Skocz do zawartości

Dobry telefon do +-700zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cichy1906,

Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić telefon, przesiedziałem bardzo długo przed recenzjami, opiniami i podobnymi do tego tematami zanim zdecydowałem się poprosić was o pomoc.

 

Tak krótko o tym czego mi trzeba:

 

-Ekran +4 cale + dobra jakoś obrazu.

-1gb ram, myślę ew. o +700 ale nie wiem czy to nie bd odczuwalna duża różnica w użytkowaniu.

-procesor 2 rdzeniowy.

-aparat przynajmniej 5mpx. głownie do fotografowania notatek, dokumentów.

-bateria która wytrzyma przy muzyce i przeglądaniu internetu przynajmniej od rana do wieczora.

-bluetoot,wifi,usb,jack, etc.

-telefon nowy, nie chińczyk, nie używka.

 

Telefon głownie do słuchania muzyki, oglądania filmów, przeglądania internetu, smsowania.

 

W drugiej kolejności są gry po które pewnie też sięgnę, lecz nie są one priorytetem, więc nie potrzebuje telefonu który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi grami.

 

 

Myślałem nad LG L9, lecz nie wiem jak wygląda sprawa dźwięku oraz aktualizacji i dostępności oprogramowania.

 

Oczywiście przejrzałem też masę innych telefonów, lecz teraz proszę o waszą opinie, propozycje do 700zł +- bo ew. to 100zł mogę dołożyć jeśli faktycznie bd warto.

Edytowane przez cichy1906
Link to post
Share on other sites

Mam L9 i mogę go polecić w tej cenie ale ma pewne wady. Świetnie nadaje się do przeglądania internetu i oglądania filmów ze względu na duży ekran Ips. Wydajność w grach też nie jest najgorsza, większość tytułów chodzi bez przycięć jednak ograniczeniem jest nie działające przenoszenia aplikacji na kartę SD a do dyspozycji jest tylko 2,3gb więc 2-3 duże gry i już nie ma miejsca. Kolejnym minusem jest słaba jakość zdjęć, jednak do notatek powinno wystarczyć. Bateria średnio trzyma mi całe 2 dni i a przy ciągłym oglądaniu filmów wystarczy na ok. 6,5h.

Jednak jeśli możesz dopłacić to polecałbym zakup Xperii T, warto dopłacić te kilkanaście zł bo to naprawdę dużo lepszy sprzęt, tyle że w tej cenie miałbyś używki.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie używka?

Za 700 dorwiesz i9100.  Miałem go rok i nic złego o nim powiedzieć nie moge.

Wole jednak nówkę i nie zastanawiać się czy ma jakieś ukryte wady czy nie.

 

Jak już pisałem w temacie nie chcę telefonów z zagranicznej dystrybucji a tym samym tańszych , wiem jest to kuszące ale wole kupić jednak w Polsce i nie mieć problemów z ew. zgłoszeniem na gwarancje etc.

 

Dlaczego nie używka?

Za 700 dorwiesz i9100.  Miałem go rok i nic złego o nim powiedzieć nie moge.

Jedyne czego byłem pewien po tym temacie że szybko ktoś mi poleci Galaxy SII ;) Myślę nad nim ale nie łatwo dostać go w takiej cenie.

 

Nokia Lumia 720 lub 820 - uzywane, a moze i nowe w tej cenie znajdziesz. Poczytaj ich recenzje sobie

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Jak wygląda ogólnie tam pobieranie aplikacji? Są jakieś darmowe jak na androidzie ? Nie miałem styczności z WP8, więc jakaś większa garść informacji by się przydała o tym os.

 

Mam L9 i mogę go polecić w tej cenie ale ma pewne wady. Świetnie nadaje się do przeglądania internetu i oglądania filmów ze względu na duży ekran Ips. Wydajność w grach też nie jest najgorsza, większość tytułów chodzi bez przycięć jednak ograniczeniem jest nie działające przenoszenia aplikacji na kartę SD a do dyspozycji jest tylko 2,3gb więc 2-3 duże gry i już nie ma miejsca. Kolejnym minusem jest słaba jakość zdjęć, jednak do notatek powinno wystarczyć. Bateria średnio trzyma mi całe 2 dni i a przy ciągłym oglądaniu filmów wystarczy na ok. 6,5h.

