Skocz do zawartości


Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Polecane słuchawki nauszne


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2252 odpowiedzi w tym temacie

#1 adivxv

adivxv
 • Penetrator

 • 7786 postów
 • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:39

*
Popularny

              Poniższa lista polecanych słuchawek nausznych z różnych segmentów cenowych zawiera godny polecenia sprzęt charakteryzujący się dobrą jakością dźwięku, bądź korzystną relacją cena/jakość.Wymienione modele mają typowe domowe zastosowanie do odtwarzania muzyki, gier, czy filmów, choć z pośród polecanych modeli znajduje się także sprzęt studyjny, przystosowany do pracy w studiu, jednak jeszcze świetnie nadający się do użytku domowego dla bardziej wymagających słuchaczy.  Wybór słuchawek w brew zdarzających się opinii na forach komputerowych jest dość złożoną czynnością i nie zależy jedynie od ceny, czy informacji o posiadanym wbudowanym mikrofonie.Ważne jest sprecyzowanie osobistych wymagań, aby ustrzec się rozczarowania, czy niezadowolenia wynikające z kupna losowych słuchawek biorąc pod uwagę np. tylko wygląd. Audio, to taka dziedzina w której nie znajdziemy słupków wydajności jak w kartach graficznych , wszystko odbywa się we własnych stanach percepcji, inaczej pisząc, co dla jednego fajne, to nie dla drugiego. Należy także, jeśli jest taka możliwość kierować się niepisaną, złotą zasadą mówiącą o tym, iż żadna opinia nie zastąpi osobistego odsłuchu.
 
             Dlaczego w zestawieniu wyróżnionych słuchawek brakuje wielu popularnych zestawów z wbudowanym mikrofonem, takich firm jak Creative, Logitech, Roccat itp. ? Odpowiedz jest prosta , słuchawki znajdujące się na liście oferują lepszy,bogatszy dźwięk w grach, a jeszcze bardziej efektowny podczas słuchania muzyki. Warto wspomnieć jeżeli mówimy o grach, to mało jest tytułów w pełni wykorzystujących możliwości podanych słuchawek, zwłaszcza tych z droższego segmentu. Jeśli chodzi o odwzorowanie przestrzenności w grach, zwykłe słuchawki  pod tym względem okazują się bardziej precyzyjne. Mogłoby się wydawać dla przyszłego, nieobeznanego nabywcy, iż najlepsze słuchawki dla gracza, to te z mikrofonem wymienionych już producentów, ale tak nie jest. Wiele produktów 4games wcale nie ma idealnego pozycjonowania,czy rozbudowanej wielowarstwowej sceny muzycznej, co można przeczytać w wielu sloganach marketingowych. Pod tym względem zdecydowana większość modeli odstaje od "muzycznych odpowiedników". Dodajmy do tego jeszcze nienaturalność dźwięku,mniejsze możliwości stereofoniczne, czy inne aspekty brzmieniowe, by osoby, które stawiają na bezkompromisową jakość nie zawracały sobie głowy tymi produktami, jednak cieszącymi się sporą popularnością wśród niewymagających użytkowników. Bardzo często zafascynowanych własnym sprzętem, wynikającym z tego, iż nie mieli nigdy okazji posłuchać czegoś normalnego na odpowiednim źródle dźwiękowym. Stąd ta większość pozytywnych opinii tychże słuchawek. Do tego zjawiska w dużym stopniu również przyczyniają się nieobeznani w branży audio laiccy redaktorzy, recenzenci publikujący testy na różnych portalach internetowych, czy czasopismach.  
             
             Przed każdym wyborem słuchawek- należy podać kilka cech, warunków, które będą miały wpływ na wybór odpowiedniego sprzętu muzycznego, czyli informacji dotyczących:
                        -Budżetu przeznaczonego na słuchawki.
                        -Budowy słuchawek.
                        -Charakterystyki brzmienia.
                        -Preferencji kupującego.
                        -Wymagania słuchawek wobec układu dźwiękowego.
                        -Inne informacje.
           
