Skocz do zawartości

mmorpg i pvp, czyli co teraz jest warte straty czasu?


Recommended Posts

Witam

Co teraz ma w miarę fajne pvp? w co warto zagrać?
zastanawiam się nad Tera Online, Guild Wars 2, Rift
Czy endgame w tych grach istnieje ? Która z tych gier ma największe zainteresowanie, populacje na serwerach ?

I co z Diablo 3 ? Grałem ponad pół roku temu i zapowiedzieli, że będą tylko duele co mnie rozczarowało i olałem gre, jak wygląda pvp teraz ?

Z góry dzięki za info ;)

Link to post
Share on other sites

w tere grałem dość dużo (jeszcze przed f2p) mialem 3x60 więc mogę coś tam powiedzieć

jeżeli chcesz zacząć grac to na serwerze pve, granie na serwerze pvp mija się z celem, niby są kanały więc można uciec przed gankiem ale w zonach 50+ jest tylko jeden kanał, do tego zabijanie ludzi w openpvp nie daje zupełnie nic dla zabijającego, a zabitemu mogą zniszczyć się kryształy

oczywiście są wojny gildii więc automatycznie można walczyć z przeciwnikiem gdziekolwiek nawet nawet na serwerze pve

w terze nie ma podziału na "naszych i tamtych", tylko jest to FFA w sumie tak jak w lineagu

co do pve endgame jest hardkorowy ale wtórny, praktycznie non stop farmisz manaya core na hardmodzie aby w końcu wydropiły ci itemki na visionmakera, ale prawda jest taka że możesz farmić gold i kupić 2gi w kolejności najlepszy set na AH

pvp to farma battlegroundów (teraz są przynajmniej 2) i areny, i tutaj znowu najlepszy gear pochodzi z aren, a 2gi w kolejności można kupić na AH

a potem przyjdzie ci farmić zyliardy złota aby ulepszyć ten sprzęt przynajmniej na +9 bo nikt cię na instancję wziąć nie będzie chciał

 

podsumowując tera to typowe koreańskie grind mmo, z zajebistą grafiką i ciekawymi rozwiązaniami, lecz po pewnym czasie staje się dużo bardziej wtórne i nużące niż WoW

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć, ja również grałem w TERA, ale mi w ogóle nie przypadła do gustu, a swego czasu grałem baaardzo dużo w Lineage 2 (kilka lat). Grafika jakaś taka za bardzo cukierkowa, do tego dochodzą te "japońskie" :) małe dziewczynki/ jakieś chomiki czy wombaty :D Za bardzo "japońskie" jak dla mnie. I tak jak pisze kolega wyżej non stop gank :D Długo w to nie grałem, ale zginąłem bardzo dużo razy zabity przez ludzi na maks levelach. Bratu też TERA nie przypadła do gustu z tych samych powodów co mi (chyba błąd że wybraliśmy serwer PVP, aczkolwiek zawsze na takich graliśmy we wszystkie mmo i nie narzekaliśmy).

Z tych gier, które wymieniłeś chyba najbardziej popularna jest aktualnie TERA (chociaż nie wiem czemu :P ). Co do GW2 słyszałem, że póki co kiepski end-game jest, że się szybko nudzi... Ale nie grałem w to i opieram się tylko na opinii innych.  

Natomiast mogę polecić SWTOR, fajne pvp, fajne battlegroundy/raidy/instancje, ładna grafika, super fabuła, ciekawe questy.

Od wczoraj gramy z bratem  w Neverwintera online, póki co też mi się podoba, wczoraj wyszedł właśnie jakiś dodatek.  

Link to post
Share on other sites
granie na serwerze pvp mija się z celem

poznałem to na własnej skórze xD

dotarłem do miejsca gdzie ciągle jakieś haj levele biegają i oneshot'ują mnie dla zabawy i trochę mnie to zniechęciło do grania w tere i dlatego szukam alternatyw, ale jeśli nie będzie to zacznę lvlować na serwie pve.

 

 

 

"japońskie" :) małe dziewczynki/

przyznam, gra zajeżdża pedofilią

małe dziewczynki i akurat przypadkowo 99% "pancerzy" odsłaniają tyłek, do tego te ruchy postaci...

 

 

Natomiast mogę polecić SWTOR, fajne pvp, fajne battlegroundy/raidy/instancje, ładna grafika, super fabuła, ciekawe questy. Od wczoraj gramy z bratem w Neverwintera online, póki co też mi się podoba, wczoraj wyszedł właśnie jakiś dodatek.

Niestety nie jestem fanem starwarsa ;D na każdym filmie SW zasnąłem... także boję się w ogóle w to grać

 

 

 

Neverwintera online

też słyszałem, że warte uwagi ale wiem bardzo nie wiele na temat tej gry

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

próbowałem to to, zabili mnie przy pierwszym quescie poza miastem, a potem w mieście... a potem się wkurzyłem :D

gdyby wulin miał serwer pve to by mogła być całkiem fajna gra, dość dużo czasu zajmuje ogarnięcie tego wszystkiego co się tam dzieje i setek opcji i przycisków

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

teraz 2 ma zalosne pvp. Open world PvP na end game praktycznie nie istnieje. Polecam GW2. Sam gram i PvP jest bardzo dynamiczne i wymagające. sPvP + WvW daje naprawdę sporo zabawy i frajdy z ubijania przeciwnika a co najważniejsze na sPvP możesz już iść od pierwszych minut gry. Osobiście polecam

