Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.


Chcę kupić laptop do 1700zł. Najlepiej jak byłby troche tańszy.


Moje wymagania to:


-minimum 4Gb pamięci RAM


-dobry procesor


-dobra karta graficzna (co to znaczy że kara graficzna jest zintegrowana?)


-najlepiej w zestawie z myszką


-dość duzo pamięci 


-wytrzymała bateria 


-dodatki typu mikrofon. kamera.


 


Chodzi mi głownie o laptopa do gier typu CS i LOL ale tak właściwie to chodzi mi o to aby uwolnić się od mojego kompa, który: 


-sam się resetuje w najmniej oczekiwanych chwilach (blue screeny)


-co nie włącze to zaraz błąd


-wszystko sie muli,


-o grach typu FIFA 13 na moim kompie mogę pomarzyć, 


 


Gra Scarface Człowiek z Blizną po wielu próbach w końcu zainstalowała się na moim kompie, ale wolno chodziła, a cały ekran był zasłonięty szarymi szpiczastymi detalami. Chciałbym aby w przypadku lapropa który kupię tak nie było. Jest to związane z WIn 7 i kartą nVidia GeForce, więc raczej karta GeForce odpada chyba, że jest bardzo dobra i lepszej z laptopem do 1700zł nie znajdę.


Trochęchaotycznie to wyjaśniłem ale mam nadzieję że rozumiecie.


 


Laptopa kupuję za około dwa tygodnie więc mamy czas.


Z tabletem pomogliście mi, więc jestem pewiem, że z laptopem również.


 


Zaraz lece do kościoła ale potem podam link do laptopów, które są według mnie warte uwagi.


 

Link to post
Share on other sites

Może być laptop bez systemu?

 

Lenovo G580 i3-2348M/4GB/500/DVD-RW GT635M w X-KOM za 1699 zł /Trochę słaba grafika. Wersja z lepszym procesorem i 8 GB RAM

ASUS K56CB-XO098 i3-3217U/4GB/500/DVD-RW GT740 w X-KOM za 1799 zł /Procesor niskonapięciowy, wydajna grafika.

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

Grafa zintegrowana to taka zaimplementowana w procesorze. Laptop może mieć dodatkowo grafike dedykowaną, szybszą i bardziej prądożerną. W obciążeniu działa wtedy dedyk a podczas normalnej pracy na kompie działa integra.

W sumei najsensowniejszy wyborem będzie albo Lenovo g580 z i3IIgen +gf710m albo taki sam Lenovo z gt635m

Nie wnikakając jużw niuanse między tymi kartami, gt635 będzie troszkę lepsza ale też troszkę droższa. Obydwie sąw zupełności wystarczające na twoje potrzeby a nawet aż nadto.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

przecież to ten sam laptop, którego Ci wrzucałem. Ma jedynie procek o oczko niżej niż i3 i dorzucony system.

Lol ma raczej małe wymagania wiec będzie chodzić bez problemu.

 

Mała uwaga. za 100zł więcej możesz mieć laptopa z i3 i gf710 i win8 - samsunga ativ book2 100zł to mała dopłata za i3jke. JEsli nei chesz przekraczać budżetu to ten z saturiona też będzie spoko.

Link to post
Share on other sites

1700 zł to maksimum


a ten samsung nie ma USB 3.0

 

 

A te laptopy? Są dodatki.

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580-i3-3120m-4gb-1tb-gf-710m-300zl-i3483388220.html - w tym nie ma windowsa?

http://lenovo.strefamarek.allegro.pl/laptop-lenovo-g580a-i3-4gb-500gb-gt710m-win8150zl.html

Edytowane przez PanRodak
Link to post
Share on other sites

gf 710m jest na podobnym poziomie co gf 435m, a gf 635m odgrzany gt550m, jest sporo wydajniejszy, 710m to odgrzany 620m który wydajnością nie grzeszy... w tym budżecie szukaj z minimum GT720m/630m a najlepiej GT635m który jest trochę podkręcony i dzięki czemu ma lepszą wydajność, dokładając ok. 100zł masz takie coś http://allegro.pl/lenovo-g580-i3-3110-1000gb-4gb-gt635-2gb-promo-i3514593898.html co zapewni Ci możliwość pogrania również w nowsze tytuły w średnich detalach może średnio-wysokich.

jak masz możliwość dozbierania kasy w najbliższym czasie do ok. 1900zł to warto wziąć tego, tutaj masz całą recenzję. http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-A56CB-K56CB.92122.0.html

Edytowane przez happysc
Link to post
Share on other sites

No i teraz nie wiem co kupić. Kolega napisał mi, że laptop z dwurdzeniowym procesorem się nie nadaje do gier typu LOl, fifa, CS a i rozdzielczość jakaś dziwna i podobno zła.... ma racje? On jest młodszy ode mnie, więc nie jestem pewien czy się na tym zna.

Kolega jest zapewne totalnym laikiem a tacy najczęściej lubią błyszczeć. i3 to 2 cores 4 threads i spobie spokojnie poradzi. Fifa, cs czy lol togry z bardzo małymi wymaganiami.... zarówno gf710 a tym bardziej gt635 uciagną je na full detalu.

Twój kolega bredzi. JA na i3 grałem w crysisa3 i przez całągrę z wyjątkiem2 map nie narzekałem, gdzie Crysis3 to x bardziej wymagająca produkacja niz fifa...

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...