Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu (kilku miesięcy) mój komputer zawiesza się zapętlając dźwięk i pokazując pionowe paski. Zdarzają się zielone, czerwone i zupełnie inne. Bez względu na barwę, po takiej sytuacji przychodzi mi tylko zresetować PC, bo nie da się już nic innego zrobić. Robi się to zwykle (albo zawsze, nie jestem pewien) tylko przy większym obciążeniu, gdy gram w jakieś wymagające tytuły, jak Far Cry 3, Battlefield 3 czy Max Payne 3. Przy korzystaniu z przeglądarki bądź, również sprzętowo wymagającej, produkcji muzycznej - nie ma takiego problemu. Moja konfiguracja:

 

Zasilacz: OCZ 600W ModXstream Pro SLI 80+

Procesor: Intel i7 870

Pamięć RAM: 4GB Kingston + 2GB GoodRam 1333MHz

Karta graficzna: Asus Radeon HD 7770 1GB

Dyski: SAMSUNG HD103SJ 1200GB i WD My Passport 070A 300GB

Windows 7 Professional 64Bit

 

Zgaduję, że to wina karty graficznej, skoro pojawiają się artefakty graficzne. Sądziłem, że się przegrzewa, ale temperatura nie przekracza 60-70 stopni przy największym obciążeniu. Z reguły przed uruchomieniem gry włączam zwiększam obroty wentylatora o 500%.

Link to post
Share on other sites

czy obudowa jest prawidłowo wentylowana ?

ściąg boczną ściankę obudowy i spróbuj pograć

nie wiem po co zwiększasz obroty o 500% ? ,a normalnie jakie są ? 0% ?

kolorowe paski wskazują na grafikę lub monitor ,ale to może być z przegrzewania się

spróbuj też powrócić ustawienia biosu do podstawowych

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

No nie do końca jest prawidłowo wentylowana, posiada 4 wentylatory, ale obudowa sama w sobie jest za mała. Zwiększam obroty o 500%, bo normalne są 10%, więc zwiększam do 50%. Crash zwykle występuje przy maksymalnie 50 stopniach, więc to raczej nie przegrzewanie się.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...