Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zgadza się :) jest wiele takich programów - podałem przykład.

 

PS.

Jak możecie to nie offtopujcie zbytnio - niech ten temat bedzie jako FAQ - bo wymieniac programy do YT na WP8 mozemy do rana :P Mam nadzieje ze mnie zle nie zrozumiales Youki (nie odpisuj mi w tym temacie)  :)

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

46. Czy mogę zapisać grę na WP8 a następnie dokończyć ją na PC'cie?

- tak - niektóre gry będące częscią Xbox Live to umożliwiają (np. HALO: Spartan Assault)

 

47. Czy kupując grę na WP8 dostaje ją za darmo na Windows 8 na PC'ta?

- nie - PC-tową wersję trzeba kupić osobno (podobnie z tabletowymi wersjami)

 

48. Czy wszystkie gry z WPS są w Windows 8 Store na PC'ta?

- nie, jednak ich ilosc stale sie powieksza

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

37. Czy do kupowania aplikacji w WPS potrzebuję konta Microsoft?

- tak

 

 

a gdzie takowe założyć? szykuję się do kupna 920tki w sobotę  ;) i będę korzystać z WPS.

 

ponadto - może głupie pytanie laika i przyszłego użytkownika, ale CO można wyciągnąć jako kafelek na pulpicie? 
* skrót bezpośredni do interesującej mnie strony internetowej?

* skrót do włączania/wyłączania internetu ORAZ WiFi (osobno?)

* czy po zainstalowaniu aplikacji Picasa WP lub PhotoCasa można wyciągnąć jako kafelek dostęp do albumów Picasa?

* czy można ustawić częstotliwość aktualizowania danych typu fbk, poczta, żeby np aktualizowało co pół h a nie co chwila lub odwrotnie?

 

i pamiętajcie - podobno nie ma głupich pytań  ;) peace!

Link to post
Share on other sites

Konto możesz założyć przy pierwszym uruchomieniu telefonu lub na stronie. 

 

skrót bezpośredni do interesującej mnie strony internetowej?
Tak 

 

skrót do włączania/wyłączania internetu ORAZ WiFi
Tak, są do tego aplikacje 

 

czy można ustawić częstotliwość aktualizowania danych typu fbk, poczta, żeby np aktualizowało co pół h a nie co chwila lub odwrotnie?
Nie mam fejsa ale pocztę można
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Wiele rzeczy się zmieni po wejściu systemu Windows Phone 8.1, na chwilę obecną jest on dostępny tylko w wersji Developer Preview - jak ją zainstalować macie napisane tutaj: 

http://wpworld.pl/33371/co-warto-wiedziec-o-aktualizacji-poprzez-preview-for-developers/

 

 

Warto wiedzieć przed instalacją: (poza tym co jest zawarte w powyższym linku)

 

- Nokia Lumia 920 (oraz inne, przede wszystkim jednak L920) boryka się z dużymi problemami z połączeniem z internetem oraz przy każdym wyłączeniu systemu resetuje ustawienia sieci do: 4G, sieć automatyczna (możecie wybrać 2G lub ustawić na wybraną sieć jednak po wyłączeniu i włączeniu pojawi się 4G i automatyczna) - sprawdzałem na L720 i problem nie występuje (tu więcej o tym: http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/3a132d31-560a-44dc-a675-f572f8bd6136/no-internet-access-on-windows-phone-81?forum=winphoneosissues)

- CORTANA dostępna jest tylko w języku angielskim - żeby ją włączyć należy zrobić jak tutaj pokazano:

  1) http://cdn3.pcadvisor.co.uk/cmsdata/features/3511925/Windows_Phone_8.1_Region.jpg

  2) http://cdn3.pcadvisor.co.uk/cmsdata/features/3511925/Windows_Phone_8.1_Language.jpg

  3) następnie odpalić aplikacje CORTANA (dostępna na liście aplikacji już będzie)

  4) od tej pory krótkie naciśnięcie lupy włączy CORTANA a długie od razu przejdzie do nasłuchu

  5) z obrazka w punkcie 1) opcję "Regional format" z powrotem można zmienić na "polski"

