Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera podczas przeglądania stron


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez suszin,

Recommended Posts

co do problemu z przeglądarką wczoraj i przedwczoraj dokładnie taka sama sytuacja, zwiecha na jakieś 6s, potem niby normalna praca z tym że kursor się zacinał lub jak mówisz zmieniał się w ten do pisania na całej stronie

generalnie przeleciałem kompa 3ma różnymi skanerami żaden nic nie wykrył... i teraz nie wiem czy to błędy na stronach powodują coś takiego (ewentualnie jakieś syfiaste reklamy - chociaż mam adblocka) czy to bugi we flashu/javie coś syfią

kiedyś jeszcze na athlonie coś podobnego mi się działo i dostałem info żeby do flasha jeszcze doinstalować shockwave, ale już nie pamiętam czy to pomogło... i najgorsze że nie można tego "blędu" wymusić w żaden sposób bo tak jak mówisz tak i u mnie zdarza się on sporadycznie i potrafi być przez długi czas spokój...

Ja mam tak samo od paru dni,z tym że nie tylko w przeglądarce ,zwiechy na pulpicie i dokladnie taki kursor jak do pisania.Wydaje mi się że dzieje się tak od momentu odpalenia gry Dead Space 3 ściągniętej przez orgine z HUMBLE BUNDLE. Przy pierwszym odpaleniu tej gry zawiesiła się i teraz często zawiesza się Druga którą zainstalowałem Mirror's Edge tez zawiesza się .Czy ktoś tez ma problemy z tymi grami ściągnietymi w ramach tej akcji?

Link to post
Share on other sites

@snailkrk

Dzięki, przetestuje.

 

W poniedziałek zamontowałem nowe chłodzenie na procesor SilentiumPC Fera Pro HE1224 i temperatura nawet na teście nie przekracza 50 stopni Celsjusza, także bardzo pozytywnie. Zastanawiam się nad podkręceniem mojego i5-2500 :)

Link to post
Share on other sites

Chciałem założyć identyczny temat jak ten ale zauważyłem ze jest już taki :)

 

Idetycznie objawy jak u mnie, komp przeskanowany róznymi programi  typu: Malwarebytes Anti-Malware,adwcleaner,     nic nie wykazały.

Ja mam windows 7 x64. Przetestowałem również  pamieć RAM memtestem i żadnych błędów nie pokazał. Dysk twardy też przeskanowany i błędów brak.

 

Dzieje się to u mnie na firefoxie.   Na chromie nie ma tego problemu.  Flash i java mam najnowsza.  temperatury komputera są w porządku.

 

Dodam jeszcze raz na jakiś czas też wyskakuje mi błąd sterownika  grafiki.

 

NIe wiem co jeszcze można sprawdzić?

Edytowane przez damianooss
Link to post
Share on other sites

Niechce mi sie pisac od nowa wiec przekleje mojego postaz innego tematu :D. Tak wiec problemy są z najnowszymi sterownikami "Zielonych", choć nie występują one na każdej z kart. Też miałem dziwne zwieszki, bluescreeny, sterownik przestal dzialac itd. podczas gier, czy nawet zwyczajnego przeglądania internetu za pomocą FF. Na początku myślałem że coś jest nie tak z pamięciami, jednak że po doszperaniu się informacji na forach, zmieniłem jedynie sterowniki. A dokładnie z 320.22 na 314.22 i problem zniknął. Tez posiadam gtx560ti wiec polecam spróbować, moze w tym tkwi problem.

Edytowane przez yamaro
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam dokładnie ten sam problem, laptop w pewnym momencie się zacina i jedyna rzecz jaka pomaga to przytrzymanie przycisku power ponieważ nawet skróty klawiszowe nie pomagają. Zauważyłem również, że jeśli odczekam max minute to odcina się i można dalej pracować aczkolwiek ruchy wykonuję "klatka po klatce". Taki incydent miał miejsce 2 razy. Problem ten również pojawił się podczas oglądania filmu na komputerze (przeglądarka była otwarta). Zacinki zaczeły mi sie pod koniec lipca wtedy też go sformatowałem bo tego potrzebował ale niestety na świeżym systemie również zaczął wariować. Mój laptop to Sony Vaio VPCF11M1E. Sprawdzałem mu pamięć, dysk, karte graficzną programe stockowym Vaio Care i nic nie wykazał. Nie mam pojęcia co robić.

Link to post
Share on other sites

@Up.

