Skocz do zawartości

CZy fortis da rade ?


Recommended Posts

Witajcie.
Mam pytanie bo zamierzam kupić cooler, myślałem nad Macho 120, ale po co mam przepłacać skoro mogę mieć fortis'a o wiele taniej.
Stąd też nasuwa się pytanie czy fortis schłodzi mi AMD Phenoma 965 bez oc ?
Może kiedyś chciałbym podkręcić ale mało i wątpie że tego dokonam w takim razie po co mi macho ?
Jeszcze jedna sprawa czy Fortis jest cichy ? w grach i w spoczynku ?

Za każdą odp dziękuję, Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witajcie.

Mam pytanie bo zamierzam kupić cooler, myślałem nad Macho 120, ale po co mam przepłacać skoro mogę mieć fortis'a o wiele taniej.

 

 

 

 

Kup Fortisa to dowiesz się po co warto czasem przepłacać  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

 

 

^ to już jest odpowiedź na Twoje pytanie. Weź jeszcze pastę mx-2 do Macho i styknie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kup fortisa + mx-2 + drugi wentylator 120mm i możliwe że osiągniesz wydajność MACHO :D

prosze bardzo : http://chlodzenie.net/reviews/thermalright-hr-02-macho-120-test-coolera-cpu/6/

fortis przy 1400 RPM  ma "lepszą" wydajność w STRESIE niż Macho przy 1500RPM, a w idlu macho jest o 2*C chłodniejszy.

Edytowane przez OLsoneczek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie to może i koledzy mają rację. Do Phenoma do takiego OC wystarczy Fortis, ale tak czy siak wydajności Macho nie osiągniesz. Możesz zbliżyć się do niego ale nie przebijesz.

 

Pamiętaj o dobrej paście termo :) Polecam MX-2

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Macho tak naprawdę pokazuje pazur dopiero przy OC proca, a w "standardowym" użytkowaniu Autor może nie odczuć satysfakcji, że dobrze wydał pieniądze  :) .

 

i jak go oceniasz ?
Jest cichy ? spełnia swoje zadanie ?

 

Ja jestem zadowolony - Fortis spełnia swoje zadanie b. dobrze, a do zastosowań bez OC całkowicie wystarczy fabryczne wyposażenie Fortisa i M40.

Gdybyś jednak myślał o OC, to można zmienić wentylator na wydajniejszy, np. na Arctic Cooling F12 (ja niedawno wzbogaciłem Fortisa o F12, bo planuję OC), ponadto warto pomyśleć o lepszej wentylacji obudowy (coś więcej niż 3 fabryczne wentyle).

 

Jeśli chodzi o głośność, to dla mnie jest cichy (i z fabrycznym wentylem, i z F12), bardziej słyszalne są wentylatory z obudowy niż z Fortisa (komputer mam pod biurkiem), a pod obciążeniem to już tylko chłodzenie GPU słychać, wszystko inne jest cichsze :menda: .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...