Skocz do zawartości

na dwa baty, wybor coolera


Recommended Posts

Obudowy nie mam i nie chce. Raz podlaczylem czesci bez obudowy i zachwycila mnie cichosc i temperatury takiego rozwiazania. Ramy spokojnie sie zmieszcza przy tych coolerach.

2. tak zagladalem tam.

Dwa wymienione przeze mnie coolery na pewno nie beda kolidowac z ta plyta glowna, sa dosyc wysokie radiatory na sekcjach zasilania. Nie moge sie zdecydowac ktore brac..

 

http://www.agito.pl/be-quiet-dark-rock-advanced-bk014-82-684299.html a moze dwa takie? ciekawe jakie sa minimalne obroty..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Obudowy nie bedzie :D. Najgroszy jest chipset na tej plycie glownej bo z wiatraczkiem.. Licze na to, ze nie bedzie sie szybko krecic ale pewnie to moje plonne nadzieje.

http://www.bitspower.com.tw/index.php?main_page=product_info&cPath=6_57&products_id=1084 waterblock znaleziony, ciekawe dlaczego nie ma ceny?  Pewnie ze 200 zielonych, moze kosztowac..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Obudowy nie mam i nie chce. 

Plyta bedzie polozona na niepalnej gabce piramidce. 

Jeżeli chcesz mieć wszystko na wierzchu, to bezpieczniej dla podzespołów (bo będą w kupie i przykręcone) i również będzie chłodno i cicho, jest zastosowanie obudowy typu Bench Table, do której będziesz mógł również zastosować LC.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić zwodowanej płyty na jakiejś gąbce....a co z chłodnicą, pompką, zasilaczem.. :roll:

 

 

Raz podlaczylem czesci bez obudowy i zachwycila mnie cichosc i temperatury takiego rozwiazania.

Jeżeli zależy Tobie na ciszy, to zwoduj również procesory oraz kartę graficzną, a niskie temperatury dostaniesz w gratisie :)

 

P.S. - blok na EVGA Classified SR-2 z firmy EK, kosztuje około 140$, ceny Bitspower'a nie znalazłem.

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bitspower mi odpisalo, 165 ojro z wysylka.. I to z przecena -15%.  Gdybym powiedzial ze jestem z usa pewnie ta cena bylaby w dolarach i moze nawet nizsza :D Troche ich ten teges z ta cena..

Co do procow to dwa xeony tdp 60w, a karta graficzna gtx770 gigabyte windforce 3, ale mam tez ati radeona 7750 chlodzonego pasywnie ktora sprawdza sie nawet le piej w moich programach. Zasilacz chyba kupie fractal design 1kw ktory do 50% obciazenia pracuje pasywnie.

 
Uploaded with ImageShack.us
takie cos wymyslilem narazie. To rozwiazanie tymczasowe. Potem sam wyfrezuje sobie jakas podstawke z mdf, polakieruje i bedzie tanio.

Co do glosnosci bez obudowy, to raz mialem problemy z plyta glowna, wyjelem wszystko na zewnatrz i podlaczylem.  Lopatologicznie wystarczy zrobic test dmuchnac ustami w powietrze, i dmuchnac ustami w dlon, Pozatym wibracje od tych blach, rezonowanie..

 
Uploaded with ImageShack.us
obecny komputer gdzie obudowa bardziej przeszkadza niz pomaga.

 
Uploaded with ImageShack.us
docelowo ma byc podobnie :D
Link to post
Share on other sites

Bitspower mi odpisalo, 165 ojro z wysylka.. I to z przecena -15%.  Gdybym powiedzial ze jestem z usa pewnie ta cena bylaby w dolarach i moze nawet nizsza :D

Raczej nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz - oni podali cenę w swojej walucie, a ty ją przeliczasz na swoją po aktualnym kursie i będziesz wiedział, ile ten blok Cię będzie kosztował.

 

Podoba mi się Twoja kreatywność, że chcesz zrobić coś samemu, ale nie rozumiem tego, że chcesz kupić zasilacz za ponad 800zł, chcesz zwodować samą płytę wartą około 2500zł, gdzie zestaw do jej zwodowania to koszt rzędu 1300zł  i do tego wszystkiego robisz podstawkę (na samą płytę) na jakiejś "gąbce" :roll: , a potem coś tam sobie wyfrezujesz i będzie tanio..??

Leto87 - jakie siły nieczyste zmuszają cię do takich czynów?? ;)

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

Wodowac bede tylko sam chipset.

Oszczedzam na czym sie da. Na przyklad plyta jest uzywana za 700pln a proce za 200 dolarow. Kolega wyfrezuje mi za darmo podstawke a ja jako designer zaprojektuje jak mi sie podoba.

Na glosnosci nie chce oszczedzac. Zasilacz biore na firme i mysle ze to jeden z kluczowych elementow zeby komputer chodzil stabilnie.

 

Znalazlem ten blok na chipset w sklepie w danii, a cena bardzo atrakcyjna. Zaryzykuje i zapytam sie czy jest mozliwosc wyslania do polski.


Lobuzy z morele nawet jeszcze nie wyslali tych radiatorow Prolimatech. W poniedzialek zaplacilem, czlowiek musi coraz dluzej na sprzet czekac..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Zasilacz biore na firme i mysle ze to jeden z kluczowych elementow zeby komputer chodzil stabilnie.

Też się z Tobą zgadzam, że zasilacz jest ważnym elementem zestawu, a FD Newton R3 to dobra jednostka.

 

A czy jesteś w stanie się określić, jaką łączną kwotę chcesz przeznaczyć na: zasilacz + LC płyty + chłodzenie procesorów + ewentualnie wyfrezowana podstawka?

Link to post
Share on other sites

Na wodne chlodzenie chipsetu max 1000 ale wolalbym mniej.

Będzie ciężko zmieścić się w tej kwocie, bo sam blok na mobo, po przeliczeniu na PLN kosztuje około 707zł,

Do tego trzeba jeszcze: pompę, rezerwuar, chłodnica, złączki, węże, płyn - chyba trzeba będzie coś z używek poszukać. :/

 

Z Twojego zestawienia wynika, że na LC + AC procesorów, przeznaczysz około 1500zł.

Czy rozważałeś jeszcze takie warianty?:

- Za około 1600zł, byłbyś w stanie zwodować dwa CPU oraz MOBO - wtedy byłoby najciszej.

- Za 1000zł zwodować same CPU, a wodowanie płyty zostawić na samym końcu, po obserwacji głośności coolera na chipsecie

- można zaoszczędzić na zasilaczu (aż dziwię się, że sam to napisałem ;) ) i  pomyśleć nad Corsair AX (też jest półpasywny) lub BQ     Dark Power Pro10. 

Edytowane przez SKEEPER46
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisalem do goscia ktory frezuje sam bloki na chipset do tego modelu.  Musze sprawdzic najpierw czy moj zestaw dziala, na starym zasilaczu, jak nie dostane radiatorow na proca to nic nie zdzialam. Ale juz zmienil sie status na skompletowany i czekajacy na wysylke.


 
Uploaded with ImageShack.us
Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...