 

Zacznij od skanu antyvirem z płyty CD http://pliki.onet.pl/Avira.AntiVir.Rescue.System,Dyski.ratunkowe,Windows,111504.html może masz jakiegoś robaka w systemie. Nie zaszkodzi zeskanować też Malwarebytes Anti-malware lub podobnym narzędziem np. ADWCleaner. Zobacz co znajdą narzędzia. Jak problem dalej występuje. Poszukaj aktualizacji sterowników, programów na stronie sony. Może któryś program sony robi takie akcje w twoim systemie. http://www.sony.pl/support/pl/product/VPCF11M1E_H/updates  

Link to post
Share on other sites

Niestety nic nie wykazał. Dodatkowo przeskanowałem cały komputer jeszcze raz ESET'em, mam wykupiona licencje. Jeśli chodzi o aktualizacje wszystkie są zainstalowane i najnowsze, patrzyłem pokoleji. Dziś znowu się to stało, miałem w tle włączone ściaganie programu, odpalone 2 strony na chromie w tym jeden film który ogładałem na jednej z tych stron. Nie wydaje mi się żeby i5 przy takiej pracy był tak bardzo obciążony żeby znów się zaciąc na amen. Oczywiście nie obyło sie bez przytrzymania przycisku POWER bo nic innego niestety nie pomagało.. czekałem dobre 10 minut mając nadzieje, że się sam odwiesi i niestety... Może ma za mało ramu ? 4 gb ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Powracając do mojego problemu z tematu, to chyba udało mi się go pozbyć. Od dłuższego czasu używam przeglądarki Chrome i komputer się nie zawiesza.

Mam nadzieję że Mozilla poprawi ten dziwny błąd w swoich przeglądarkach. 

Myślę że problem został rozwiązany. 

 

ps. 

Polecam także zmianę sterowników od karty graficznej na 314.22

Edytowane przez suszin
Link to post
Share on other sites

http://i40.tinypic.com/11rdsvc.png


Tak to wygląda po 20 minutach gry w Diablo III, bez żadnej podkladki chłodzącej. Ustawienia w grze były poustawianie srednio na Wysokie i Srednie - brak niskich. Dodam jeszcze, że w momencie kiedy zminimalizuje gre i cykne fotke to temp. GPU momentalnie spada do 54 - 56 stopni. 

Chyba nie ma sensu na rozkrecanie komputera, i wymienianie pasty na procesorze?

Link to post
Share on other sites

@Up.

Temperatury są w porządku i raczej sprzęt się nie przegrzewa. Choć nie zaszkodzi przedmuchać ostrożnie(zablokuj wiatrak na czas czyszczenia)wiatraczka z kurzu i wyciągnąć odkurzaczem resztę brudu. Czy zjawisko zawieszania znikło czy nadal występuje w twoim przypadku?

Link to post
Share on other sites

No właśnie odinstalowałem sterownik 320.49 i zainstalowałem 314.22 jak narazie jest wszystko cacy :)

 

Zobaczymy co się bedzie działo później. Widze, że nie tylko ja mam ten problem ale bardzo dużo ludzi opiniujący ten sterownik pisze, że im strasznie komp freezuje i nie da sie nic zrobic.. Szkoda ze Nvidia robi takie rzeczy :( 

Dam znac po tygodniu jak sie ma sprawa u mnie :)

 

Pozdrawiam i dziekuje bardzo za wszelką pomoc!


No i niestety chyba wykrakałem... 

 

Pracowałem w programie muzycznym i w momencie kiedy z niego wychodzilem znow się zaciał na amen.. freezuje dalej bo to 2 raz, za pierwszy raz po 10 sekundach odpalil dalej ale za 2 juz niestety nie. Miałem wyłączone wszystko oprócz programu, czyli przeglądarka odpada napewno, raczej problem stoi po stronie sprzetu lub systemu..

 

Pomocy :(

Link to post
Share on other sites

@Up.

Użyj programu DriverEasy do aktualizacji wszystkich sterowników bez wyjątków. Trochę to będzie trwało, bo program ma ograniczenia limit prędkości w wersji darmowej, ale od czegoś trzeba zacząć. W przypadku laptopów sprawa sprzętowa jest trochę gorsza. Bo nie wiele można podmienić. Przetestuj pamięć RAM z pomocą obrazu iso http://www.memtest.org/#downiso .

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem wszelkie potrzebne sterowniki programem DriverEasy, 2 albo 3 zainstalowało się z niepowodzeniem bo albo mój laptop nie współpracował z nimi albo wywalał jakiś błąd. Na chwilę obecna działa, jest wszystko ok. Zobaczymy na jak długo :) 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...