Skocz do zawartości

ATIV Book 2 (NP270E5E-X01PL) - pytanie i porada


Recommended Posts

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie laptopa Samsung ATIV Book 2 (NP270E5E-X01PL). Nie znalazłem nigdzie w sieci konkretnej recenzji, ani opini o w/w laptopie i mam pytanie do posiadaczy i/lub osób kojarzących ten konkretny model: Jak wygląda sprawa chłodzenia, tzn. czy laptop nie przegrzewa się przy zwykłym użytkowaniu (przeglądanie stron www, tworzenie prezentacji, pisanie tekstów), i jak sprawa wygląda po włączeniu gier(nie mówie tu o najnowszych tytułach, lecz o klasykach typu Settlers III ? (pytanie dotyczy temperatury jak i głośności układu)

 

Oraz pytanie do wszystkich użytkowników, czy polecacie ten laptop dla:

Studenta, który dużo korzysta z internetu (otwieranie wielu wielu kart), gra w klasyki typu Settlers III, używa programów z pakietu office, i ogląda filmy w dobrej jakości?

Czy macie może jakieś inne propozycje w przedziale cenowym do 2 400 zł, 15" i napęd DVD, Asus albo Samsung, inne modele nie wchodzą w grę? :)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi, POZDRAWIAM!

Edytowane przez Kanciasz
Link to post
Share on other sites

Czy ja dobrze rozumiem? Czy pró settlers III interesująCię jakieś nowsze gry? O ile tak starą grę w ogóle uruchomisz na tym sprzęcie to będzie on chodziłtak samo głosno jak podczas pracy w systemie/wordzie czyli będzie cichy. To gra o wymaganiach sapera czy innego pasjansa, tudzież pinballa...

JEżali nie interesują Cię inne gry to ten lapek jest złym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz.

W takim razie jaki model byś proponował? Przyznam szczerze, że wziąłem pod uwagę sprzęt o takich parametrach ze względu na to iż model HP jaki posiadam z procesorem i3 3 gb Ramu i zintegrowana karta (nie pamietam teraz dokładnie parametrów) nie radził sobie dobrze z podstawowymi sprawami, typu ilośc kart otwartych w przeglądarce, czy rozmowa przez skype. Fakt, model ten miał problemy z układem chłodzenia i często przegrzewal sie na amen - stad tez ważna była dla mnie opinia posiadacza sprzętu.

Było by miło jakbys zaproponował coś dostosowanego do tego co napisałem ( tak, raczej tylko gry typu settlers 3 ).

Serdecznie pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Do settlersów wystarczy cokolwiek co sięwłącza i ma wyświetlacz. Toż to antyk. KArta grafiki dedykowana jest Ci kompletnie nie potrzebna. Dla ciebie odpowiednim wyborem imo będzie jakiś tańszy lapek z serii biznesowych.

Dell vostro 2520 z i3 IIgen. Wydajnościowo na pewno będzie wystarczający.

Całkiem przyzwoicie wykonany i solidny. MA gwarancje w trybie DND czyli Domowa naprawa Dell. ( chyba nie trzeba objaśniać na czym to polega próćz faktuy żę jest wykonywana 1 dzień od zgłoszenia)

JA mam laptopa z i3 i XX zakładek pootwierane i żadnej zmuły.

Twój stary lapek ( nie podałęś jaki to był model) zapewne przegrewal sie przez zasyfienie ukłądu chłodzenie/ zużycie siępasty termoprzewodzącej na podzespołach etc. Ten model nawet nie ma grafiki dedykowanej wiec na dobrą sprawę nie ma co się w nim grzać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...