- CORTANA wszystkie informacje podaje w jednostkach miary które używane są w USA (mile, farenheit, etc...) - można ją poprosić o podanie temperatury w "Celcius" ale nie dodając tej jednostki sama domyślnie w europejskich jednostkach nie poda temperatury, jeśli chodzi o odległości to nie umiałem jej zmusić aby podała je w kilometrach

- to oferuje CORTANA - https://www.youtube.com/watch?v=FhtYIAxLl8g (filmik jest po angielsku, ale dla zainteresowanych nie powinien być to problem, jako że jak wyżej wspomniałem CORTANA tylko w tym języku funkcjonuje)

 

 

A teraz co nowego doszło w Windows Phone 8.1:

- Cortana – asystent głosowy (patrz wyżej)

- Centrum powiadomień i szybkie ustawienia

- Oddzielne sterowanie głośnością

- Możliwość zapisywanie aplikacji na karcie pamięci

- Tapety na ekranie startowym (kafelki stają się przezroczyste)

- Dodatkowa kolumna kafli (były 4, teraz jest możliwość włączenia 6)

- Klawiatura Word Flow (coś jak SWYPE)

- Ulepszony sklep z aplikacjami

- Zmieniony interfejs aparatu

- Poprawiony kalendarz

- Bardziej rozbudowane zarządzanie baterią

- Zwiększona funkcjonalność ułatwień dostępu

- Zmienione zarządzanie dzwonkami i powiadomieniami dla poszczególnych elementów systemu (aplikacje, wiadomości, maile, sklep, telefon)

- Zmieniony sposób synchronizacji z Facebookiem (poprzez aplikację zewnętrzną od MS)

- Dodatkowy sposób synchronizacji kont pocztowych – na podstawie sposób używania – pozwala on zmniejszyć zużycie baterii i danych pakietowych

- Czujnik WiFi pozwalający w lepszy sposób zarządzać i „dzielić” się sieciami WiFi i informacjami o nich z osobami z naszych kontaktów

- Możliwość nadania nazwy karcie SIM

- Profile VPN

- Ulepszone zarządzanie pamięcią, które teraz nazywa się "Czujnik danych"

- Opcja wyświetl mój ekrana, czyli tzw. screen-mirroring (WiFi dla nowszych urządzeń jak Lumia 1520 i 930, USB dla starszych)

- Bardziej rozbudowana kopia zapasowa pozwalająca przywracać również układ menu startowego, hasła i większość ustawień

- Synchronizacja ustawień (motyw, ustawienia aplikacji, IE, hasła) z wieloma urządzeniami opartymi na systemach z rodziny Windows

- Możliwość wyłączenia ikony lokalizacji w pasku górnym, kiedy aplikacja będzie żądała dostępu do tej funkcji

- Dodatkowe drobne funkcje klawiatury

- Zmienione i rozszerzone opcje dodawania i filtrowania kontaktów

- Zmodyfikowany hub historii połączeń: pojedyncze kliknięcie łączy z kontaktem

- Dodany dodatkowy przycisk interakcji z kontaktem

- W oknie kontaktu dodana opcja komunikacja pozwalająca dodać dodatkowe aplikacje do obsługi kontaktu

- Zmiany wizualne dialera

- Zmieniona kombinacja zrzutów ekranowych (przycisk Vol+ + Power)

- Zmiany w ustawieniach map

- Nieco zmodyfikowane okno połączenia z możliwością rozpoczęcia wideo

- Pobieranie kopii zapasowej sms-ów z ostatniego miesiąca/roku lub wszystkich zapisanych

- Oddzielne huby muzyczne i wideo, które otrzymały głównie drobne poprawki wizualne

- Wyszukiwarka w hubie muzycznym/wideo

- Zmieniony sposób tworzenia playlist oraz możliwość tworzenia własnych „stacji radiowych”

- Możliwość udostępniania utworów poprzez wiadomości, pocztę, OneNote, sieci społecznościowe

- Zamykanie aplikacji za pomocą ściągnięcia ich w dół

- Nowe animacje/efekty przejścia oraz częściowo zmienione ikony aplikacji/funkcji systemowych