            Budowa słuchawek- poniższe słuchawki ze względu na swoją konstrukcję dzielimy na:
                        -Słuchawki zamknięte
                        -Słuchawki pół-otwarte
                        -Słuchawki otwarte
           
            Słuchawki zamknięte- dzięki odpowiedniej  zamkniętej budowie muszli zapewniają  izolację dźwięków z otoczenia słuchacza oraz ograniczają w dużym stopniu dźwięki wychodzące po za muszle poprzez odpowiedniemu dociskowi. Słuchawki te charakteryzują się dobrą podstawą basowa, dynamicznym brzmieniem, choć to zależy od konkretnego modelu oraz czasami mniejszym komfortem wynikającym braku swobodniejszego przepływu powietrza w małej muszli.
 
            Słuchawki otwarte-są tak skonstruowane, aby powietrze i dźwięki mogły swobodnie przechodzić przez muszlę . Dzięki odpowiedniej wentylacji i ich otwartości słuchawki w przeciwieństwie do zamkniętych modeli prezentują najlepszą przestrzenność, scence, choć czasem zdarza się, iż kosztem niskich tonów oraz brakiem izolacji wychodzących jak i przychodzących dźwięków.
           
            Słuchawki pół-otwarte- łączą cechy budowy słuchawek zamkniętych i otwartych. Izolacja dźwięków wychodzących jest słabsza ,ale lepsza jak w słuchawkach otwartych. Dzięki licznym otworom po zewnętrznej stronie muszli. Scena dźwiękowa, przestrzeń bardziej okazała w przeciwieństwie do słuchawek zamkniętych, aczkolwiek znajdziemy na rynku słuchawki zamknięte grające bardzo dobrą przestrzennością.
 
             Wymienione słuchawki ze względu budowę i przyleganie do małżowin usznych dzielimy na dwa rodzaje:
           
             Słuchawki nauszne. Opierają się na małżowinie usznej przylegając w ten sposób do ucha, nie zakrywając jego w całości. 
             Słuchawki wokół-uszne. Są tak skonstruowane, aby cała małżowinowa zmieściła się w muszli przylegając padami wokół ucha.
 
             Charakterystyka brzmieniowa. Słuchawki oprócz wyglądu i konstrukcji różnią się też brzmieniem , tych rodzajów rozróżniamy kilka. Przez zakupem danego modelu warto zainteresować się stylem grania ponieważ zdarzają przypadki się źle dobranego sprzętu do układów muzycznych. W takich sytuacjach słuchanie może okazać się męczące bądź mało satysfakcjonujące.
           
            Ciepła barwa dźwięku-występuje wówczas, gdy słuchawki mają podbite niskie tony ,oraz po części średnicę.
            Zimna barwa dźwięku -to odwrotność ciepłej charakterystyki, czyli więcej wysokich tonów jak niskich. 
            Jasne brzmienie- określa podbite wysokie , średnie rejestry.
            Ciemne brzmienie- odwrotność jasnego brzmienia, czyli  mniejsza ilość wysokich,  średnich tonów względem niskich.
            Neutralne- żadne z pasm nie wybija za nadto, tworząc płaską, neutralną  charakterystykę.
            Zrównoważone-w pasmie występuje względna równowaga, żadne z rejestrów nie wybija się za bardzo, brzmienie bliskie neutralnego ale nie neutralne z lekko podbitymi/obniżonymi częstotliwościami. 
 
            W praktyce można jednak spotkać słuchawki ,które grają ciepło-jasnym dźwiękiem, czy ciepło-ciemną charakterystyką. Takie słuchawki nazywamy funowe, czyli takie, które mają dawać przyjemność ze słuchania w przeciwieństwie do słuchawek studyjnych, gdzie analityczność i ich barwa jest tak z charakteryzowana, aby odzwierciedlały bardzo dobry wgląd w muzyczne nagranie.
           
