Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Polecane słuchawki nauszne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2235 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mayster

Mayster
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 22:28

Dobra, teraz mam dylemat między Creative Aurvana Live, a Superlux HD669. 

Dźwiękówka na tę chwilę jest z płyty MSI-Z77A-GD55 potem dokupię jakiegoś xonara czy coś.

Chodzi mi głównie o gry, aby było dobrze słychać przeciwnika z której strony nadchodzi/strzela + zastosowanie takie domowe jak filmy/muzyka itd.

słucham głównie hip hopu

HD669 to chłodne granie z niewielką ilością basu, zupełnie inne słuchawki, niż CAL. Z Superluxów do hip hopu celowałbym w HD681, HD662 (takie zamknięte 681 powiedzmy), HD330 i HD681 Evo jeszcze.

Budżet elastyczny czy równowartość CAL (~200 zl.)? 

• 1

#22 Youngman

Youngman
  • Dyskutant

• 188 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 12:41

Elastyczny, do 300zł mogę operować.

HD 330 wyglądają fajnie jednak jak do 300zł uzyska się coś lepszego do hip hopu i gier to piszcie.

• 0

#23 adivxv

adivxv
  • Autor tematu
  • Penetrator

• 7543 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 21 sierpień 2013 - 14:46

HD330 to są bardzo fajnie słuchawki, ale określenie najlepsze, raczej bym pomijał dopóty sam byś ich nie osłuchał i porównał z innymi modelami. Na pewno można je polecić , bo to bardzo dobre słuchawki nadające się do podanego gatunku muzycznego.

• 1

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#24 Youngman

Youngman
  • Dyskutant

• 188 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 18:04

a do gier będą dobre? w sensie przestrzennego dźwięku, aby nie było problemu ze stwierdzeniem lokalizacji przeciwnika skąd oddaje strzały, skąd idzie czy jest pod za czy gdzieś nad i z prawej strony. Wiecie o co mi chodzi.

• 0

#25 adivxv

adivxv
  • Autor tematu
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 19:29

będą dobre, tylko kup odpowiednią kartę bądź DAC, aby wykorzystać możliwosci słuchawek.Pozycjonowanie w dużej mierze zależy od układu dźwiękowego.

problemy ze słabym pozycjonowaniem na słuchawkach występują przy Creative hs-800, czy innych tego typu.

• 1

Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#26 Youngman

Youngman
  • Dyskutant

• 188 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 22:36

uuu, tylko nie wiem kiedy będę w stanie zakupić kartę jakąś porządniejszą, ale pozycjonowanie mimo wszystko bez niej nie będzie tragiczne?

jak pisałem karta dźwięk jest integrą z płyty MSI Z77A-GD 55

Użytkownik Youngman edytował ten post 21 sierpień 2013 - 22:38

• 0

#27 adivxv

adivxv
  • Autor tematu
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 14:02

jakoś to grać będzie na integrze. Z pozycjonowaniem problemów nie powinno być.Co prawda, nie będzie to tak efektowne jak na odpowiednich układach, ale do grania wystarczy.

• 0

#28 Youngman

Youngman
  • Dyskutant

• 188 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 16:53

Wybrałem jednak sprawdzone Creative Aurvana Live, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Pozdrawiam :)

• 0

#29 adivxv

adivxv
  • Autor tematu
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 23 sierpień 2013 - 17:42

moim zdaniem nieco gorszy wybór, CAL nie mają tak fajnej sceny i przestrzenności jak HD330 ;)

• 2

#30 przemek998

przemek998
  • Nowicjusz

• 18 postów

Napisano 20 wrzesień 2013 - 22:40

Zdecydowanie Superlux HD681, ale koniecznie w najnowszej wersji Evo. Są na allegro tanie za 159zł. Taniej w Polsce nie znalazłem. Nie będę się rozpisywał o zaletach i wadach, ale powiem tylko tyle, że wywaliłem AKG i Sennheisery, a zamieniłem na Superluxy. Po prostu tamte grały gorzej. Obecnie nie potrzebuję nic lepszego. Zresztą poczytasz o nich na forach i zobaczysz, że opinie są w 90% takie jak moja. Tylko Superlux HD681 Evo. Szkoda kasy na sprzęt za 400zł i więcej, jeśli te grają tak samo lub lepiej.

• 0

#31 Mayster

Mayster
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 12:45

moim zdaniem nieco gorszy wybór, CAL nie mają tak fajnej sceny i przestrzenności jak HD330 ;)

A jeszcze lepiej w tych kwestiach sprawdzi się Noontec Zoro, a najlepiej Zoro HD.

