Skocz do zawartości

Upgrade z GeForce'a 8600 GT, max 200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez JohnyRambo,

Recommended Posts

Witam. 

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w zakupie nowej karty graficznej.

 

Chciałbym kupić ją do tego piątku, ewentualnie do następnego, jeśli nie uda mi się nic znaleźć, ale - im szybciej, tym lepiej.

Na kartę jestem w stanie przeznaczyć maksymalnie 200zł. 

 

Posiadam 400W zasilacz Modecom MC400ATX 2.0 PFC.  Nie znajduje sie na czarnej liście zasilaczy, jest za to w liście polecanych, więc nie mam się co bać o jego wydajność. W przeciągu jednego, dwóch dni zmieniam zasilacz na http://allegro.pl/coolermaster-elite-power-500w-silent-6-pin-4xsata-i3421086484.html

Kontynuując, mój hardware - 
Intel Core 2 Duo E7200 (Wolfdale) - 2.53 GHz

Płyta Główna Gigabyte G31M - S2L, z chipsetem i mostkiem południowym intela

BIOS Awardu, wersja F9

2 kostki RAMu typu DDR2, kazda po 1GB.

Obecne GPU to 8600 GT, uszkodzony w wyniku przegrzania (miałem problem z wiatrakiem), podpięty do PCI- Express 16 bit.

 

Zastosowanie karty? 100% do gier. 

 

Gram w rozdzielczosci 1440x900, 75 Hz.

 

Karta, którą chciałbym kupić nie powinna mieć problemów z temperaturą i być dobra w OC.

Głośność zniosę ;)

 

Zastanawiałem się nad kartą Radeona Sapphire 4870 HD, ale w zasilaczu będę mieć tylko jedną wtyczkę 6 pin, a przejściówki nie posiadam...

Miałem też w głowie 9800GTX, ale 4870 ją pobiła, a była w podobnej cenie, więc przestałem się za nią rozglądać.

I jeszcze jedno. Najlepiej, żeby karta była typu DDR5, ale nie jest to wymóg absolutny ;)

 

Czekam na odpowiedzi. 

Pozdrawiam, Marcin 

Link to post
Share on other sites

Nie polecam kart z odpowiedzi wyżej. Nie kupuj kart serii gf 8xxx i HD 4xxx bo na 99% to piekarniki naprawione by pochodziły gwarancję rozruchową. Taka jest prawda. W tej cenie znajdziesz już HD 4890 ale jak on długo pochodzi?? Nik Ci tego nie powie. Ja doradzam poszukać HD 5770/6770 lub GTX 450, 550Ti

Link to post
Share on other sites

@up ta, zysk 20%
http://allegro.pl/geforce-gts-450-512mb-128bit-gddr5-slicross-i3476652816.html
Masz nówkę 450gts, najlepsze co możesz mieć w tej cenie, szybsza od 9800gtx minimalnie wolniejsza od 4870 w wersji 1gb, chociaż teraz w nowszych grach jest nawet lepsza. Pobór 2x mniejszy od 4870, ma dx11, jest nowa, gwarancja itp, to wszystko jest za 450gts, a za 4870 co najwyżej minimalnie wyższa wydajność, no i większa pamięć (w przypadku 1gb, bo 512 jest minimalnie słabsza względem 1gb).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może i zdławi ale co w cenie do 200zł znajdziesz lepszego, żeby pochodziło. 128 bit to nie taka tragedia do 1440x900. Byle potoków miała 8 lub 16. Bo 24 w tej cenie nie znajdziesz :)

 

Ta 7730 ma 16 potoków i pamięć GDDR3 więc śmiało możesz wziąć :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znalazlem porownanie 8800 gtx i 7730 HD. Z tego, co widze, 7730 jest lepsza w wielu aspektach, ale mam do czynienia 128bitowy i 386 bitowy bus. Wydajnosc powinny miec podobna, czy jestem w bledzie?

 

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1746&gid2=26&compare=radeon-hd-7730-vs-geforce-8800-gtx-768mb

Edytowane przez Gressil
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie miedzy 8800 gtx a HD 7730. Roznica w cenie jest tutaj znaczaca - 150zl i 250zl. Rowniez directx. 8800 gtx moze pracowac na 10.1, a 7730 HD na 11. Tylko czy potrzebny mi jest directx 11? Boje sie, ze bede mial problemy z wydajnoscia juz nie w samym GPU, ale reszcie sprzetu...


Dobra, zdecydowalem. Biore HD7730. Zobaczymy, jak mi sie jej bedzie uzywac. Dziekuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-7730-cape-verde-review,3575.html
Karta jest nie wiele lepsza od 6670 z pamięciami GDDR5, rzekłbym że nawet porównywalna a max 10% lepsza od 6670 z GDDR5.
A każdy wie że 450GTS będzie lepszy od 6670 GDDR5 i to sporo
http://www.anandtech.com/bench/product/613?vs=609

 

Teoretycznie 8800 gtx powinna byc lepsza od gts 450

Skąd masz takie info, pamiętaj że ten GTS ma pamiątki GDDR5 a to jest różnica i to bardzo duża.

 


To jest zupełnie inna architektura procesora graficznego, nie wolno tego tak porównywać!
Link to post
Share on other sites

7730 będzie dużo lepszym wyborem w kążdym aspekcie ( prąd,dx11,wydajność )więc popieram :)

Od GTX260 a tym bardziej GTX275 jest dużo słabszy ta karta ma tylko 96 sp a 260 192 i 216 a GTX275 240 sp wystarczy zobaczyc w tej waszej porównywarce, wypełnianie pixeli i texeli bo to w grach najważniejsze, sam numerek przy karcie nie wystarczy żeby gry dobrze chodziły.

To jest zupełnie inna architektura procesora graficznego, nie wolno tego tak porównywać! - to fakt ale wydajność wypełniania pixeli i texeli porównywać można w każdej architekturze.

http://allegro.pl/karta-graficzna-gtx260-asus-engtx260-top-htdp-896m-i3468604207.html

Coś takiego za równo 200zł nie było by złe.

Ja jestem tak nauczony jeżeli ktoś chce coś za 200zł to nie za 300zł a ty dałeś linka do karty za 270 i to ma być najlepsza odpowiedź :/ WTF ?? czyżbyś miał tu kolegów moderatorów? bo to zakrawa o kolesiostwo ;)

Link to post
Share on other sites

Same prądożerne GTXy. Zasilacz możesz zostawić jeśli weźmiesz tego 7730 (pobór prądu taki jak 8600
GT) :) A zamiast niego np. kup RAM 2x2 GB bo po modelu płyty widzę, że sloty masz dwa. A 2 GB na system to będzie w miarę ale pod gry zdecydowanie 4 GB.

Edytowane przez assistant
Link to post
Share on other sites

Autorze... 

Czy naprawdę myślisz, że przy tej półce wydajnościowej 128Bit będzie dławiło kartę ???  :roll:

 

Co do wydajności 7730 - jak chcesz nówke  tą cenę to ok 

no i ma wielki plus - MAŁO JE PRĄDU i sie nie grzeje

Ja bym jednak poszukał uzywanego 5770 bo bedzie tak samo wydajny w DX11 ale juz w DX10 i DX9 zje 7730 ze smakiem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...