            Preferencje kupującego- to jedne ważniejszych informacji przy wyborze słuchawek. Przed kupnem warto zadać sobie pytanie na jakim brzmieniu nam zależy, jaką charakterystykę preferujemy i czego powinniśmy unikać.Preferencje również mogą się odnosić do rodzaju słuchanej muzyki, grania w pewne tytuły gier, więc takowe informację warto umieścić przy zakładaniu tematu bądź posta dotyczącego przyszłych słuchawek. W przypadku zignorowania jakże przydatnych danych, pomoc użytkowników może zostać pominięta, bo nie każdemu będzie chciało się odpisywać i doradzać przy braku ważnych kryteriów.  
           
            Informacje dotyczące karty muzycznej. Każde słuchawki, by zagrały na odpowiednim poziomie muszą odpowiednio zostać obsłużone przez układ dźwiękowy, bądź wzmacniacz. W innym przypadku będą w pewnym stopniu nieużyteczne i grały na niższym poziomie .Część słuchawek na liście nie potrzebuje wyrafinowanego, drogiego sprzętu, ale są tez takie wymagające bardzo dobrego układu muzycznego oraz odpowiedniego wzmacniacza  słuchawkowego. Warto również odpowiednio dobierać sprzęt do karty muzycznej, aby uzyskać odpowiednią synergię, np. ciepłe, ciemne słuchawki podłączać do neutralnych, jasnych źródeł. Należy również unikać połączeń ciepło-ciemnych, itp. gdyż uzyskamy w tym wypadku zamulone, mało przyjemne połączenie.
           
            Pozostałe informacje-mogą dotyczyć oczekiwanego komfortu użytkowania,  wbudowanego mikrofonu, czy odpowiedniej wytrzymałej konstrukcji.
        
 
Zamknięte słuchawki do 100zł:
 
Maxell RETRO DJ (ciepłe)
 
Półotwarte słuchawki do 100zł
 
Superlux HD681 (jasne,detaliczne, wybitnie dynamiczne) Recenzja
 
ISK HP-580 (ciepło-jasne, świetna przestrzeń.)
 
Zamknięte słuchawki do 200zł:
 
Creative Aurvana Live ! (ciepłe,bardzo przestrzenne,z bardzo muzykalną barwą dźwięku)
 
Superlux HD669 (ciepło-jasne, bardzo detaliczne i mocnym basem, z wyborną dynamiką i sceną dźwiękowa)

Encore Rockmaster OE (ciepłe,muzykalne,bardzo dobra scena.) Recenzja

 

Snab HS-42M (zrównoważone-neutralne ,detaliczne)
 
Półotwarte/otwarte słuchawki do 200zł:
 
Somic V2 (zrównoważone,muzykalne,świetnie brzmienie pod każdym względem biorąc pod uwagę cenę)
 
Superlux HD668 (jasne ,z swobodną przestrzenią i spora ilością detali ,a zwłaszcza dynamiki.) Recenzja
 
Superlux HD330(ciepłe z mocnym basem oraz lekko przyciemnionymi wysokimi tonami ) Recenzja
 
Superlux HD681EVO (ciepło-ciemne) Recenzja
 
Takstar TS671 (zrównoważone,bardzo przestrzenne ,z dobrze odczuwalną średnicą) Recenzja
 
Zamknięte słuchawki do 300zł:

Shure SHR440 (jasne,detaliczne,dynamiczne ,szeroka scena) Recenzja
 
(M) Superlux HMC631 (zrównoważone,bardzo dobra przestrzenność) Recenzja
 
Audio-Technica ATH-M30X (ciepłe) Recenzja
 
(M) HyperX HX Cloud Black (zrównoważone, wybitnie dynamiczne,z bliską sceną)
 
Półotwarte/otwarte słuchawki do 300zł:
 