- Zwiększona ogólna szybkość systemu

- Wyszukiwanie w wiadomościach oraz możliwość wyłączenia powiadomień dla danej konwersacji

- Inny sposób przedstawiania załączników w mailach

- Możliwość przenoszenia na kartę SD aplikacji już zainstalowanych w telefonie

- Zniesione ograniczenie 6 kart w IE

- Możliwość zapisywania dokumentów na karcie SD

- Otwieranie nowych kart IE w trybie InPrivate (historia nie będzie zbierana)

- Wsparcie dla odtwarzania napisów w filmach

- Quiet Hours (tylko jeśli dostępna jest Cortana, czyli po zmianie regionu)

- Ułatwiony sposób ustawiania kursora w wybranym miejscu podczas wpisywania/poprawiania tekstu

- Nieco zmieniony układ hubu zdjęciowego

- Usunięty błąd powielających się zdjęć i plików muzycznych

- W IE poruszanie się Wstecz i Do przodu za pomocą gestów

- Zmieniony dźwięk przy podłączeniu ładowarki

- Możliwość przeglądnięcia całej historii zainstalowanych przez nas aplikacji

- Prognoza pogody w kalendarzu

- Ustawienia działania aplikacji w tle nawet w trybie Oszczędzania energii

- Ponowne automatyczne włączenie WiFi po określonym upływie czasu

- Kopia zapasowa ekranu startowego

 

Tutaj macie więcej na ten temat:

http://wpworld.pl/33647/wielka-lista-zmian-w-windows-phone-8-1-pfd-pomozcie-nam-ja-uzupelnic/

http://wpworld.pl/33714/10-malych-ale-uzytecznych-nowosci-w-wp8-1/

 

I to było tylko kilka moich słów nt. "małej" aktualizacji Windows Phone 8.1.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jeśli chcecie podyskutować nt. Windows Phone 8.1 to nie róbcie tego w tym temacie, dyskutujemy tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-dyskusja/

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Od dzisiaj do systemu Windows Phone 8.1 aktualizowane będą smartfony Nokia Lumia z Windows Phone 8 lub Windows Phone 8.1 Preview for Developers.

Tutaj strona na której możecie sprawdzać na bierząco czy wasza Lumia otrzymałą już aktualizację:

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

 

 

Aktualizacja ma nazwę "CYAN" i poza tym co zawiera w sobie sam WP8.1 (patrz post wyżej) wnosić będzie także:

- manualną opcję zmiany jasności ekranu

- predefiniowane profile kolorów ekranu: standardowe, żywe, zimne

- Miracast poprzez WiFi (dla: 1520, 930, Icon, 630, 635)
- ulepszone algorytmy aparatów (1520, 930, Icon)
- Device Hub - pełni rolę hub'u urządzeń 
- Motion Data  (dla smartfonów posiadających SensorCore: 1520, 930, Icon, 630, 635)
- ulepszony equalizer
- lepsze audio dla słuchawek 5.1
- nagrywanie Dolby Digital Plus 5.1 (930, Icon, 1520)
- Living Images - zdjęcie jest poprzedzone 1-2sek filmikiem
- update'y dla: Nokia Camera, Kinograf i Storyteller

 

tu więcej: http://wpworld.pl/35299/co-przyniesie-cyan-czyli-lista-nowosci-w-najnowszej-aktualizacji-finow/

 

 

P.S. Jeśli chcecie podyskutować nt. Nokia CYAN lub Windows Phone 8.1 to nie róbcie tego w tym temacie, dyskutujemy tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/95743-windows-phone-8-dyskusja/

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

1. Czy jest możliwość wysyłania plików przez bluetootha pomiędzy WP 8.1 a Androidem?

 

2. Kiedyś słyszałem, że w WP7 był problem z wrzucaniem muzyki na telefon, ponieważ system przydzielał tylko określone miejsce na multimedia (np. xGB na muzykę, xGB na zdjęcia itp.). Czy ten problem pozostał w WP 8.1 ?

