Skocz do zawartości

potrzebna pomoc a jak nie to RAM do zwrotu.


Recommended Posts

Witam wszystkich. Przesiadłem się na nowego kompa i jest problem z pamięcią RAM, obsługuje pamięć kumpla- Kingston 2 GB KHX1333C9D3B1K2/4G 1333mhz i system normalnie działa natomiast, gdy włożę zakupiona przeze mnie pamięć Kingstona 4GB KHX1600C9D3P1K2/8G 1600mhz wyskakuje blue screen. W obu przypadkach mogę dostać sie do BIOSU, jednak przy mojej pamięci (1600mhz ) w momencie ładowania windowsa wyskakuje błąd, być może chodzi o jakieś ustawienia w biosie. Moje pytanie jest następujące; czy moja pamięć jest kompatybilna z prockiem i płytą główną a jeśli tak to co mam zrobić, żeby było OK. 
Mój sprzęt:
Płyta główna: Asus P7P55D-E rev. 1.XX
Procek: I3 540 (73W)
RAM: Kingston 2x4GB  KHX1600C9D3P1K2/8G
Zasilacz :COOLERMASTER  GX-550W
Karta graficzna : Gigabyte Radeon HD 7770 1 GB DDr5

HD: 150 GB

System: Windows 7
 
Jeśli czegoś nie dopisałem proszę o zwrócenie uwagi. Pozdrawiam i proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów.

 

P.S. Czy ktoś z was zwracał już jakąś odpakowaną część do np. Moreli? Nie ma z tym problemu?

Edytowane przez johny59
Link to post
Share on other sites

Najnowszy bios do płyty wrzuć i tu jeszcze możesz poszukać czy znajdziesz swoje ramy http://www.asus.com/Motherboards/P7P55DE/#support_QVL

 

też tak kiedys mialem jak do swoich 2x2 gb dokupiłem jeszcze 2x4 gb podczas wchodzenia do systemy był reset po zmianie pamięci miejscami jest ok

Link to post
Share on other sites

Najnowszy bios do płyty wrzuć i tu jeszcze możesz poszukać czy znajdziesz swoje ramy http://www.asus.com/Motherboards/P7P55DE/#support_QVL

 

też tak kiedys mialem jak do swoich 2x2 gb dokupiłem jeszcze 2x4 gb podczas wchodzenia do systemy był reset po zmianie pamięci miejscami jest ok

 

Niestety nie znalazłem swojej pamięci na tej liście. Czy to definitywnie wyklucza mój RAM?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy to definitywnie wyklucza mój RAM?

oczywiście że nie.

ta pamięć działa na tej płycie na 100%.

opcja pierwsza: przy ustawieniu RAMu na 1600MHz należy koniecznie ustawić timingi pamięci ręcznie

opcja druga: możliwe, że pamięć jest wadliwa fabrycznie, choć na Kingstonach prawie się to nie zdarza. ustaw RAM na 1333MHz i timingi na automatyczne - po tym zrób test Memtestem - jeżeli wyjdą błędy - RAM wadliwy, jeżeli nie - patrz opcja 1

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nic nie pomaga ani timngi podane wyżej ani MEMok, coś mi się wydaje, że mój ram jest po prostu za dobry jak na tego kompa. Będę musiał sprzedać i kupić jakieś 1333 mhz bo takie mi śmigają. Szkoda bo produkt zakupiony w ostatni piątek ale może znajdą się chętni:-)  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...