(M) Sennheiser PC 320 (zrównoważone)
 
Pioneer SE-A1000 (ciepło-jasne, z bardzo szeroką sceną)
 
Audio-Technica ATH-TAD400 (zrównoważone) Recenzja
 
AKG-240MK2 (ciepłe,detaliczne , przestrzenna, pogłosa scena) Recenzja
 
Zamknięte słuchawki do 400zł:
 
Audio-Technica ATH-M40X (ciepło-jasne) Recenzja
 
Otwarte słuchawki do 500zł:
 
Audio Technica ATH-AD500X (zrównoważone, z bardzo dużą sceną) Recenzja
 
Sennheiser HD 518 (ciepłe) Recenzja
 
Zamknięte słuchawki do 500zł:
 
Ultrasone 580HFI (ciepło-jasne,świetna scena ,separacja oraz detaliczność) Recenzja
 
Brainwavz HM5 (neutralne,dobra stereofonia) Recenzja

Otwarte słuchawki do 600zł:
 
AKG K612 Pro (zrównoważone, detaliczne, z domieszką muzykalności, ) Recenzja
 
Zamknięte słuchawki do 600zł:
 
Audio-Technica ATH-A500X (ciepło-jasne)
 
Audio-Technica ATH-M50X (ciepło-jasne ) Recenzja
 
Beyerdynamic DT150 (neutralne,naturalne,  dynamicznie oraz świetnie scenicznie słuchawki,z bardzo zróżnicowanym jakościowo basem, spora, pogłosowa przestrzeń)
 
AKG-K550 MK2 (neutralne, z ładnymi wokalami, bardzo dobrą szeroką i głęboką sceną z otwartym odczuciem pozycjonowaniem, jak w otwartych modelach ) Recenzja
 
Otwarte słuchawki do 700zł:

Beyerdynamic Edition DT990 (ciepło-jasne,dobra przestrzeń oraz dobra trójwymiarowa scena) Recenzja
 
AudioTechnica ATH-AD700X (jasne,detaliczne z wielką, jednolitą sceną dźwiękową ) Recenzja
 
AKG K701 (jasne, detaliczne słuchawki okraszone świetną przestrzenią) Recenzja
 
Zamknięte słuchawki do 800zł:
 
Ultrasone 780HFI (ciepło-jasne , z dobrze pozycjonująca 360 stopniową , głęboką sceną i silnym, dynamicznym basem) Recenzja
 
Audio-Technica ATH-A700X (ciepło-jasna sygnatura, z mocno cofniętymi średnimi tonami,  z przestrzennym pozycjonowaniem na boki) Recenzja
 
SoundMagic HP150 (ciepło-jasne) Recenzja
 
Zamknięte słuchawki do 1000zł:
 
Focal Listen (jasne,również o przenośnym przeznaczeniu słuchawek) Recenzja

Shure SRH 940(studyjny, jasny charakter, grające z bardzo dużą dynamiką, szczegółowością oraz przestrzennością) Recenzja

Sennheiser Momentum (ciepło-przejrzyste zrównoważone , nasycone granie, z dużą sceną dźwiękowa) Recenzja
 
Denon AH-D600(ciepłe,analogowe z wyborną przestrzenią jak na zamknięte słuchawki i bardzo mocną podstawą basową). Recenzja
 
Focal Spirit Classic (zrównoważone,uniwersale, nasycone dynamiczne brzmienie ) Recenzja
 
Półotwarte/otwarte słuchawki do 1000zł:
 
Beyerdynamic DT880 (jasne, bardzo detaliczne ,z otwartą prezentacją dźwięku.) Recenzja

HiFiMAN HE300(zrównoważone, przyjemne w odbiorze brzmienie)
 
Zamknięte słuchawki do 1500zł:
 
Audio-Technica ATH-A900X (wyrównane,przestrzenne, rozdzielcze) Recenzja
 
Denon AH-D600 (ciepłe,analogowe z wyborną przestrzenią jak na zamknięte słuchawki i bardzo mocną podstawą basową). Recenzja
 
