Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, po raz kolejny muszę prosić Was o poradę :D

 

Otóż mam taki zestaw, Beyerdynamic Dt770 PRO 80Ohm + Asus Xonar D1. Nie powiem, dźwięk dla mnie jest wspaniały ale pewnie jest to spowodowane tym że całe życie jechałem na integrach i słuchawkach typu Steelseries. 

Myślałem o zakupie wzmacniacza, lecz dalej pozostanie to na biednym Xonarze D1. Potem ktoś doradził mi aby zainteresować się DACami, a konkretnie Audiotrak Prodigy HD2 oraz Audiotrak Prodigy Cube (ze wskazaniem na Cube). Pytanie brzmi w jaką strone warto pójść? Moje głośniki to Microlab Solo6c także o żadnym 5.1/7.1 nie ma mowy u mnie. Jak wspomniałem słuchawki to Beyerdynamic Dt770 PRO 80ohm. Zastosowanie głównie muzyka oraz gry. Po prostu chciałbym wydobyć więcej z tych słuchawek bo nie wierze że na D1 wyciągam z nich wszystko.

Zauważyłem jeden problem na moim Xonarze, otóż gdy wszelakie suwaki są na max, a bass jest podbity w eq to w zależności od piosenki bass zaczyna "skakać" po słuchawkach i psuje to odsłuch, tak jakby się gubił. Po ściszeniu efekt ten znika ale i moc muzyki :(, myślę że tego nie powinno być.

 

W muzyce zależy mi na tym aby dźwięk był krystalicznie czysty + bass był mocny, lecz żeby muza nie była "przebasowiona" bo wtedy reszta na tym traci..

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites
Potem ktoś doradził mi aby zainteresować się DACami, a konkretnie Audiotrak Prodigy HD2

HD2 to karta dźwiękowa z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. 

Zauważyłem jeden problem na moim Xonarze, otóż gdy wszelakie suwaki są na max, a bass jest podbity w eq to w zależności od piosenki bass zaczyna "skakać" po słuchawkach i psuje to odsłuch, tak jakby się gubił.

Xonar ma jakąś wbudowana funkcję, już nie pamiętam jaką dokładnie, ale jak karta nie wyrabia, to automatycznie z cisza się dźwięk po ustawieniu pewnej głośności. Tudzież wzmacniacz słuchawkowy FiiO E6(100zł) rozwiązałby sprawę.

 

 

W muzyce zależy mi na tym aby dźwięk był krystalicznie czysty + bass był mocny, lecz żeby muza nie była "przebasowiona" bo wtedy reszta na tym traci..

Po zakupie wyżej wymienionych układów nie będzie tego problemu. To są słuchawki basowe, więc spodziewaj większego udeżenia.

Link to post
Share on other sites

mam ten budżet ~350zł i za to chciałbym coś za co po prostu wycisne jak najwięcej z beyerów. Myślisz że Cube dałby radę? Oraz czy między Cube a D1 będzie zauważalna różnica (+czy zniknie głupi efekt tego bassu)

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

bez problemu da radę. Jest to DAC o zimnym charakterze, czyli inaczej pisząc gra takim krystalicznym dźwiękiem.Bas ma kontrowany,  dość średnio dawkowany,także w sam raz wpisuje się w twe wymagania.

 

różnica między D1 będzie na 100% , ale jak duża to tylko ty sam ocenisz. Daj znać jak się na niego zdecydujesz.

Link to post
Share on other sites

do Cube mogę podpiąć na raz słuchawy i głośniki?

Pytanko czy na Cube uzyskam mocniejszy bass niż na D1? Wgl jak się ma Xonar do Cube? Podobna półka jakościowa jako karty czy zależy od zastosowania?

 

Wybacz mase pytań ale nie dowiem się tego nigdzie indziej :D

 

Z tego co czytam w internecie (recenzje i testy) to Cube wypada słabo..

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

możesz podpiąć, ale działać powinno jedne.

 

Bas nie będzie słabszy jak w D1 ,jest on kontrolowany, czyli nierozlazły. w CUBE można wymieć oampa(AD8066), jeszcze bardziej dźwięk się poprawi.Ogólnie jest trochę lepszym układam jak Xonar, co szybko usłyszysz.

 

Nie przekreślałbym jeszcze HD2, ale jest ciężko ocenić co tobie bardziej by podeszło z DT770. 

Link to post
Share on other sites
Z tego co czytam w internecie (recenzje i testy) to Cube wypada słabo.

Słabe to są nowe serie Sound Blasterów Z :DPoczytaj trochę więcej, suma sumarów okazuje się, że Cube to dobry DAC.

 

Bo to jest Audio. Ludzie narzekają na wszystko, na Audiotraki ,FiiO, Xonary, Creativy, Nuforce itp.  Nie ma co się przejmować. Znam takich co przechodzili z Xonara DX na Cube, jakoś wszyscy byli zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

Co myślisz aby Cube podpiąć optycznym wyjściem? Bo mam w płycie głównej, szczerze mówiąc USB ciutek mnie odstrasza ;d tylko jak to wygląda bo przecież nie zasile go wejściem optycznym..

 

 

+ mając Cube na jakim equalizerze bym mógł ustawiać sobie wszystko? z Xonarem jest to dedykowany programik a jak to wygląda z Cubem?

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Cube nie posiada żadnego panelu. Tylko podłączasz- słuchasz.Jeśli chciałbyś pobawić się w EQ będziesz musiał, to robić za pomocą odtwarzacza, ale po co ? Cube +oamp myślę da ci taki dźwięk, że nie będziesz musiał dodatkowo grzebać, no dobra, trochę może i tak, choć nie dużo. Kiedyś sam posiadałem DX ustawiało się w EQ sporo, a im lepszy sprzęt, tym mniej się w to bawimy. w Essence ST już prawie nic nie ustawiałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...