Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

ATIV Book 2 (NP270E5E-X01PL) - pytanie i porada

samsung chłodzenie wybór laptopa student

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kanciasz

Kanciasz
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 09:19

Witam!

Mam pytanie odnośnie laptopa Samsung ATIV Book 2 (NP270E5E-X01PL). Nie znalazłem nigdzie w sieci konkretnej recenzji, ani opini o w/w laptopie i mam pytanie do posiadaczy i/lub osób kojarzących ten konkretny model: Jak wygląda sprawa chłodzenia, tzn. czy laptop nie przegrzewa się przy zwykłym użytkowaniu (przeglądanie stron www, tworzenie prezentacji, pisanie tekstów), i jak sprawa wygląda po włączeniu gier(nie mówie tu o najnowszych tytułach, lecz o klasykach typu Settlers III ? (pytanie dotyczy temperatury jak i głośności układu)

Oraz pytanie do wszystkich użytkowników, czy polecacie ten laptop dla:
Studenta, który dużo korzysta z internetu (otwieranie wielu wielu kart), gra w klasyki typu Settlers III, używa programów z pakietu office, i ogląda filmy w dobrej jakości?
Czy macie może jakieś inne propozycje w przedziale cenowym do 2 400 zł, 15" i napęd DVD, Asus albo Samsung, inne modele nie wchodzą w grę? :)

Z góry dziękuje za odpowiedzi, POZDRAWIAM!

Użytkownik Kanciasz edytował ten post 26 sierpień 2013 - 09:43

• 0

#2 Synergia

Synergia
  • Lodołamacz

• 4770 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 12:30

Czy ja dobrze rozumiem? Czy pró settlers III interesująCię jakieś nowsze gry? O ile tak starą grę w ogóle uruchomisz na tym sprzęcie to będzie on chodziłtak samo głosno jak podczas pracy w systemie/wordzie czyli będzie cichy. To gra o wymaganiach sapera czy innego pasjansa, tudzież pinballa...

JEżali nie interesują Cię inne gry to ten lapek jest złym wyborem.

• 0

#3 Kanciasz

Kanciasz
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 13:52

Dziękuje za odpowiedz.
W takim razie jaki model byś proponował? Przyznam szczerze, że wziąłem pod uwagę sprzęt o takich parametrach ze względu na to iż model HP jaki posiadam z procesorem i3 3 gb Ramu i zintegrowana karta (nie pamietam teraz dokładnie parametrów) nie radził sobie dobrze z podstawowymi sprawami, typu ilośc kart otwartych w przeglądarce, czy rozmowa przez skype. Fakt, model ten miał problemy z układem chłodzenia i często przegrzewal sie na amen - stad tez ważna była dla mnie opinia posiadacza sprzętu.
Było by miło jakbys zaproponował coś dostosowanego do tego co napisałem ( tak, raczej tylko gry typu settlers 3 ).
Serdecznie pozdrawiam :)
  • 0

#4 Synergia

Synergia
  • Lodołamacz

• 4770 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 14:01

Do settlersów wystarczy cokolwiek co sięwłącza i ma wyświetlacz. Toż to antyk. KArta grafiki dedykowana jest Ci kompletnie nie potrzebna. Dla ciebie odpowiednim wyborem imo będzie jakiś tańszy lapek z serii biznesowych.

Dell vostro 2520 z i3 IIgen. Wydajnościowo na pewno będzie wystarczający.

Całkiem przyzwoicie wykonany i solidny. MA gwarancje w trybie DND czyli Domowa naprawa Dell. ( chyba nie trzeba objaśniać na czym to polega próćz faktuy żę jest wykonywana 1 dzień od zgłoszenia)

JA mam laptopa z i3 i XX zakładek pootwierane i żadnej zmuły.

Twój stary lapek ( nie podałęś jaki to był model) zapewne przegrewal sie przez zasyfienie ukłądu chłodzenie/ zużycie siępasty termoprzewodzącej na podzespołach etc. Ten model nawet nie ma grafiki dedykowanej wiec na dobrą sprawę nie ma co się w nim grzać.

• 1

#5 Kanciasz

Kanciasz
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 26 sierpień 2013 - 20:03

Dziękuje bardzo za podpowiedzi i pomoc
Pozdrawiam!
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: samsung, chłodzenie, wybór laptopa, student

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych