Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, chciałem się dowiedzieć czy słuchawki np Superlux da się podłączyć do Steelseries USB Sound Card i jakie by były tego efekty (integra raczej nie za dobra bo z płyty głownej ASUS m2n-e). Słuchawki z przeznaczeniem tylko do gier, głównie CS:GO. Budżet na słuchawki tak do około 250-300zł, chciałbym, żeby mieściło się w nich całe ucho (tak jak miałem w siberia v2).

Edytowane przez Rhaizer
Link to post
Share on other sites

A które z podanych wyżej słuchawek będą najwygodniejsze? (żeby się małżowina mieściła i nie grzało ucho nawet po 5h grania) oraz w które są pod względem jakości dźwięku, pozycjonowania, przestrzeni najlepsze do grania (głównie cs;go) w połączeniu z tym DG.

Edytowane przez Rhaizer
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przyjaciele, szybkie pytanie, znalazłem AKG K550 w dobrej cenie 649 zł budżet przewidziany do 1000 z możliwym hakiem, ewentualne źródło dodatkowe biorę pod uwagę osobno także finansowo będzie do ogarnięcia, najbardziej celuję raczej w słuchawy zamknięte,

żeby nie tłumiły zbytnio dźwięku/był klarowny, ale też żeby miały do powiedzenia coś w temacie tonów niskich, basów.

 

Poradzicie ?

Link to post
Share on other sites

K701/Q701 - ogromna scena, świetna góra i przepiękne wokale, basu prawie nie ma niestety. Niestety, co najmniej drugie tyle na źródło trzeba byłoby wydać.

K601 - bardzo podobne, trochę więcej basu i troche łatwiejsze do wysterowania.

K550 - zauwazalnie gorsze, ale z wieksza ilością basu i dużo łatwiejsze do zasilenia.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

I możliwe, ze niedługo będę mógł je wszystkie porównać.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Przyjaciele, szybkie pytanie, znalazłem AKG K550 w dobrej cenie 649 zł budżet przewidziany do 1000 z możliwym hakiem

są to wątpienia jedne z najlepszych słuchawek do 700zł, ale

 

 

ale też żeby miały do powiedzenia coś w temacie tonów niskich, basów.

No i tu jest problem, bo nie każdemu podoba się prezentacja niskich tonów, aczkolwiek nie jest ich mało po prostu są dopełniłem bardzo dobrego, przestrzennego brzmienia.

Link to post
Share on other sites

K701/Q701 - ogromna scena, świetna góra i przepiękne wokale, basu prawie nie ma niestety. Niestety, co najmniej drugie tyle na źródło trzeba byłoby wydać.

 

Drugie tyle czyli ;) ?

Bo nie wiem czy to nie kręt, ale na alledrogo gościu puszcza takie słuchawy w kolorze białym za 870 złociszy.

I aż tak źle z tym basem jest ?

 

 

są to wątpienia jedne z najlepszych słuchawek do 700zł, ale

 

 

No i tu jest problem, bo nie każdemu podoba się prezentacja niskich tonów, aczkolwiek nie jest ich mało po prostu są dopełniłem bardzo dobrego, przestrzennego brzmienia.

 

A coś powyżej tysiąca, gdzie mógłbym liczyć na jakiś delikatny kompromis ?

Wiem że to pytania zbyt ogólnikowe, ale nie mam pojęcia jak inaczej  podejść do tematu, bo sprawdzić nie ma gdzie w mojej 

okolicy (Dąbrowa Górnicza), a zamawiać też średnio mi się widzi, bo za dużo zeżrą mnie przesyłki, nawet, jeśli miałbym zwracać...

Link to post
Share on other sites

Niee, drugie tyle to za mało. Pod te słuchawki dobiera się cały tor według własnych upodobań, zaczynając od źródła, idąc przez DAC i AMP przez interkonekty i kable. W najtańszej wersji tj. sam wzmacniacz i player czyli wypaśny MxM + iMod = ~1200zł, ale K701 nie wykażą się na tym. Wzmakiem idealnym opisywanym przez fallowa był Leben CS-300, który kosztuje jednak te 2300 Ojro. Dlatego jeżeli są to nasze pierwsze słuchawki, to odradzam.

Tu masz dużo ciekawego: http://forum.mp3store.pl/topic/63236-jaki-wzmak-do-akg-k701/

 

Choć nie ukrywam, że sam rozważam ich zakup pod moje Onkyo, które najlepsze nie jest, a gra z K601 bardzo przyjemnie. :)

 

Masz/miałeś już jakiś porządniejszy sprzęt audio?

Edytowane przez iDaft
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałem porządniejszego sprzętu na tą chwilę.

 

Dlatego o zdanie pytam Was, podejrzewałem, że wywiąże się dosyć długa rozmowa, każdy ma inny gust zapewne w tej kwestii,

a i wrażenia z odsłuchu na pewno są też inne.

 

Padło pytanie o AKG K550, ponieważ już gdzieś mi ktoś ten model polecił, i dosyć dużo pochlebnych opinii zdążyłem wyczytać na 

ich temat, ale na wszelki wypadek zapytałem też o możliwość dopłaty, i co konkretnie miałbym za to więcej otrzymać :)

Link to post
Share on other sites

K550 to fajne słuchawki, ale zależy do czego. Jakiej muzyki słuchasz? Również z byle niczego nie zagrają, T4G co najmniej niestety.

 

Powyżej chyba nie ma nic, co by zagrało bez zasilania dodatkowego. K181, SRH750 jedynie nie są wymagające.

Link to post
Share on other sites
Może wreszcie wypadałoby wspomnieć o "Hi-endzie"?

w toku, na dniach uaktualnię listę tylko, cały czas się waham, które warto do 1,k zamieścić. :) To forum komputerowe i trzeba pamiętać, iż mało jest tutaj wymagających użytkowników.

A coś powyżej tysiąca, gdzie mógłbym liczyć na jakiś delikatny kompromis ? Wiem że to pytania zbyt ogólnikowe, ale nie mam pojęcia jak inaczej podejść do tematu, bo sprawdzić nie ma gdzie w mojej

według mnie kompromisem może być użycie EQ, kupno odpowiedniej karty dźwiękowej, czy DACa. Oraz wymiana omapów na bardziej "basowe".Te Zabiegi powinny sporo pomóc.

 

jako alternatywę K-550 polecam posiadane przeze mnie Ultrasone 780, bo jeśli chodzi o prezentację sceny/przestrzeni, to jedne z najlepszych słuchawek pod tym względem w tej kwocie. No i mam też potężny basior ,który nic nie przysłania. Słuchawki grające takim V. Tylko nie wiem jak z komfortem, na pewno nie są tak super wygodne akg k550, ale i tak uważam, ze przyjemnie mi się nosi, choć z tego co wyczytałem, to nie dla wszystkich. Izolacji test dobra , po rozciągnięciu nie przyciskają mocno do głowy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

w toku, na dniach uaktualnię listę tylko, cały czas się waham, które warto do 1,k zamieścić.  :) To forum komputerowe i trzeba pamiętać, iż mało jest tutaj wymagających użytkowników.

No to masz Q701 na allegro, które są fenomenalne do damskich wokali i muzyki klasycznej. Na prawdę, nie da się znaleźć do tej muzyki czegoś lepszego.

 

UltraSony to podobno przeciwieństwo wysokich modeli AKG, czyli co za tym idzie dużo basu i cofnięta średnica i mniej wysokich (mam rację, adivxv5?). Tyle, że do nich na pewno nie trzeba tak drogiego źródła kupować.

 

Wszystko zależy od preferencji, do muzyki hip-hopowej i pochodnych potrzebujemy a'la _-_ (pierwszoplanowa średnica, niskie na drugi plan, wysokie również; ciemne) tj. Shure SRH750DJ, K181. Do klasycznej i jazzu fajnie zaopatrzyć się w sprzęt grający _-- (średnica z szerokimi wysokimi na równi, bas nie jest potrzebny; jasne) czyli AKG K701, K612 np. Natomiast do rocka potrzebujemy świetnej dynamiki i fajnego basu, więc jeżeli dobrze rozumiem to coś w stylu -_- (bas szybki, średnica wycofana, a góra też fajna; na granicy ciemnych i jasnych) i tu nie mam zbytnio pojęcia co polecieć, bo nie lubię rocka.

Link to post
Share on other sites

. Natomiast do rocka potrzebujemy świetnej dynamiki i fajnego basu, więc jeżeli dobrze rozumiem to coś w stylu -_- (bas szybki, średnica wycofana, a góra też fajna; na granicy ciemnych i jasnych) i tu nie mam zbytnio pojęcia co polecieć, bo nie lubię rocka.

 

 

A widzisz, dobrze, że to napisałeś, bo właśnie pomogłeś mi się określić ;)

Ogółem słucham wszystkiego, ale najbardziej skupiam się na takiej właśnie muzyce, ewentualnie jeszcze właśnie jazz i klasyczna,

pytanie, czy da się to połączyć dobrymi słuchawkami i ewentualnie dobrym źródłem.

 

Wymagający nie wiem czy jestem, po prostu chciałem w końcu czegoś takiego spróbować, a kwestii gier nie poruszam, bo podejrzewam, że pierwsze lepsze z wymienionych słuchawek powyżej zaginają każde gamingowe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego, czego kolega mi polecił do rocka/metalu, to np. DT990Pro, ale one też wzmaka potrzebują.

 

Tu jeszcze małe porównanie:

http://forum.mp3store.pl/topic/94171-akg-k550-phiaton-ms400-i-philips-fidelio-l1/

+

 

 

Ehh, nie jestem w tym za dobry ale może pomogę.
Porównując DT990 i HD600 w muzyce metal/rock Sennheisery są bardziej neutralnie, słuchać na nich więcej szczegółów, wokal jest lepszy niż na Beyerach, maja lepsza scenę i separacje, bas jest lepiej kontrolowany, jest go dużo ale trochę mniej niż w Beyerach. Ja lubię cofnięta górę a Ta w HD600 jest dla mnie w sam raz,a w DT990pro troszkę cofnięta.

DT990pro przez większa ilość basu sprawiają wrażenie wolniejszych, mniej dynamicznych, ale za to muzyka jest bardziej mięsista. Gitara basowa czy perkusja wychodzą na pierwszy plan, a wokal na drugi. Black Sabbath - N.I.B. pokrętło na 15 i dosłownie mnie ciary przechodzą. HH słucham bardzo rzadko ale tutaj chyba Beyery będą lepsze z racji większej ilości basu, chociaż wokal będzie lepiej na Senkach słychać. HD600 są bardziej wszechstronne, a DT990 pozostaje chyba tylko rock i HH. A jak lubisz muzykę klasyczną to K701. Ja jak miałem K601 to klasyki słuchałem a jak mam Senki i Beyery to rock i metal http://forum.mp3store.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

K550 to takie 601 z mniejsza scena, lepszym basem i izolacją od otoczenia. Ciężko stwierdzić dla kogo AKG je stworzyło bo niby reklamowane są jako dobry partner z Isprzętami a kabel 3 metrowy, nauszniki wielkie. Lepiej graja z przenośnych grajków niż z porządnych wzmaków stacjonarnych. Ale ogólnie K550 nie polecam.

Sennheiserów przenośnym playerem nie napędzisz na pewno.

Co do odsprzedaży Senków to się odezwę jak będę chciał sprzedać.  
Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

No to rezygnujesz z dardzo dobrych słuchawek. To nie jest jak w K1000, że działa za głośniki, to tak jakbyś włączył muzykę w słuchawkach i położył na nich chusteczkę. Mniej więcej tak będzie słychać dźwięki na zewnątrz.

Link to post
Share on other sites

W domu to nie przeszkadza, zwłaszcza jak słuchasz w swoim pokoju. Chyba, że chcesz ich używać na zewnątrz, to nie. Nie są do tego stworzone, chyba że zaopatrzysz się w FCLa (klona wzmacniacza).

 

Nie, nie wybrałbym się z takim sprzętem nigdzie indziej jak poza dom, także tutaj spokojnie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...