Zdecydowanie Superlux HD681, ale koniecznie w najnowszej wersji Evo. Są na allegro tanie za 159zł. Taniej w Polsce nie znalazłem. Nie będę się rozpisywał o zaletach i wadach, ale powiem tylko tyle, że wywaliłem AKG i Sennheisery, a zamieniłem na Superluxy. Po prostu tamte grały gorzej. Obecnie nie potrzebuję nic lepszego. Zresztą poczytasz o nich na forach i zobaczysz, że opinie są w 90% takie jak moja. Tylko Superlux HD681 Evo. Szkoda kasy na sprzęt za 400zł i więcej, jeśli te grają tak samo lub lepiej.

Te z allegro to jakaś prywatna osoba, więc na dowód zakupu nie ma co liczyć - już widzę jak realizuje komuś gwarancje za rok czy dwa.

Po Twoim opisie można stwierdzić, że to reklama Twojej / znajomego aukcji, gdzie nawet opisy są zerżnięte w większej części od innych sklepów, w tym mnie.

• 1

#32 Drzewo97

Drzewo97
  • Zapaleniec

• 1005 postów
  • Miejscowość:Mikołów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 22:36

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat słuchawek JBL J55? Teraz mam AKG K518LE, trochę już zaczynają się psuć. Interesuje mnie tylko część najbardziej istotna czyli dźwięk. Jeżeli te słuchawki nie są warte swojej ceny moglibyście coś polecić? Interesują mnie zamknięte, słucham właściwie wszystkiego (no może poza metalem i rapem) . Lubię mocny bas (w K518 to było to :D ), ale słucham właściwie wszystkiego, także najlepsza byłaby neutralna charakterystyka brzmieniowa, może być trochę większy nacisk na wysokie tony. Nie wiem czy dałoby się znaleźć coś konkretnego w okolicach 300zł. Fajnie byłoby gdyby ludzie przechodzący obok mnie na ulicy nie słyszeli czego słucham, czuję się trochę niezręcznie :D . Polecicie coś wartego swojej ceny czy zostać przy K518? Słucham z iPoda Toucha 2g.

• 0

Wykonam oplecione przedłużki kabli komputerowych

They say I'm up and coming like I'm fucking in an elevator...

#33 iDaft

iDaft
  • Audiofan

• 1194 postów
  • Miejscowość:Kac Vegas

Napisano 30 wrzesień 2013 - 23:24

Oczywistym upgradem są K618DJ i K181DJ.

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

• 0

#34 XT600

XT600
  • Amator

• 63 postów

Napisano 05 październik 2013 - 20:12

HD330 gry i słuchanie metalu?

• 0

#35 iDaft

iDaft
  • Audiofan

• 1194 postów

Napisano 05 październik 2013 - 21:21

HD330 to słuchawki dynamiczne z fajną separacją i dobrym basem. Do gier na pewno, a do metalu też powinny być ok.
  • 0

#36 adivxv

adivxv
  • Autor tematu
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 06 październik 2013 - 10:46

HD330 gry i słuchanie metalu?

powinno być dobrze, ale pomyśl jeszcze o HD681, bardziej agresywniejsze brzmienie od HD330, także dla metalowcy powinno mieć znaczenie, choć to kwestia indywidualna jaką barwę preferujesz i od tego zaczyna się wybieranie słuchawek. Miło też było gdybyś podłączył jeszcze jakiegoś DACa.

o gry to się nie martw, usłyszysz każdego szemrającego nooba kampera na mapie za ścianą.

• 1

#37 XT600

XT600
  • Amator

• 63 postów

Napisano 06 październik 2013 - 11:18

opłaca się dopłacić do EVO czy brać same 681 ?

Do tego planuje kupić Asus Xonar DX

• 0

#38 adivxv

adivxv
  • Autor tematu
  • Penetrator

• 7543 postów

Napisano 06 październik 2013 - 11:22

EVO to ciemniejsze, bardziej masywniejsze brzmienie od HD681. Do metalu raczej myślę 681 byłby lepsze.(więcej wysokich tonów i średnicy) DX nie pasuje za bardzo do 681, ale juz EVO tak. Proponowałbym raczej DAC FiiO E10,FiiO E07k i właśnie 681.

• 2

#39 adrik99

adrik99
  • Bywalec

• 78 postów

Napisano 13 październik 2013 - 06:46

W przedziale do 300zł są Sennheisery HD 439, a co moglibyście mi powiedzieć o HD 449?
  • 0

Intel Core i5 4670K, Gigabyte GTX 770 2GB, MSI Z87 G45, GoodRam 16GB PLAY, OCZ ModXStram PRO 700W

#40 iDaft

iDaft
  • Audiofan

• 1194 postów

Napisano 13 październik 2013 - 10:07

Nie ma senu, kilka razy słuchałem HD439/HD449/HD419 (to prawie to samo!) porównując z CALami i to jest podobna maniera grania, ale Aurvany pod prawie każdym względem lepsze.

Użytkownik iDaft edytował ten post 13 październik 2013 - 10:07

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych