Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co możecie powiedzieć o słuchawkach Tonsil? Firma ta produkowała legendarny niemal sprzęt muzyczny, czy obecnie oferowane słuchawki też są tak samo dobre?
Co tam było legendarne te wzmacniacze co szły na eksport do Francji i ponad 50% wracało bo coś w nich nie działało ?
Chyba legenda szrotu. Mieli może jeden wzbacniacz i jedne kolumny im się w miarę udały co dobrze grały.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Joł. Szukam jakiś sluchawek BT do słuchania muzyki w autobusie. price point ~150pln

Słuchawki dla mnie to zło koniecznie i używam średnio 1 w tygodniu. Mile widziany opcjonalny jack, panel sterowania. Są jakieś ciekawostki do kupienia?

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.05.2021 o 09:11, slo1q napisał:

Legendarny"... 

Nic innego u nas nie było, to się Tonsila słuchało.

 

Celowo napisałem "legendarny", bo zamierzam kupić ojcu na prezent. Ma sentyment do tej firmy, więc z zaskoczeniem przyjąłem, że pod tą nazwą można obecnie kupić słuchawki bezprzewodowe (zarówno nauszne jak i dokanałowe). Obecnie jest kilka modeli https://www.skleptonsil.pl/tonsil-sluchawki-bezprzewodowe,c183.html i uważam że cena jest uczciwa i na pewno sprawi radość komuś, kto pamięta ten sprzęt z dawnych lat.

Link to post
Share on other sites

Cena jest uczciwa jeśli sprzęt oferuje adekwatną jakość, Tonsil tego nie oferuje.

Chcesz sprawić tacie przyjemność to z sentymentu lepiej kup mu plakat Tonsila, a nie słuchawki, które drażnią ucho.



  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Budżet : 600-800zl (Słuchawki) + 300-400zl (Karta dźwiekowa)

Czego potrzebujesz? : Słuchawki + Karta dźwiekowa ( jeśli jest potrzebna do wykorzystania potencjału słuchawek :P)

Przeznaczenie : Głównie gry FPS

Źródło : Na ten moment integra realteck.
Oczekiwania 
: Dobre pozycjonowanie + wygoda na kilka h sesji. Słuchawki raczej półotwarte
Inne: Mikrofon mam na wejscie USB więc jeśli sluchawki nie posiadaja mikrofonu potrzebuje takowe wejscie na karcie dzwiekowej .

To co znalazłem, proszę o własne propozycje, niestety jestem kompletnym laikiem w tym temacie :P

- https://www.ceneo.pl/25324323

- https://www.x-kom.pl/p/651405-sluchawki-przewodowe-sennheiser-game-one-czarne.html?gclid=CjwKCAjwq9mLBhB2EiwAuYdMtciqMF3WL7gMhJ6Z463sSXHDTFOhspC0FiU1pIh05ddM_O3HhX7wdhoC2P0QAvD_BwE?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SajmonWGM
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, SajmonWGM napisał:

Teraz kwestia jakiegoś daca lub karty dźwiękowej do owych słuchawek.

Używany sprzęt moze być?

7 godzin temu, SajmonWGM napisał:

Zastanawiam się nad df red tylko obawiam się kwestii mikrofonu w adg1x czy nie będzie to w jakiś sposób się gryzlo? 

Mikro podłączysz bezpośrednio do integry

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, SajmonWGM napisał:

głównie o stosunek ceny do jakości?

G6 za 650 zł to średni pomysł jak ktoś chce mieć najlepszy stosunek ceny ale do jakości dźwięku. 

 

2 godziny temu, SajmonWGM napisał:

dragonfly (red/black)

Raczej proponowałbym pełnoprawne wzmacniacze słuchawkowe, a nie te mobilne. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 28.10.2021 o 14:29, adivxv napisał:

Raczej proponowałbym pełnoprawne wzmacniacze słuchawkowe, a nie te mobilne. 

W takim razie czekam na dostepnego B-stocka G6, poniewaz teraz najtanszy g6 ze sklepu 850zl+, chyba ze mogłbys zaproponowac cos o podobnej jakosci dzwieku tak do 600-700zl z lepszą dostepnoscia w sklepach?

 

Zakupiłem ath adg1x i niestety spodziewalem sie czegoś lepszego. 

Dźwięk jest jakby przytłumiony, "tępy" jakby zza ściany. Ludzi na teamspeaku czy discordzie tez slychac jakby "niewyraźnie" i basowo. Fakt, pozycjonowanie i scena są duuużo lepsze i  slysze wiecej instrumentów ale wszystko jest "niewyraźne", płaskie brakuje czystości dźwieku. Pogrzebałem troche w equaliserze od realteca i jest troche lepiej ale wydaje mi sie ze na samym deafult powinno być o niebo lepiej niz na moich poprzednich słuchawkach (steelseries arctis 3). Nie wiem czy to wina braku karty dźwiekowej czy danej sztuki słuchawek czy może przyzwyczajenia do budżetowego "gamingowego" headsetu i samych wysokich tonów?

 

 

 

 

Edytowane przez SajmonWGM
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, SajmonWGM napisał:

Nie wiem czy to wina braku karty dźwiekowej czy danej sztuki słuchawek czy może przyzwyczajenia do budżetowego "gamingowego" headsetu i samych wysokich tonów?

Na pewno po części  wina integry,słuchawki również muszą popracować aby się trochę wyrobić dźwiękowo ,no i słuch musi się przyzwyczaić do zwyczajnie lepszego dźwięku. Chili te wszystkie czynniki mają znaczenie. Sporo było takich ludzi tutaj,którzy po tych gamingowych zabawkach musieli się odzwyczaić, a po czasie pisali, że już nie wrócą do nich, bo brzmią zwyczajnie tandetnie.

3 godziny temu, SajmonWGM napisał:

mogłbys zaproponowac cos o podobnej jakosci dzwieku tak do 600-700zl z lepszą dostepnoscia w sklepach?

Muszę zobaczyć, aczkolwiek widać, że kryzys dopadł również branże audio troche.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem X3 z tego B-Stock, generalnie wyglądał na odpakowany i schowany bez używania, więc mogę polecić. 

 

X3 nadal dostępne na stronie producenta. 

 

Dodatkowo w koszyku możesz spróbować użyć kodu 23OFF na dodatkowe zniżki, co da cenę niewiele wyższą od G6, a moim zdaniem warto zainteresować się X3, nie ma co prawda przycisku Scout, ale do gier można ustawić profil z takim trybem i jednym przyciskiem zmienić go w trakcie gry, a dodatkowo mamy możliwośc np. wyciszenia mikrofonu za pomocą gałki czy podłączenia głośników surround.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...