Jednak jeśli możesz dopłacić to polecałbym zakup Xperii T, warto dopłacić te kilkanaście zł bo to naprawdę dużo lepszy sprzęt, tyle że w tej cenie miałbyś używki.

Jak sprawuje się dźwięk w L9? na słuchawkach i bez? i jak z akutalizacjami androida? będą jakieś czy raczej to już koniec wsparcia dla modelu ?

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/96014-windows-phone-8/

http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-najlepszy/

 

To odnośnie WP8. Są tam darmowe aplikacje, a za płatne można płacić Paypal'em, a nie tylko kartą kredytową/debetową jak w Androidzie.

 

Sądzę, że L720/820 będzie najlepszym wyborem w tej cenie, oczywiście o ile nie będzie ci przeszkadzał WP8.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak sprawuje się dźwięk w L9? na słuchawkach i bez? i jak z akutalizacjami androida? będą jakieś czy raczej to już koniec wsparcia dla modelu ?
 Jakość dźwięku raczej przeciętna, dołączone słuchawki są bardzo słabe. Mój L9 pracuje na JB 4.1.2 i jestem bardzo zadowolony, płynność systemu jest bardzo dobra, spadki animacji zdarzają się bardzo rzadko, czasem trzeba chwilę poczekać na wczytanie się aplikacji ale to już wina niezbyt szybkiego procesora. Jedyne do czego można się przyczepić to czasem nieco długi czas wybudzania ekranu.

 

@up Desire X ma dwurdzeniowy procesor ale w architekturze Cortex a5 czyli będzie sporo wolniejszy od rywali z Cortex a9

Link to post
Share on other sites

Na naszym forum masz 2 tematy o WP8: Windows Phone 8 (podpiety) oraz Windows Phone 8 najlepszy.

Generalnie juz nie ma brakow na Windows Phone Store (pol roku temu byly ale juz nie). Deweloperzy widza w nim duzy potencjal i praktycznie z dnia na dzien wydaja nowe aplikacje. Moglbym pisac do rana tak ale juz wszystko zostalo napisane w tych tematach ktore ci podalem. Od siebie dodam tylko ze mialem kilka lat wiele android-fonow ale dopiero teraz majac Lumia 920 jestem szczesliwy. Szczerze polecam tobie Nokia Lumia 820.

 

Do tego nie ma sytuacji na WP8 ze jakas gra co tnie czy klatkuje. Poprostu jesli masz za slaba komorke to gra nie jest dotepna, a jak jest dostepna to znaczy ze dziala plynnie. Na L820 odpalisz wszystko z Windows Phone Store.

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Na naszym forum masz 2 tematy o WP8: Windows Phone 8 (podpiety) oraz Windows Phone 8 najlepszy.

Generalnie juz nie ma brakow na Windows Phone Store (pol roku temu byly ale juz nie). Deweloperzy widza w nim duzy potencjal i praktycznie z dnia na dzien wydaja nowe aplikacje. Moglbym pisac do rana tak ale juz wszystko zostalo napisane w tych tematach ktore ci podalem. Od siebie dodam tylko ze mialem kilka lat wiele android-fonow ale dopiero teraz majac Lumia 920 jestem szczesliwy. Szczerze polecam tobie Nokia Lumia 820.

 

Do tego nie ma sytuacji na WP8 ze jakas gra co tnie czy klatkuje. Poprostu jesli masz za slaba komorke to gra nie jest dotepna, a jak jest dostepna to znaczy ze dziala plynnie. Na L820 odpalisz wszystko z Windows Phone Store.

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

 

http://forum.benchmark.pl/topic/96014-windows-phone-8/

http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-najlepszy/

 

To odnośnie WP8. Są tam darmowe aplikacje, a za płatne można płacić Paypal'em, a nie tylko kartą kredytową/debetową jak w Androidzie.