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Co do Diablo 3 to większość wychwala nowy dodatek, może warto rzucić okiem. Jak masz siano to oczywisty wybór - Warcraft. Dalej jest Guild Wars 2, jednorazowa opłata. Było pytanie o endgame. Endgame w tej grze nie występuje. Dostęp do wszystkiego masz odrazu, na PvP dostajesz full sprzęt, więc grasz tylko dla tytułów in game czy może jakichś turniejów jak jesteś zawodowym prosem. Jak ktoś będzie pisać, że GW2 jest świetną grą - to ma rację, ale jeżeli jesteś hardcorowcem to odpuść sobie. Zero raidów, 8 dungeonów, które nudzą się po 10 przejściach, praktycznie brak zróżnicowania w eq - masz 2 sety - exotic i ascended. Exotic kupujesz na auction house za grosze w jedną minutę, pozostałe to jest farmienie JEDNEGO tego samego dungeonu. Dynamic eventy przereklamowane, WvW już się ludziom znudziło. Grasz godzinę dziennie - bierz bez pytania. Grasz dla rywalizacji - NIE PRÓBUJ.

Po paru latach grania w mmo, PvP najbardziej wciągneło mnie to z LoLa, mimo że to nie RPG. Osobiście czekam na Black Desert/Gloria Victis/Life is Feudal, aczkolwiek te gry wyjdą najwcześniej w drugiej połowie 2015 zapewne.

Wybór jest marny - z tych wymienionych zobacz Rifta, TERA jest podobno spartolona zwłaszcza przez wydawcę. Sprawdź update do Diablo. Path of Exile dużo ludzi zachwala, aczkolwiek po graniu w inne gry tego typu ta mnie po prostu nudziła do tego stopnia, że pierwszy zgon zaliczyłem na 17 lvlu jak zasnąłem przed komputerem. Może tobie się spodoba.

Link to post
Share on other sites

próbowałem PoE, zasnałem.
próbowałem Tere, za dużo gankowania, a jak już gdzieś dojdziesz to PvP jest tak marne, że jedyna opcja to gankowanie... które też się nudzi...
próbowałem GW2, zasnąłem.
gram w diablo 3 na ps3
jak wyjdzie dodatek na ps4 to sobie sprawie
na razie gram local coop na ps3 i jest w miare fajnie

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecę wowa, ale trzeba mieć mnóstwo kasy na abonament i ponad 4h wolnego czasu dziennie, jeżeli chce się coś osiągać, to nie jest jakiś tam lol, że masz 4 skille tylko 40, jak wyjdzie Dreanor to prawdopodobnie zamiecie wszystkim o ziemie po recenzjach z bety. Masa ludzi, klimat, genialne pvp, genialne pve... czego chcieć więcej ?

Link to post
Share on other sites

Jak już odkopaliście temat, to trzeba go ciągnąć dalej :D 

@up

WoW generalnie z dodatku na dodatek coraz bardziej się upraszczał :/ grałeś w MoP? O tym Dreanorze muszę jeszcze poczytać, bo nic nie wiem na ten temat, fajnie jakby było coś na miarę TBC... marzenia :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Lineage 2 - jedna z lepszych mmo dawnych lat , warto zagrać jak znajdziesz jakis priv ze stara kroniką max gracia. Reszta to śmiecie .

World of warcraft - tu nie trzeba się rozpisywać ale także nie polecam nowych dodatków Panadri , maksymalnie cataclysm albo czekac do pazdizernika na warlord .

Aion - schematy i klimat podobny co do l2 tylko z ulpeszona grafika , dodanie skrzydel i pupilki, takze odradzam nowy dodatek 4.5 z durnymi mechami

 

Tak naprawde nic w MMO teraz nie jest warte o ile chce sie grac na najnowszych patchach.

Ale czekam juz z utesknieniem na  premiere  Archage i Black Desert

Guild Wars 2 - przereklamowana gra stracilem na niej 1200 h i zaluje , Pve bardzo dobre eksploracja swiata 10/10

natomiast end game te pvp wvw to nima co se tym glowe zawracac optymalizacja tej gry porazka obojetnie jaki komp i tak ci bedzie scinac jak cholera na wvw 20 fps na sli gtx 670   i72600k i 18 gb ram . bardzo slabe  ulepszenia mam na  mysli enchanting , augumentacje  , ulepszenia skili stoi na najnizszych poziomach te sigle sa daremne jakby ich wogole niebylo i najgorsze co moze byc zmiany w traitach co miesiac 0 balansu, czlowiek se ustawi itemy pod staty a tu nagle zmieniaja cala glowna baze i z healera zrobila sie du*a np obnizyli heal z 11k na 8 a warriorowi dali +33 %  z 14 k sa praktycznie nie zniszczalni , swoim warriorem na 5 latalem laikow i z 2 doswiadczonych.

odradzam ta gre , End game polega na tym , że se zmieniasz kolorki w zbroji (dye)

Edytowane przez Fankman
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

W wow'a grałem bez większych przerw od Vanilla do połowy MoP'a. Jeśli chcesz dobre MMORPG to jest to. W gildii mieliśmy kilka osób które odpuszczały na rzecz Aion'a, Terry albo SWOTR 90% z nich wróciło po miesiącu dwóch. Jeśli jesteś  w stanie poświęcić3/4 wieczory tygodniowo od 20-24(tak zazwyczaj się rajduje) to będziesz w stanie sporo osiągnąć. Ja sam teraz po prawie dwóch latach zamierzam wrócić na forum 'zestawy komputerowe' właśnie miejscowi eksperci pomagają złożyć mi maszynę która będzie pokaże mi jak wyglądają ultra detale bo mój  7-letni laptop nigdy nie dawał sobie z tym rady.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...