Skocz do zawartości

Komputer do gier do 3.500zł- składać czy allegro ?


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna peceta do gier i mniej więcej wiem z czego się będzie składał, ale wolę zapytać ekspertów :P

Specyfikacja mojej przyszłej(jak na razie) machiny:
 

Procek:  Intel i5 4670 3.4ghz

Karta graf:  Asus GTX 760

Mo bo:    Asus H87-Plus

RAM: 2x4gb Patriot 1600mhz
Dysk:  1TB Western Digital 7200mb, 64mb cachw

Zasilacz: Corsair CX series 600w ATX

Napęd:   Asus DVD -/+

Obudowa: Cooler master obudowa Elite 311 basic srebrna

No to by było na tyle. Gość w sklepie wycenił mi ten zestaw na 3 487zł.
Osobiście uważam, że dość drogo, ale w sklepie chociaż gwarancję itd mam na miejscu.
Czy za tą kasę wymienilibyście coś, żeby lepiej śmigało ?
I pytanko do karty: która wersja gtx 760 jest według was najlepsza ?
Ja słyszałem, że podstawka on Nvidii ma problemy z wysokimi temperaturami, a wesja Asusa takowych nie ma.
I druga sprawa, a mianowicie na allegro widziałem ten zestaw:

http://allegro.pl/gamer-pro-core-i7-4770-8gb-gtx760-256bit-1tb-700w-i3454607550.html
(Kopiuję specyfikację jakby transakcja dobiegła końca)
 

Procesor Intel Core i7 4770 4 generacji
Najnowsze jądro Haswell 22nm
  4x 3,4Ghz TURBO @4x 3,90Ghz BOX  
4 rdzenie / 8 wątków


Płyta główna Asus/Gigabyte/MSI B85
Obsługa superszybkiego złącza USB 3,0, Sata3

Najnowsze gniazdo procesorów - s. 1150

Markowa pamięć operacyjna  Geil/Goodram/Crucial
DDR3 8192MB  8GB 1333mhz


Karta graficzna GeForce GTX 760

Palit JetStream wersja OC

2GB DDR5 6200Mhz 256 bit!!!

Megawydajna w grach i filmach HD, 3D!!!

 Markowa karta. Bardzo mocny chipset GTX760 w pełnej wersji, dużo wydajniejszy od GTX660. Super wydajność 2GB własnej pamięci DDR5  o taktwaniu 3D 6200Mhz na szynie 256 bit.  Pełna zgodność z najnowszym DirectX 11.0. Pixel Shader 4.1 oraz Windows 7 i 8. Przystosowane do SLI.



Dysk Twardy  1,0TB - 1000GB Sata3

 

 

Nagrywarka DVD-RW dual layer +-

 

 

 

Piękna obudowa X-Gamer Station
Czarno bordowa, wentylowany bok obudowy, wysoki połysk, piękny design, wysoka jakość materiałów, zasilacz na dole obudowy, gniazda USB, Audio na górze
 
 

Zasilacz Chieftec GPS-700A8 700W APFC 80+ 
140mm Silent 2x PCI-E
 BARDZO MOCNY, BEZGŁOŚNY
 
 
 
Co byście myśleli o kupnie takiego kompa z allegro ? Bo jak dla mnie piekelnie się opłaca w szczególności, że użytkownik ma prawie 10 tys transakcji, z tego ponad 99% są pozytywne.

 


 

 

 

Link to post
Share on other sites

NIGDY, PRZENIGDY NIE KUPUJ KOMPUTERA Z ALLEGRO. Masz jakiś no-name HDD, napęd (to pół biedy), obudowe można sobie o kant du*y rozbić, zasilacz też taki sobie (nie jest to czarna lista, ale trzymałbym się na dystans), płyta też nie wiadomo wiele. MSI B85 są ze 3 przynajmniej: G41, G43, G45. Pomijając,że są wersje mini oraz gaming i wiele innych. Jest tutaj pełno tematów, gdzie ludzie szukają komputera do 3500zł. Poszukaj, lub poczekaj, zaraz ktoś złoży Ci zestaw, tylko podaj swoje wymagania.

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podzielam zdanie klikacza, no może co do zasilacza się nie zgodzę, a od siebie dodam że nie warto pchać się w haswella. Raczej 3570k, a co do mobo to Ci nie podpowiem bo od pewnego czasu nie śledzę tego rynku.

Jeszcze co do procesora: http://forum.benchmark.pl/blog/5/entry-22-i5-3570k-vs-i5-4670k-wewn%C4%99trzna-rywalizacja-o-klienta/

Link to post
Share on other sites

Z taką kwotą to nawet 670-tka wejdzie, choć nie wiem czy za podobną kwotę nie widziałem gdzieś 770-tki...