 

Sądzę, że L720/820 będzie najlepszym wyborem w tej cenie, oczywiście o ile nie będzie ci przeszkadzał WP8.

Dzięki na pewno poczytam o WP8, bo na pewno łatwiej mi szukać telefonu z androidem z którego korzystałem niż przejść na coś nowego, ale pomyśle, póki co czekam na dalsze opinie, sugestie.

Link to post
Share on other sites

Nie oczekuje super jakości, takiej jak oferuja aparaty 8mpx, ale poszukam jakiś zdjęć zobaczymy jak to wygląda.

marketing. Jakość zdjęć nie zależy od mpx. Liczy się zastosowana matryca, optyka oraz oprogramowanie. Mpx to tylko rozmiar zdjęcia. Poważnie mówiąc wystarczą 2-3 przyzwoite megapixele, aby w dobrej jakości wydrukować sobie zdjęcie, obejrzeć je na telewizorze, czy nawet wrzucić na facebooka. Oczywiście w pewnych sytuacjach przydaje się większa ilość pixeli (np. robienie zoom-a cyfrowego), ale wracając do tematu aparat w L9 powinien Ci wystarczyć, aby cyknąć pamiątkową fotkę.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

marketing. Jakość zdjęć nie zależy od mpx. Liczy się zastosowana matryca, optyka oraz oprogramowanie. Mpx to tylko rozmiar zdjęcia. Poważnie mówiąc wystarczą 2-3 przyzwoite megapixele, aby w dobrej jakości wydrukować sobie zdjęcie, obejrzeć je na telewizorze, czy nawet wrzucić na facebooka. Oczywiście w pewnych sytuacjach przydaje się większa ilość pixeli (np. robienie zoom-a cyfrowego), ale wracając do tematu aparat w L9 powinien Ci wystarczyć, aby cyknąć pamiątkową fotkę.

Tak, znalazłem temat z recenzją gdzie pokazane były przykładowe zdjęcia, wyglądały całkiem całkiem, jedyne co to po przeniesieniu je na np komputer mogą już wyglądać troszkę gorzej. Póki co myślę nad Nokią Lumią 820, Sony Xperią L, LG L9, ale zobaczymy, jeszcze poczytam opinie recenzje, może ktoś jeszcze coś zaproponuje ?

Link to post
Share on other sites

Spokojnie ci 2 dni wytrzyma 720-tka.

A co do "intensywnego" korzystania to nikt ci nie powie dokladnie. Jesli grajac w wymagajace gry to kilka godz w smartfonach to max, internet kolo 10godz, etc...

Zerknij tutaj: http://blog.gsmarena.com/nokia-lumia-720-battery-testing-is-complete-here-are-the-results/

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Spokojnie ci 2 dni wytrzyma 720-tka.

A co do "intensywnego" korzystania to nikt ci nie powie dokladnie. Jesli grajac w wymagajace gry to kilka godz w smartfonach to max, internet kolo 10godz, etc...

Zerknij tutaj: http://blog.gsmarena.com/nokia-lumia-720-battery-testing-is-complete-here-are-the-results/

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Muszę zdecydować czy wybrać LG L9 czy Nokie Lumie 820 ew. HTC 8x, czyli wybór czy zostać przy androidzie i spróbować czegoś nowego to jest WP8.

Link to post
Share on other sites

 

 

Te dwa dni chyba bez problemu? Intensywnie korzystasz z funkcji?
Jeżeli chodzi o gry, to nie gram w ogóle bo nie mam na to czasu, 100-200sms, internet, od czasu do czasu słuchanie muzyki, aaa no i zadzwonie pare razy na dzień.. To chyba wszystko o niczym chyba nie zapomniałem :D

 

 

 

spróbować czegoś nowego to jest WP8.
 

Mam wrażenie że to sprawny i szybki system (niestety nie miałem Androida) Nie myśle ze wp8 jest lepsze bo nie mam porównania :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...