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

46. jak mogę z komputera mam win xp wrzucić i zainstalować na t el przez usb  aplikacje  mam lumie 735     

 

Próbowałem tak :

 

Pobieram Ręcznie ze sklepu wp 

wrzucam na karte pamięci i nie tylko

a potem tego nie czyta

 

:(   da się jakimś programem na kompie to zainstalować?      

Link to post
Share on other sites

Po resecie też nie działa jest np "pobrane" 789 Mb    opcje  usuń 

 

 

co robię źle? ;/    ani na karcie SD ani jak wrzucę odrazu na tel to nie działa a nie mam neta na telefonie żeby sobie bezpośrednio pościągać narazię :(

 

np te wszystkie gry wrzucone w Pobrane  w tel   "łącznie" 2,74 GB   opcje usuń

Edytowane przez Kazdorek20
Link to post
Share on other sites

Aplikacje tzn. pliki instalacyjne wrzucasz bezpośrednio na kartę pamięci, nie w żadnych folderach. Teraz po aktualizacji sklepu nic w ten sposób nie instalowałem, więc nie wiem jak to teraz wygląda. Spróbuj może wysunąć kartę w systemie, zrestartować telefon i znowu ją włożyć. Albo na wyłączonym tel.

 

Dodatkowo aby zainstalować tą aplikacje z karty musi być połączenie z internetem aby sprawdzić jej autentyczość.

 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp8/apps/how-do-i-install-apps-from-an-sd-card?signin=true

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

spróbowałem tego tak ja powiedziałeś i nic

 

napewno to powinno być tak że wchodze do czujnika pamięci / telefon /  Pobrane (bo tam to wsadziłem prawie 3 gb gier) i  jest tylko usuń

 

nie ma na WP żadnego menedżera plików schowanego ? bo wsadziłem  z windows store do tel ale też gó***  to dało

 

ten system miał być taki prosty a tak przezywany lagdroid nie robił tak naprawde z niczego problemów 

 

za każdą pomoc serdecznie dziękuje 

 

 

EDIT: ten tel do wszystkiego potrzebuje internetu   może po 1 połączeniu i  zalogowaniu na  konta nie będzie robić problemów ale tego nie wiem telefon mam od tygodnia

Edytowane przez Kazdorek20
Link to post
Share on other sites

Mówisz tak chaotycznie, ze nie wiem co Ty tak naprawdę robisz. Czytałeś poradnik z windowsphone? W czujniku pamięci nie instaluje się gier. Musisz wejść w sklep. Internet jest potrzebny do zweryfikowania czy aplikacja, którą chcesz zainstalować jest bezpieczna i znajduje się w sklepie. Nie będzie pobierało aplikacji.

Link to post
Share on other sites

nie zrozumiałeś mnie po prostu w czujniku pamięci tzn myślałem że działa to jak menedżer plików

 

 

"pobrane"   3gb plików i moge je tylko usunąć ale zobaczę jak te dane przełoże gdzie indziej

 

jak podłącze do kompa to mam Phone /  SD card  noi w PHONE są  takie foldery

 

Documents

Download < tu te pliki siedzą

Music

Pictures

Ringtones

Videos

 

Musisz wejść w sklep. Internet jest potrzebny do zweryfikowania czy aplikacja, którą chcesz zainstalować jest bezpieczna i znajduje się w sklepie. Nie będzie pobierało aplikacji." ale żeby coś zainstalować trzeba mieć połączenie z netem to głupie :/

 

no nie wiem w dalszym ciągu szukam odpowiedzi

Edytowane przez Kazdorek20
Link to post
Share on other sites

 

 

Download < tu te pliki siedzą
Mają być TU 

 

 SD card
 Luzem nie w żadnym folderze! Pisałem już wyżej. Wejdz na kartę i tam wrzuć pliki instalacyjne. PONOWNIE odsyłam do poradnika z windowsphone gdzie wszystko jest opisane! http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-to/wp8/apps/how-do-i-install-apps-from-an-sd-card?signin=true 

 

żeby coś zainstalować trzeba mieć połączenie z netem to głupie
Nie wiem czy takie głupie. Przynajmniej nie zainstalujesz jakiegoś syfu czy wirusa. Możesz włączyć WiFi. Jak funkcjonuje smartfon bez internetu?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...