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I5-3570K;1:MSI+Z77A-G43;3:KHX1333C9D3B1K2%2F8G;4:GV-N670WF2-2GD;5:WD+WD10EZEX;6:ZAL+Z9+BLACK;7:SPC+DEUS+M1+550W;8:LITEON+IHAS122-04

Edytowane przez krzysiek20081991
Link to post
Share on other sites

A czy przy kupnie takiego kompa wliczone jest już chłodzenie na procka itd. czy trzeba dokupić :P ?


Przyznam, że naprawdę dobry zestaw mi tu złożyłeś, pewien jesteś, że wszystkie części dobrałeś odpowiednio ? Bo przyznam, że byłbym nawet zainteresowany zamówić taki zestaw z tamtej strony.

Poza tym nie ma wersji 670 którą wybrałeś, ja myślę nad tą:

http://proline.pl/?p=GTX670-DC2OG-2GD5

Edytowane przez kucharz508
Link to post
Share on other sites

A czy przy kupnie takiego kompa wliczone jest już chłodzenie na procka itd. czy trzeba dokupić :P ?

Przyznam, że naprawdę dobry zestaw mi tu złożyłeś, pewien jesteś, że wszystkie części dobrałeś odpowiednio ? Bo przyznam, że byłbym nawet zainteresowany zamówić taki zestaw z tamtej strony.

Ja stanowczo odradzam chiński zasilacz deus z tamtego zestawu. Co do grafy to nie warto dopłacać tyle kasy za fps na granicy błędu pomiarowego. A za zaoszczędzone pieniądze kupić cooler(np macho)

Link to post
Share on other sites

Jest wliczone tzw. chłodzenie boxowe, które Intel dołącza do swoich procesorów. Oczywiście w późniejszym czasie, gdy będziesz chciał podkręcić procesor, konieczny będzie zakup chłodzenia, np. SilentiumPC Fortis lub Thermalright Macho. Zestaw złożyłem "na szybko", poczekaj na opinie innych, bardziej doświadczonych użytkowników, choć generalna koncepcja pewnie się nie zmieni (i5-3570k + z77 + 8Gb RAM + gtx670 + 550W)

Link to post
Share on other sites

A gdzie się podział cooler CPU ??

BOX + "gorący" Haswell - nie polecam!

 

Gwarancja jak gwarancja, pan Zenek będzie musiał odesłać sprzęt do producenta/autoryzowanego serwisu, tak samo jak panowie ze sklepu internetowego. Różnica taka że pana Zenka można w chwili uniesienia strzelić w zęby, jak będzie to zbyt długo trwało, albo wystąpią inne nie oczekiwane problemy ... żartuje oczywiście  :D

Pragnę, tylko powiedzieć (napisać) że jeden grzyb czy sklep w necie, czy na miejscu - sprzedawca go nie naprawia, i czy to sklep X czy Y musi go słać dalej. Teraz kwestia żeby wybrać sklep który to zrobi szybko i nie ma problemu z dodzwonieniem się, lub skontaktowaniem. Na necie jest kilka polecanych sklepów, które są pewnymi i sprawdzonymi sprzedawcami. Cena jest zazwyczaj niższa niż w tradycyjnym sklepie, a awaryjność sprzętu taka sama niezależnie gdzie kupisz. Następnie, w necie dobierzesz sobie podzespoły konkretnie takie jak chcesz. U pana Zenka standardem jest że trzeba leżaka sprzedać, lub coś taniego, nie koniecznie dobrego jakościowo. Na Twoim miejscu przemyślał bym sprawę jeszcze raz, no i zamówił w necie w "normalnym" sklepie. Od siebie polecam :

Esc.pl

TechPlanet.pl

net-s.pl

morele.net

Agito.pl 

Saturion.pl

 

i5 3570K

HR-02 Macho B&W
MSi Z77A G45
8GB ddr3 1600 CL9 Crucial Ballistix
MSi gtx760 2GB OC TF
HDD 1TB Seagate DM003
DVD-RW LiteOn iHAS120
PSU XFX 550W
Buda Corsair 300R
 
lub wersję bez "K"
i5 3350P
Xigmatek Gaia SD1283
MSi B75A G43
8GB ddr3 1600 CL9 Crucial Ballistix
MSi gtx770 2GB OC TF
HDD 1TB Seagate DM003
DVD-RW LiteOn iHAS120
PSU XFX 550W
Buda Zalman Z9 Plus
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/7vIhS/,

 

Lepsza i większa obudowa, wydajniejsza karta graifczna http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_670_power_edition_oc_review,19.html z lepszą kulturą pracy

dodatkowe chłodzenie + pasta na haswella

zasilacz modularny

 