Otwarte słuchawki do 1500zł:

Sennheiser HD600 (wybornie muzykalne brzmienie , napowietrzona scena dźwiękowa)
 
Audio-Technica ATH-R70X (wyważone, lekko ciepłe, efektowne brzmienie, z zróżnicowaną, bardzo duża sceną oraz wyczuwalną średnicą)
 
Philips Fidelio X2 (ciepło-jasna sygnatura muzyczna , holograficzna b. dobra scena, w tym mocno wyczuwalny bas, okazała przestrzeń)
 
Otwarte słuchawki do 2500zł:
 
HiFiMAN HE-400i (ortodynamiczne słuchawki, z podkreśloną linią basową,dobra głębia i średnica)  Recenzja
 
 
 
M-mikrofon
* Lista polecanych słuchawek może uleć zmianie.
 
Adnotacja;
 
- Krótki opis brzmienia słuchawek ma charakter poglądowy i informacyjny. Niekoniecznie w 100% przekładający się na osobę mającą styczność z konkretnymi słuchawkami.
- Jeśli opis zawiera określenie "bardzo dobry...." albo np. "świetny bas" oznacza, że w danym segmencie wyróżnia się pod tym względem.
- Lista została sporządzona na podstawie własnych doświadczeń oraz odczuć ,biorąc pod uwagę różne źródła informacyjne i różne preferencje użytkowników słuchawek ,dostosowane pod forum benchmark.pl.


Użytkownik adivxv edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 14:22

 • 87

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

 


#2 kosq83

kosq83
 • beyerdynamic)))) fan

 • 630 postów
 • Miejscowość:Glasgow

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:45

Jako pierwszy - gratuluję konkretnego poradnika :)! Wszystko i na temat. Na liście same kozaczki i borowiczki w danych przedziałach cenowych. Kawał dobrej roboty :D !!


^^ ^^ ^^


 • 1

Cyfrowo: Yulong D200- Ultraviolet7- Czyste OFC XLR- Yulong A28,

Analogowo: ProJect Debut Carbon, ProJect Stage, 

Lampa: Darkvoice 336SE

Słuchawki: beyerdynamic T1v2, Pandora Hope VI, PRO 900, HFI-780, DT770 PRO 250Ohm, DT150, ATH-A700X, ATH AD700X, AKG K550, Superlux 668B, PL-30


#3 Lukson

Lukson
 • Naprawiacz sprzętu Logitech.

 • 3713 postów
 • GG:8559772
 • Miejscowość:Cała Polska
 • 3DMark 06:16105 / 29922

Napisano 17 sierpień 2013 - 15:09

Poradnik gites. Będzie jakiś porządek wreszcie w tym dziale.

 

P.S.

SL 681 to słuchawki semi-open ;)


 • 1

#4 Ozored

Ozored
 • Zapaleniec

 • 1032 postów
 • Miejscowość:Sc

Napisano 17 sierpień 2013 - 17:01

Sam ostatnio myślałem nad czymś takim i powstało ; D Będzie temat do odsyłania.

 

Słuchawki zamknięte do 200 zł

Superlux HD661 (Przenośne) - jest wpisane 2 razy, 

 

Reszta bardzo ok :)


 • 1

#5 pawel222251

pawel222251
 • Bywalec

 • 77 postów
 • Miejscowość:Krosno

Napisano 17 sierpień 2013 - 21:35

Wreszcie jakiś porządny poradnik na benchmarku :).

Adivxv5 wzorowałeś się może na http://forum.mp3stor...ra-temat-oglny/ ?


 • 0

#6 Beatrix Kiddo

Beatrix Kiddo
 • mała wesz

 • 1650 postów
 • 3DMark 06:9600

Napisano 18 sierpień 2013 - 12:50

Wreszcie jakiś porządny poradnik na benchmarku :).

