Skocz do zawartości

Problem - źle wyświetla obraz na kablu HDMI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez djurasik,

Recommended Posts

Witam. Mam spory problem z wyświetlaniem obrazu na monitorze LCD. Do czasu chodził on bez problemu na DVI ale jako że mam jedno wejście a podłączyłem drugi monitor zmuszony byłem podpiąć bydlaka pod HDMI. Po podpięciu stała się kupa. Mianowicie obraz wyświetla się tak:

http://img833.imageshack.us/img833/9118/2xyu.jpg

 

Jak widzicie kapke zgubil kilka milionów kolorów po drodze z grafiki do monitora. Złącze HDMI jest sprawne, testowaliśmy w innym komputerze i monitorze. Złącze HDMI w monitorze również sprawne gdyż podłączałem konsole. Kabel sprawny gdyż po podłączeniu dekodera DVBT do monitora wyświetla obraz doskonale. Przy starcie systemu, logo windowsa ma wszystkie kolory bardzo ładnie wyświetlane, tak samo wszelkie aplikacje działające przed startem windowsa jak chociazby linux.

 

Moja teoria jest taka że Kabel jest HDMI 1.3 natomiast na wyjściu z grafiki mam 1.4a niestety innego kabla na ten moment (czyt. miesiąc) nie wyczaruję. WAŻNE jest to że podczas instalacji sterowników gdy ekran 2 razy miga, za pierwszym mignięciem nagle obraz jest PRAWIDŁOWY, za drugim wraca do zepsutego i na nim zostaje. Mój wniosek jest taki że skoro wszystko jest sprawne a powodem najprawdopodobniej jest niekompatybilnośćprogramowa kabla 1.3 z wyjściem 1.4 lecz przy instalacji sterów chwilowo widać poprawny obraz to da się to jakoś programowo obejść. Ktoś ma pomysły? No chyba że wyciągnąłem wnioski kompletnie złe i mnie ktoś oświeci jak sobie inaczej z tym poradzić to normalnie aż z radości będę mu życzyć wagonu pieniędzy i jachtu z panienkami.

 

Jeszcze jedno. Posiadam zintegrowaną karte w swoim APU (proc+grafika) więc z płyty głównej wychodzi DVI oraz D-SUB. czy jest techniczna możliwość by działała grafika dedykowana z PCI-E ale puszczała także sygnał na wyjścia D-SUB/DVI grafiki zintegrowanej ?

 

MODEL MONITORA: FHD2400 gateway

 

Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję :)

Edytowane przez djurasik
Link to post
Share on other sites

Myślę, że to nie problem kabla. Różnica w przypadku HDMI 1.3 i 1.4 jest obsługa przez gniazdo i kable 1.4 dodatkowych funkcji. Jak zwrotny kanał audio, sygnał Ethernet, 3D i rozdzielczość 4k. Podstawowa obsługa standardów audio-video jest taka sama dla obu standardów 1.3 i 1.4. Obraz powinieneś uzyskać bez problemu(jak tak mam podłączone i działa). Problem leży prawdopodobnie w sterownikach karty graficznej. Poszukaj nowych na stronie producenta albo użyj programu DriverEasy. Ewentualnie problem leży np. w bios płyty głównej(konieczna aktualizacja). Jeśli masz dwa monitory to muszą one być podłączone razem do peceta w sposób cyfrowy. DVI i HDMI. Nie możesz podłączać w inny sposób jak HDMI i VGA. Bo może być problem z wyświetlaniem obrazu.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji biosu to samo (Aż 5 wersji wstecz miałem o.O)

Linux normalnie działa na HDMI, ładnie kolory widać, filmy odtwarza. W dosie wszystko dobrze widać. Startuje winda i się robi sraka.

W tej chwili mam podłączony tylko HDMI. Przepinam się na DVI żeby cokolwiek móc tu napisać bo tam nic nie widać praktycznie.

Grafika to Radeon HD7770 1gb OC edition natomiast sterowniki to catalysty vision 13.4 więc obecnie najnowsze. Przy instalacji 13.8 beta jest to samo. Instalować jakieś starsze? a może pogrzebać w biosie po aktualizacji? Sam już nie wiem a raczej chciałbym to jak najszybciej ogarnąć.

Link to post
Share on other sites

to nie wrzucaj/wyrzucaj tylko wywal raz a dobrze (driver sweeper), a potem spróbuj skonfigurować, żmudna praca, ale czasem trzeba ręcznie wszystkie opcje "przejechać"

zajrzyj też do OSD, czy przypadkiem sobie czegoś monitor nie przestawił, np formatu źródła

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Problem rozwiązany. Boże jaki hardcore. Dla potomnych:

1. Odinstalowywujemy wszelkie sterowniki karty graficznej od AMD.

2. Czyścimy pozostałości DiskSweeperem.

3. Resetujemy komputer

4. Ściągamy sterowniki ze strony dystrybucji (w moim przypadku gigabyte) gdyż te z AMD są uniwersalne i na nich właśnie pojawia sie problem.

5. Instalujemy, restartujemy komputer po czym cieszymy się hulającym HDMI :)

 

Temat do zamknięcia!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...