Wiedźminie 2, tylko że u mnie raz wywalało do pulpitu a raz były restary. Okazało się że brakuje pamięci na tekstury i trzeba było dodać ją w CMD. Jak masz win7/Vista, wystarczy wpisac bcdedit /set IncreaseUserVa 3072 nie zaszkodzi a pomóc może. Jak masz XP to procedura jest trochę bardziej złożona ;p

Link to post
Share on other sites

QaziG Niby tak, ale problem nie pojawia się w związku z brakiem mocy zestawu, ale dlatego, że system przypisuje za mało pamięci na użytek. Taka kolejna mała wada Windowsa  :P Ja miałem problemy z Wieśkiem 2 który wymaga 2GB pamięci do normalnej pracy, a crashe były mimo że operuję na 4GB HyperX blue Kingstona. Wpisałem jedną linijkę do CMD, zrestartowałem kompa i problem jak ręką odjął :)

Link to post
Share on other sites
bcdedit /set IncreaseUserVa 3072

 

Nie pomogło.

 

 

 

"sprawdź spójność plików gry"

 

 

Nie znalazłem tego w Originie.

 

 

Zainstalowałem także starsze sterowniki do grafiki, ale dalej resetuje mi komputer.

 

P.S. Zasilacz to Fortron FSP400-60MDN.

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

:/ dziwne... ale w sumie nikt nie zaproponował jeszcze, daj prawym na ikonę simsów -> właściwości -> zgodność -> uruchom jako administrator

chociaż simsy3 są dość nowe to w tym samym oknie możesz spróbować trybu zgodności np z Win XP lub 7ką

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...