@edit 
Można przyciąć na grafice i obudowie 

np. GTX 760 i M23 i dołożyć Dysk SSD

Edytowane przez OLsoneczek
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/7vIhS/,

 

Lepsza i większa obudowa, wydajniejsza karta graifczna http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_670_power_edition_oc_review,19.html z lepszą kulturą pracy

dodatkowe chłodzenie + pasta na haswella

zasilacz modularny

 

@edit 

Można przyciąć na grafice i obudowie 

np. GTX 760 i M23 i dołożyć Dysk SSD

Na ssd mi nie zależy, chyba ta obudowa to przesada, myślę, że ta by wystarczyła

 

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-418073/

 

A poza tym idealny zestaw, ale płyta taka troszkę tania jak na 4670 ?

Na pewno będzie wszystko elegancko śmigało w takim setup'ie ?

Edytowane przez kucharz508
Link to post
Share on other sites

Dlaczego płytka troszkę tania? Sam mam ten sam model. Bardzo sobie ją chwalę. W tej cenie nie znajdziesz lepszej płyty. Po drugie 320zł za płytę to nie jest mało :P Inne lepsze płyty zaczynają się dopiero od 400 zł, więc musiałbyś z czegoś zrezygnować w zestawie.

 

 

wszystko powinno działać, zmień obudowe na twoją i poczekaj na opinie jakichś kolorowych :D

 

A co by miało nie działać? Procek i płyta kompatybilne, więc reszta siłą rzeczy też 

Link to post
Share on other sites

Dlaczego płytka troszkę tania? Sam mam ten sam model. Bardzo sobie ją chwalę. W tej cenie nie znajdziesz lepszej płyty. Po drugie 320zł za płytę to nie jest mało :P Inne lepsze płyty zaczynają się dopiero od 400 zł, więc musiałbyś z czegoś zrezygnować w zestawie.

 

 

 

A co by miało nie działać? Procek i płyta kompatybilne, więc reszta siłą rzeczy też 

nie chodzi o samo "działanie" tylko może ktoś z bardziej obeznanych złoży lepszy zestaw niż zestaw który ja stworzyłem.

sam mam podobny zestaw i bardzo chwale (sygnaturka)

Link to post
Share on other sites

Ale po co ten Haswell ? 

 

Podaj jaki posiadasz monitor. 

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS120 SATA (black)

MSI GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 256bit (1019/6008)

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Corsair Builder Series CX 80+ 500W modular

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

 

3523 zł + kod na darmowe złożenie i grę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + Far Cry 2 bądź X98TY2AZ + Bioshock Infinite

 

OC procesora pod 4.5 - 4.7 GHz w połączeniu z mocną GPU od MSI GTX 670 OC, która odstawia GTX 760 w tyle a dodatkowo tego posiada jeszcze mimo to dość dobry potencjał OC

 

Jeżeli nie chcesz się bawić w OC CPU to można tak 

 

Intel Core i5-4430 /3.0GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150/

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

SilentiumPC Fera Pro HE1224

 

3586 zł + te same kody promocyjne co wyżej

 

Są to dwie najbardziej rozsądne propozycje w tym budżecie - wg mojej oceny 

 

Natomiast, tym co ja bym wybrał byłby zestaw z możliwością OC CPU pod 4.0 GHz + GTX 770 

 

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

SilentiumPC Fera Pro HE1224

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Corsair Builder Series CX 80+ 500W modular

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Liteon iHAS120 SATA (black)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

3531 zł + kody promocyjne wyżej 

Link to post
Share on other sites

Sam mam haśka. Też nie rozumiem tej niechęci. Fakt jest faktem, że jak się kupuje procesor 4 generacji to wypada dokupić do niego jak najszybciej chłodzenie, ale te 150zł mogę przeboleć. Fakt faktem, że są one wydajniejsze niż procesory 3 generacji (zestawiając ze sobą modele o np takim samym taktowaniu). Jedyny minus wg mnie to $$$$. Bo kupując Haswella, które nie są znowu takie drogie trzeba kupić nową płytę. A płyty o sockecie 1150 są stosunkowo droższe niż te na 1155 (bo "nowa konstrukcja"). Ja kupiłem i5-4570 + msi b85 g43 i jestem póki co mega zadowolony. Fakt faktem, że trzeba było dokupić chłodzenie, bo w upały temperatury podchodziły pod 70, ale teraz wcale nie ma wyższych temperatur niż Ivy czy Sandy.

Link to post
Share on other sites

To kupujta Haswelle jak nie dociera do Was argument o chociaż by wyższej cenie - jak nie przeża Was 90stopni 4,2GHz, a przypominam że to kolejna generacja, czyli krok na przód - tak dalej pójdzie to będziemy smażyć na CPU niebawem.

