Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zapytać czy temperatura 50°C na GTX460 w stanie spoczynku jest odpowiednia. Nie ukrywam, że trochę się niepokoję temperaturami latem. Po za tym bez uruchomionych żadnych obciążających programów GPUZ pokazuje gpu load na poziomie 0-1% a wszystkie zegary są w połowie swoich maksymalnych wartości.

 

http://i.imgur.com/LYKQTCN.png

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o wentylacje to mam 3 wentylatory z przodu, zmieniony wentylator na cpu, na gpu nie da się zmienić. A po za tym rozwiązałem chyba problem, odłączyłem HDMI podłączone do telewizora i wszystkie zegary spadły do małych wartości i temperatura utrzymuje się na poziomie 34-37°C.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Furmark przez ile działał?

 

Zrób tak:

1. Ustaw w GPUZ temp i rpm max - aby gpuz odnotował wartości maksymalne.

2. Odpal furmark na standardowy test 15min (pilnuj, gdyby przekroczyło 90*C wyłącz)

3. Wstaw scr z ekranem furmarka i gpuz

Link to post
Share on other sites
odłączyłem HDMI

 

Nawet jeśli w danym momencie nie klonujesz obrazu na TV (TV jest wyłączony itp) temperatura w spoczynku (czy stresie) będzie wyższa.  

 

 

PS Wiem z doświadczenia 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Zgadza się :)

 

Zapomniałem o tym. Jeśli do karty podpięte jest więcej niż jedno urządzenie, karta pracuje w tzw trybie wielomonitorowym i w spoczynku nie obniży zegarów tak jak to się dzieje w przypadku współpracy z jednym monitorem. Dlatego jest 400MHz i 50*C.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...