Skocz do zawartości

Procek Phenom X2 550


Recommended Posts

Wiesz co. Zamiast tak się bawić poproś kogoś z użytkowników niech Ci przetestuje. Zapłać dla kuriera, ale przynajmniej będziesz miał dobrze sprawdzony sprzęt. Serwisy sklepowe to zazwyczaj sprawdzają czy się uruchamia, jak tak to według nich sprzęt jest sprawny. Nikt tam się nie bawi w testowanie i obciążanie.

Link to post
Share on other sites

lukyeti naprawdę dziwna sprawa z tym twoim kompem.W moim zestawie mam TRONJE 550W (zakupiony w niemczech bo tam mieszkałem ostatnich 6 lat) i nie narzekam.Pisałem już swój zestaw w tym forum wiec nie bede sie powtarzał ^^ dodatkowo mam zamontowane 2 wentyle 12cm i z przodu obudowy 14cm,oprócz tego wentyl 12cm w zasilaczu.Napisz swoja konfiguracje moze faktycznie masz za mało Watt (w co wątpie) ale moze sie myle moze zapytaj sie w jakims sklepie komputerowym niech ci użyczą zasiłki na przetestowanie kompa kto pyta nie błądzi :co: pozdro

Link to post
Share on other sites

no powinno starczyc z palcem w d... nawet przy ostrym OC

phenom x2@x4 4x3,6 1,42v

radeon 4850 625@700 pamięci 993@1100

2 x 2 gb ddr2 crucial balistix 1066 MHz 55515 2,2v

2 x 250gb seagate baracuda

nagrywarka dvd

1 x 120 mm scythe z boku

1 x 80 mm thermaltake z tyłu

1 x 40mm revoltec chipset

2 x 50 mm na dysku

1 x 92 mm na procku

1 x 80 mm na grafice

to wszystko chyba...

140+120+10+80+30+4+2+2+2+4+2=396 plus minus zapas spory nawet przy sprawnosci 85%

Link to post
Share on other sites

Witajcie, ja też mam x2 550 a dokładniej to nie BE i w rewizji C3. Mam asrocka M3A770DE i na nim jest ACC - przełączyłem ACC i niestety proc nie wstał na 4 rdzeniach. Jest może jakaś możliwość, żeby jednak wstał na tych 4 rdzeniach? Jak spróbować go ustawić tylko na 3 rdzenie? No i jak go krecić? Nigdy nie kręciłem żadnego proca a chciałbym to uczynić. Jakieś poradniki? Jakie minimalne i maxymalne ustawienia mam pykać? Co do reszty sprzętu to podła - CM HAF 922, Karakorum z Fanderem Selektą, 2 x 2 GB GOODRAM DDR3 1333MHz.

No i jeszcze jedno pytanko. Komp ma XP PRO SP3 i jest używany do róznych rzeczy no i oczywiście do gier. Czy lepiej jest mieć 2 rdzenie mocno podkręcone czy 3 słabo podkrecone? Czytałem w sieci, że i tak gry obsługują maxem 2 rdzeniem oprócz GTA IV i Crysisa.

No i jak już pytam o OC to zapytam o pamięci. Mam Goodramy 1333MHz DDR3 2 kości po 2 GB każda. Moje mobo znosi max pamięci 1600MHz po oc. Jeżeli tego ramu mam 3,1 GB - tak mi XP widzi to podejrzewam, że oc każdego GB ramo o te nie całe 300MHz swoje zrobi. No bo przeciez jakby nie patrzeć to są to kolejne MHz.

Czy OC ramu jest trudne?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest na ASROCKU ale u mnie w biosie jest jeszcze funkcja HYBRYD to za jej pomocą (właczeniem) wstały u mnie 4 rdzenie.Zrób może screena z biosu to zobaczymy jak to u ciebie wygląda.Moim skromnym zdaniem lepiej nie krecić na wariata lepiej dokładniej i powoli niż "walić"napieciami a pózniej płacz ze sie płyta spaliła.Najlepiej spróbuj podkrecic procek na standardowych ustawieniach czyli (napiecie i mnoznik) pózniej zwiekszaj FSB np z 200mhz na 210 i stopniowo dalej co 5-10mhz sprawdzaj temperatury na procku i płycie głównej.Napisz jakie masz chłodzenie bo na standardowym to nie zalecam krecic procka.do testowania użyj ORTHOSA priorytet9 i wtedy zobaczysz czy ci sie wysypie czy bedzie cool :o jak nie to wtedy mozesz sie zabrac za zwiekszanie napiecia na pamieci i na procku zmniejsz takze o zmniejszeniu szybkosci ramu np:z1333 do połowy pamietaj jednak na maxymalne dopuszczalne Volty na podzespołach przez producentów.Jeszcze jedno proponuje przesiasc sie na windows7 64bit a jak juz tak lubisz XP to zainstaluj sobie wersje 64bit bo masz nie wykorzystany potencjał pamieci wtedy twoje wyniki beda wieksze.Pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym zmieniać systemu, dopiero za jakiś czas zmienię na Sevena. Popróbuję tego XP 64 jak kupię sobie dysk zewnętrzny.

Co do proca to mam zablokowany mnoznik bo to jest ta zwykła wersja.

Chłodzonko jest bardzo wydajne - Penragram Karakorum z wymienionym wentem na Fandera Selektę 120mm i nie używałem żadnych adapterów. Sama obudowa sporo daje. Jest to Cooler Master HAF 922 czyli z przodu i z boku po jednym wentylatorku 20x20x3cm :o a z tyłu jeden 12x12x2,5cm.