Do tego coraz więcej problemów się pojawia z tymi prockami. 

Raz - cena

Dwa - wydajność 

Trzy - temperatura

To jest 4 generacja ? Raczej II i 1/2 pownno być  ;)

 

Jak wolisz Haswella + gtx760 w miejsce IVY + gtx770 - Twój wybór stary  :D

Link to post
Share on other sites

@up 

 

Moje pieniądze, mój wybór, moja sprawa :) Po drugie złóż mi zestaw za 3 tysiące na 770 z tym wszystkim co mam w sygnaturce (chłodzenie pomijamy bo je dokupiłem później). Jakby tylko się dało to bym i taki zestaw złożył na 770, ale trzeba by było zrezygnować z obudowy (która mi się strasznie podoba), pewnie z 1 kości ramu, z dysku zamiast 1tb 500 gb i nie wiem czy wszedłbyś w 770. 

 

Dość OT, niech autor sam zdecyduje, jego sprawa ;)

Link to post
Share on other sites
Dość OT, niech autor sam zdecyduje, jego sprawa

Stary to nie do Ciebie - masz wyżej propozycję zestawu dla Autora na IVY i gtx770.

 

 

Moje pieniądze, mój wybór, moja sprawa Po drugie złóż mi zestaw za 3 tysiące na 770 z tym wszystkim co mam w sygnaturce (chłodzenie pomijamy bo je dokupiłem później). Jakby tylko się dało to bym i taki zestaw złożył na 770, ale trzeba by było zrezygnować z obudowy (która mi się strasznie podoba), pewnie z 1 kości ramu, z dysku zamiast 1tb 500 gb i nie wiem czy wszedłbyś w 770. 

Dobrze się czujesz ? :rotfl:

Z kim ja dyskutuje ? Ztobą czy autorem ??

Twój problem co kupiłeś i czemu - nic mi do tego i szczerze - lata mi to na co wydajecie kasę, póki nie jest moja  :D

Jestem tu od dawania rad, a nie podejmowania za kogoś decyzji. Chce Haswella niech bierze, chce wydajny sprzęt do gier niech "słucha" i czyta.

Granie to 80% GPU + 15% CPU + 5% reszta podzespołów. Teraz [function=mózg ON] i analiza co lepsze : 

Haswell + 760 / 670 

IVY + 770 

:D

Albo google i jazda z tematem  :D , a  jak nie to proszę temat zmienić na "komp pod haswella"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra panowie luzik, jestem mega wdzięczny za pomoc :D
Chyba pozostanę przy haśku bo jest możliwość, że płyta do niego pasująca będzie dobra dla przyszłych procków, jest to tylko szansa ale i tak. Co do chłodzenia to raczej specjalnych problemów nie będzie, bo w samej obudowie corsair są bodajże 3 wentylatory, a do tego dorzucę chłodzenie samego CPU. Co do karty to myślę nad gtx 670-tką ASUSA w wersji OC. Asus robi dla nich dobre chłodzenie :P

 

A co do monitora to jestem ex-graczem konsolowym, więc mam 32" full HD

Edytowane przez kucharz508
Link to post
Share on other sites

 

 

kręcone i5 3570k 4,5GHZ = stockowy haswell i5 4670 bez K 3,8GHZ http://pclab.pl/art50000-59.html prosze bardzo

 

I tak to właśnie jest jak ...... wiele zamieszania poprzez przedstawienie zakłamanego testu

 

Czy kolega wie, że podnoszenia zegarów w BF3 nie przekłada się na wzrost wydajności ?

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/i5_3350p/def/bf3_1920.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/i5_3350p/oc/bf3_1920.png

 

Proszę Cię kolego abyś nie przedstawiał suchych porównań w testach, każda gra ma inną optymalizację i nie każda gra czerpie dodatkowe fpsy dzięki MHz na CPU

 

Twój test po prostu nie ma nic z rzeczywistością .... ale zamieszanie jak zwykle udało się zrobić  


 

 

płyta do niego pasująca będzie dobra dla przyszłych procków,

 

I co wymienisz sobie CPU ? Ludzie przestańcie myśleć w ten sposób. Po pierwsze, czy ktoś mając obecnie 2500k myśli o jakiejkolwiek wymianie na 3570k, bo ten drugi jest parę % wydajniejszy ? Po drugie, kupuj zestaw który jest najbardziej wydajny i najbardziej opłacalny na chwilę obecną, czy problemem w przyszłości (w przypadku znaczących różnic w wydajności) będzie dla Ciebie wymiana nie samego CPU ale CPU razem z płytą główną ? 

 

 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...