Adivxv5 wzorowałeś się może na http://forum.mp3stor...ra-temat-oglny/ ?

Temat pewno dawno nie aktualizowany z tego źródła, brakuje wielu modeli.


 • 0

Tutaj jest miejsce na chwalenie się sprzętem jaki posiadam...

 


#7 Youngman

Youngman
 • Dyskutant

 • 188 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 13:21

Witam,

 

Więc z polecanych słuchawek zastanawiam się między CREATIVE AURVANA LIVE, a SUPERLUX HD660. Które lepiej się sprawdzą do gier jak i słuchania muzyki, filmów itd ? 


 • 0

#8 adivxv

adivxv
 • Autor tematu
 • Penetrator

 • 7786 postów
 • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 18 sierpień 2013 - 14:00

Wreszcie jakiś porządny poradnik na benchmarku :).

Adivxv5 wzorowałeś się może na http://forum.mp3stor...ra-temat-oglny/ ?

czytałem go, ale wzorować, to raczej nie. Na sieci ,czy czasopismach audio jest wiele takich poradników i są one podobne pod niektórymi względami. Nikt tu żadnej nowej regułki nie wymyśli.

Więc z polecanych słuchawek zastanawiam się między CREATIVE AURVANA LIVE, a SUPERLUX HD660. Które lepiej się sprawdzą do gier jak i słuchania muzyki, filmów itd ?

To jakie słuchawki, zależy od przyszłej, czy posiadanej karcie oraz jakie brzmienie preferujesz, co słuchasz. Obydwa dobrze się nadadzą do tego co już wymieniłeś. CAL to ciepłe granie, HD660 bardziej jasne,detaliczne. Jest to studyjny sprzęt, oporność 150 ohm , podłączając do integry, to nie jest dobre rozwiązanie, bo tez nie wiem jaki masz układ.Z drugiej strony CAL tez są wymagające, grają lepiej na lepszych źródłach.


 • 1

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

 


#9 Youngman

Youngman
 • Dyskutant

 • 188 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 14:07

Na razie będę miał zintegrowaną dźwiękówkę z płyty MSI-Z77A-GD55. Dopiero w późniejszym czasie zamierzam dokupić coś lepszego. Słucham raczej wszystkiego, ale głównie hip hopu.


Użytkownik Youngman edytował ten post 18 sierpień 2013 - 14:07

 • 0

#10 adivxv

adivxv
 • Autor tematu
 • Penetrator

 • 7786 postów
 • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 18 sierpień 2013 - 14:11

myślę ,iż CAL lepiej się sprawdzi w hip hopu. HD660 w innych rodzajach muzyki, metal itp.


 • 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

 


#11 Youngman

Youngman
 • Dyskutant

 • 188 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 14:17

Tylko one chyba nie mają opcji regulacji głośności na kablu więc nie jestem do nich przekonany, a poleciłbyś mi coś tak do 250zł ok. do gier generalnie, oraz muzyki, której właśnie głównie słucham i z regulowaną głośnością?


Użytkownik Youngman edytował ten post 18 sierpień 2013 - 14:29

 • 0

#12 adivxv

adivxv
 • Autor tematu
 • Penetrator

 • 7786 postów
 • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 18 sierpień 2013 - 14:56

do czego nieprzekonany ? CAL, to świetne słuchawki. Dobrze, że Creative nie grzebał przy ich przetwornikach,  bo wyszedł by tak sam gniot Creative jak Tactic 3D Alpha.

poleciłbyś mi coś tak do 250zł ok. do gier generalnie, oraz muzyki, której właśnie głównie słucham i z regulowaną głośnością?

Nie znam takich słuchawek, prócz PC320 Sennheisera i AKG GHS 1.


