Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak najtaniej, przy zachowaniu dobrej jakości dysków:

Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S) 

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM

Razem: 618,00 w morele.net

 

Trochę lepiej:

Dysk SSD Plextor M5 Pro 2,5'' 128GB, SATA III ( Read/Write 540/340MB/s) PX-128M5P

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM

Razem: 717,00 w morele.net

 

Jeżeli to zwykłe, domowe użytkowanie to tańszy zestaw będzie bardzo dobrym wyborem ;)

Seagata możesz zamienić na Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) , jeśli preferujesz WD.

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

zdecydowanie http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/ chyba że lubisz padające dyski z czego seagate od pewnego czasu jest bardzo znany, nie wiem czemu w Polsce ma tak dobre oceny chociaż ludzie piszą że wymieniają je w czasie gwarancji po 3-4ry razy...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

skoro chrupie ci ten dysk to proponuje go oddać na gwarancji

a co do opinii to jest bardzo dużo tego w google, wystarczy poszukać, osobiście miałem 3 sztuki 2tb seagatów i wszystkie się "zmieliły" na śmierć i guzik można było zrobić, każdy kolejny po średnio pół roku wracał na gwarancji

Link to post
Share on other sites
Mam tego WD Blue aktualnie jednak chrupie od razu po włączeniu kompa w nocy jest straszna lipa dlatego chce go zmienić.

Jeśli oczekujesz od dysku ciszy to tylko jeden dysk do tego się nadaje: WD RED. Sam będę go kupował do swojego komputera. Jeśli chodzi o dyski seagate to prawdą jest że w poprzednich latach ich awaryjność była bardzo duża i stwarzały masę problemów. Jednak sytuacja się zmieniła i nowe konstrukcje są już okej. ST1000DM003 należy do takiej konstrukcji. Ja pół roku temu kupowałem wersje 3TB, mimo że dysk na rynku był prawie rok nie znalazłem osoby której ten dysk by padł. Jak widać producent wyciągnął wnioski z poprzednich konstrukcji, nauczył się na swoich błędach i zrobił dobrą konstrukcje. Także dysk ST1000DM003 też bym Ci polecił, ale na idealną ciszę nie licz. Pod względem głośności przedstawia to się tak:

W spoczynku / zapis-odczyt:

WD Blue 1TB: 35db / 42db

ST1000DM003 1TB: 33db / 37db

WD RED 1TB: 28db / 30db

W ogóle Ci się nie dziwię że narzekasz na głośność WD Blue, bo przecież to traktor podczas pracy, a wszyscy go tak polecają. U mnie w obudowie nigdy bym czegoś takiego nie włożył, bo bym ten komputer wyrzucił przez okno.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

jeżeli to wersja box to dostaniesz sanki 2,5->3,5 cala i przykręcasz dysk do sanek, a te do obudowy jak normalny dysk 3,5"

 

takie coś http://www.morele.net/delock-18105-447655/ lub takie http://ocz.com/consumer/ssd-accessories/3.5-inch-ssd-desktop-adapter

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...