Chciałbym jakoś w miarę szybko podkręcić tego proca tak max w 2,5-3 h. Dam radę?

Myślałem o takie jakby systemie kręcenia:

3,1 od razu na 3,6 jak wstanie i przejdzie testy to lecę dalej po 1ooMHz a potem załóżmy przy 3,8 GHz nie wstanie to obniżam to ostatniej działającej wartości i lecę po 10 MHz do góry.

Czy przy OC proca można zwalić system?

Link to post
Share on other sites

To masz jakies czary-mary napewno jakis Banał o którym nie wiesz ja tak zawsze mam jak mi coś nie wychodzi pózniej sie okazuje ze to pierdoła która wszystko krzaczyła(tak jak w mojej karcie Asus GTX 275 do prawidłowego działania musiałem odinstalować soft GamerOSD który współpracuje z SmartDoctor razem zainstalowane po restarcie karta chodziła jakby bez sterów a bez GamerOSD wszystko działa miodzio sorki ale sie rospisałem)Czy twój komp wogóle sie uruchamia?

Link to post
Share on other sites

no właśnie już się nie uruchamia wcześniej po kliku godzinach stania dało sie właczyc bios na 5-8 sekund i gasło a ostatnio lipa zupełna czarny ekran ja czuje że to jakas konkretna pierdoła jest!!! dostane płyte to nie popuszcze dzwoniłem do proline jutro wyslą na swój koszt:P ku.. ale mam nerwa

Link to post
Share on other sites

Też bym miał nerwa nie dziwie ci sie.Daj znać jak dostaniesz płyte (może to coś z biosem jest nie tak).U mnie wszystko działa podkreciłem na 3.5 i mi wystarczy na 4 rdzeniach mi wymiata ostatnio zapodałem sobie Crysisa Warhead na DX 10 entuzjasta miałem ok 30 klatek super sie gra na FULL detalach :o .Jak wymienie chłodzenie na NB to bede krecił dalej (dzisiaj ma przyjsc Thermalright HR-05 IFX Chipset cooler)Dam znac co i jak.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem właczyć system po zmianie ACC na Auto ale nie wstał. Jest jeszcze jakiś inny sposób na 4 rdzenia na z tego proca? Jak uruchomić go na 3 rdzeniach? Nigdzie w necie o tym nie pisze.

 

No i pięknie :rotfl: Zmniejszyłem Memory Clock z 1333 na 800 - mniej się nie dalo. Volty na CPU były ustawione na 1,4 a CPu Freq. ustawiłem na 260 i masakra !!! Właczają się LEDY na budzie, chłodzenia działa ale komp nie rusza - brak obrazu na monitorze. Co teraz zrobić ? Nie moge wejść nawet do BIOSU!! Kurcze a zworka i bateryjka na mojej płycie jest pod grafą a ja nie poradzę sobie z jej wyjęciem.

Co robić?

 

Wstał :menda: ale powiem Wam, że CO i odblokowywanie rdzeni w inny sposób niż przez przestawienie ACC to nie dla mnie. Chyba muszę zawołać jakiegoś informatyka niestety. Kiedyś kręciłem Athlona 64 3000 ale to informatyk pokazał mi co i jak i zmieniałem MHz na co raz więcej i wykręciłem chyba ze 400 MHz na boxie ale mniejsza o to.

Link to post
Share on other sites

no jestem w szoku brawa dla proline wysłali mi tą moją płyte na swój koszt i na dodatek doszła w ten sam dzień (kurier) brawa!! dziś to poskładam i dam znac co z tym moim kompem brat mi przysłał procka 1,4 i wsadziłem go do tego starego kompa co mam na stanie bo wczesniej padł

smieszna sprawa czujnik temperatury dotknął procka i go spałił na dodatek sam padł i teraz miie działa :menda: ale spoko radiator sie nie gdzeje wiec powinno byc dobrze:)

Link to post
Share on other sites

zlokalizowałem usterke!! to karta graficzna przyniosłem od brata gf 7300 i wszystko poszło powiedzcie mi tylko jak zrobić flash biosu z mp 3 bo chciałem wejsc przez delete i jakies bzdury 1flash mi wyskoczyly potzebuje taki bios do mojej płyty żeby acc działało i dało sie włączyc 4 rdzenie help mi

Link to post
Share on other sites

ma 770 ud 3 rev 2 zaczynam rozumiec skąd sie robiły te przepalenia w grach np w saboteur słońce niezle dawało po oczach ciekawe co teraz będzie z gwarancja sklep gdzie kupiłem ta karte nie istnieje a karta kosztowała 570 zł w wersji bulk czyli mam sama karte plus kable kur... masakra dzis ja dam jeszcze do kumpla niech slprawdzi bo mam cichą nadzieje ze to sie zjeb.. przejsciówka dvi...d-sub

spoko przecież zaktualizuje bios przez neta dzieka @bios gigabyte mam nadzieje że tak sie da bo jak wszedłem przez delete to mi wyksoczyła tak jak pisałem kwadratowe okienki i polecenie zeby wgrac bios z jakiegos driva czyli ktos mi mieszał w biosie:)

zobaczymy co będzie... aha to karta od shaphire wymieniłem jej chłodzenie na cichsze (pentagram miedziany) bo tamto to była porażka i dałem radiatory na kosci pamięci

karte mam półtora roku mam nadzieje że jeszcze się ją da uratowac bo oprócz tego że nie mam kasy na nową to mam do niej sentyment hehe świetna karta to że padła to raczej moja wina:P:P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...