Skocz do zawartości

Szybka ocena i porada


Recommended Posts

Witam

 

Chce zaraz zamowic sprzet do grania. Prosze o opinie czy wszystko wyglada ok. Jest to zestaw w ktorym liczy sie kazda zlotowka. Pytanie mam czy zasilacz jest ok ? Moze jest cos tanszego i dobrego?

 

Moze procek zmienic na i5 3350p ? Nie potrzebuje integry.

 


 

Do tego mam juz dysk . Grafike zakupie pod koniec miesiaca - prawdopodobnie radeon 7950, gtx 670 lub 760.

 

Komputer jest do gier w full hd oraz 1680 na 1050. Zalezy czy TV bedzie dostepny.

 

Prosze o szybka rade. Pozdrwiam

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Weź lepszą obudowę, będziesz miał wtedy porządek z kablami np.: SilentiumPC Brutus M23! A zasilacz zmień na SilentiumPC Deus M1 550 W. No i weź procek 3350p. ponieważ nie będzie pomiędzy nimi prawie żadnej różnicy w wydajności, 3470 ma o 100 MHz większe taktowanie, więc tyle co nic. No i zawsze trochę kasy w kieszeni!

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites

@vocalset 

 

Jak dla mnie (a prawie w ogóle się na tym nie znam ) to ten zestaw jest dobry... Tylko przy kupowaniu karty graficznej jeżeli będziesz chciał połączyć karty (SLI lub CROSSFIRE) to zrobisz to tylko tak z kartami AMD RADEON (według strony Morele.net)  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Brutus M23 nie jest dostpeny w morele. Mialem juz kiedys 410 i bylo ok .Kable moge spiac opaskami - nie ma problemu dla mnie .

Czytalem ze deus m1 550w ma czasami jakies problemy z plytami glownymi ale nie jestem pewien o co chodzi do konca.


Ponoc na tej Mobo trzeba robic update biosa pod ivy ? wiecie cos o tym ? moze zmienic na inna?

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Będziesz kręcił procka, masz na tej płycie możliwość podkręcenia, ograniczonego do mnożnika turbo prze procka bez k oczywiście, ale zawsze coś! Musisz pytać w sklepie czy jest wgrany najnowszy bios! Ewentualnie weź inną np. tą jeśli wystarczą ci 2 banki pamięci i jedno PCI-E: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/

Edytowane przez KamileN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Opłacać się zawsze opłaca, bo masz większe możliwości rozbudowy. W takim razie polecam tą płytę. Bardzo fajna płytka, bez możliwości OC: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-lga1155-459601/

I tak jak pisałem w poście 6. wersja zasilacza 450W wystarczy z zapasem. No chyba że planujesz w przyszłości poważna rozbudowę, mocniejsze, prądożerniejsze GPU, niż te trzy co podałeś! Lub planujesz SLI/CF. No i zawsze trochę taniej wyjdzie bo XFX Core 450W, kosztuje 190 zł!

Edytowane przez KamileN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Myślę że zestaw ok! Ale zawsze można się jeszce do ramu przyczepić :D Kingsotny mają wyższe napięcia od innych, więc bardziej się grzeją. Do tego zestawu starczy ta pamięć: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/ jest wolniejsza, ale zapewniam cię że w życiu nie odczujesz różnicy :D

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Jeśli chodzi o BF3 to zdecydowanie najlepszą z tych kart co podałeś jest GTX 670, ogólnie w większości gier jest najlepsza z tej trójki. Jeśli chodzi o BF4 to nie wiem jakie karty będzie preferował, ponoć Radeon'y, ale czy na nich gra będzie działać lepiej, to jeszcze nie wiadomo. Trzeba czekać do premiery. dopiero potem się okaże! Tu masz test tych kart, możesz sobie przejrzeć: http://pclab.pl/art53817-4.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...