 • 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

 


#13 Youngman

Youngman
 • Dyskutant

 • 188 postów

Napisano 18 sierpień 2013 - 18:00

W takim razie ja nie bardzo rozumiem jaki cel ma kupowanie słuchawek (do grania) za powiedzmy 200-300zł bez regulacji głośności. Przecież podczas grania nie wyobrażam sobie minimalizowania co chwile ekranu by dostosować głośność dźwięku lub wchodzić w opcje gry i tam. Trochę to bez sensu się wydaje. 


Użytkownik Youngman edytował ten post 18 sierpień 2013 - 18:56

 • 0

#14 Ozored

Ozored
 • Zapaleniec

 • 1032 postów
 • Miejscowość:Sc

Napisano 18 sierpień 2013 - 19:28

jest taki wynalazek jak klawiatura multimedialna, masz wtedy regulacje głośności z poziomu klawiatury. I nie musisz sie pierdzielić z z regulacją glośności na kablu która zazwyczaj psuje jakość dźwięku(dlatego te słuchawki za 100-5000 zł zazwyczaj takiego wynalazku nie mają, chyba że jest to headset "dla graczy" który i tak ma słabą jakość dźwięku w porównaniu do konstrukcji w podobnym budżecie. 


Użytkownik Ozored edytował ten post 18 sierpień 2013 - 19:29

 • 0

#15 Youngman

Youngman
 • Dyskutant

 • 188 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 03:32

jest taki wynalazek jak klawiatura multimedialna, masz wtedy regulacje głośności z poziomu klawiatury. I nie musisz sie pierdzielić z z regulacją glośności na kablu która zazwyczaj psuje jakość dźwięku(dlatego te słuchawki za 100-5000 zł zazwyczaj takiego wynalazku nie mają, chyba że jest to headset "dla graczy" który i tak ma słabą jakość dźwięku w porównaniu do konstrukcji w podobnym budżecie. 

 

Jeśli faktycznie regulacja głośności przy słuchawkach psuje jakość dźwięku, to nie wiedziałem. Co do klawiatur multimedialnych racja, są takowe jednak ciekaw jestem czy da się skalibrować te przyciski od głośności na klawiaturze +/- aby podgłaszało się oraz zciszało o 1 stopień a nie jak to jest docelowo na moim laptopie o 10.


 • 0

#16 Ozored

Ozored
 • Zapaleniec

 • 1032 postów
 • Miejscowość:Sc

Napisano 19 sierpień 2013 - 07:58

U mnie na klawiaturach które mam od Logitech - Jeden przycisk -/+ to 2 % głośności w mikserze Windows.


 • 0

#17 Youngman

Youngman
 • Dyskutant

 • 188 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 12:16

Dobra, teraz mam dylemat między Creative Aurvana Live, a Superlux HD669. 

 

Dźwiękówka na tę chwilę jest z płyty MSI-Z77A-GD55 potem dokupię jakiegoś xonara czy coś.

 

Chodzi mi głównie o gry, aby było dobrze słychać przeciwnika z której strony nadchodzi/strzela + zastosowanie takie domowe jak filmy/muzyka itd.

 

słucham głównie hip hopu


 • 0

#18 mery_master

mery_master
 • Zapaleniec

 • 1323 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 12:34

Co myślicie o Zowie Mashu bo ciągle nie wiem czy kupić?


 • 0

#19 Ozored

Ozored
 • Zapaleniec

 • 1032 postów
 • Miejscowość:Sc

Napisano 19 sierpień 2013 - 14:53

widzisz te , albo jakieś inne gamingowe headsety w polecanych słichawkach ? Oprócz Sennheisera/AKG


 • 0

#20 Lukson

Lukson
 • Naprawiacz sprzętu Logitech.

 • 3713 postów
 • GG:8559772
 • Miejscowość:Cała Polska
 • 3DMark 06:16105 / 29922

Napisano 19 sierpień 2013 - 18:18

Co myślicie o Zowie Mashu

że te

albo jakieś inne gamingowe headsety

nadają się do palenia nimi w piecu. 


 • 3
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych