Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie. Kiedyś rzuciłem pytanie do Nokii i tak odpowiedzieli. Jak to dokładnie wygląda to nie wiem, w każdym razie napisali że licencja jest na urządzenie. Jeśli kupisz inny telefon bez Here Drive+ musisz znowu zaplacic za navi. W Twoim wypadku kupując np lumię 520 nie możesz wykorzystać 'licencji' z 920.

Link to post
Share on other sites

Każda aplikacja powinna przypisywać się do konkretnego stworzonego profilu.Tak jak Google Play i AppStote,a nie do telefonu.I co z tego jak aplikacja zapisze się na telefon,a  mi wymienią mi telefon na nowy,to muszę kupować tą aplikacje od nowa.Bez sens.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję autorowi tego tematu bo dzięki niemu zdecydowałem się na nokię lumię 520 na początek przygody z nowym systemem :). System działa rewelacyjne bez żadnych przycięć. Miłym dodatkiem jest Nokia Muzyka i Office. Muzyka na mojej Lumii gra bardzo dobrze. Cieszę się, że przed zakupem telefonu z androidem zobaczyłem ten temat :)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję autorowi tego tematu bo dzięki niemu zdecydowałem się na nokię lumię 520 na początek przygody z nowym systemem

Bare hyggelig :P[po norwesku]

 

Zerknij na to!!! 

http://forum.benchmark.pl/topic/96014-windows-phone-8-faq/ - jak masz jakies pytania to wal śmiało :)

zrobiłem FAQ -  może ci się przydać - szczególnie co do zabawy z GMail'em  :)

Wiele rzeczy jest naprawdę pokręconych w WP8 jeszcze, ale prawie wszystko da łatwo naprawić  :)

 

Ja uwielbiam i polecam:

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/here-city-lens/b0a0ac22-cf9e-45ba-8120-815450e2fd71

Ale zobacz sobie jeszcze te programy:

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/publishers?publisherId=Nokia%2BCorporation&appId=73e1801b-916e-4db5-87ba-65fbc8dfd8fc

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Mieszkam w Norwegii :)

 

Linki mi działają :)

 

1 link to moj FAQ na forum go znajdziesz

2 link to HERE City Lens wejdz na: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store i wpisz: HERE City Lens

3 link to aplikacje Nokii wejdz na: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store i wpisz: Nokia Corporation

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

w sumie fajnie ze to napisles, dodam to do mojego FAQ -nie wiedzialem ze sa WP8-fony na ktorych to nie dziala. Mysle teraz sobie ze to moze byc tylko exclusiv tylko dla Nokii.

 

 

Co do dokupowania map dla Nokii nie posiadajacych dostepu do pelnego pakietu Drive+ to wyczytalem ze jednak jest to przypisywane do konta (tyle ze nie zrozumialem czy konta Nokia czy konta MS).

Chodzi o to ze Nokie posiadajace pelny pakiet Drive+ do jego uzytkowania nawet nie potrzebuja konta Nokia czy MS. Rozpoznawane sa jako odpowiedni telefon i to wystarcza. Wiec to by wiele tlumaczylo.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Lumia 520 to nie jest Nokia ?

to jest Nokia - i na niej nie dziala HERE City Lens bo nie ma kompasu - tyle że pisząc o tym pomyślałem sobie że firma Nokia ma licencje HERE City Lens i mozliwe ze tylko dla siebie zachowala te aplikacje... to byla tylko taka dygresja... :P

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Końcówka roku zapowiada się ciekawie - HTC ma wydać One z WP8, Nokia pewnie nie będzie gorsza i wyda smartfony tej samej klasy.

Z Quad-Core na pokładzie to będzie istny overkill w kwestii szybkości systemu w porównaniu z Androidem ;)

Link to post
Share on other sites

Nokia idzie powoli swoim tempem. Na chwile obecna WP8 naklada jeszcze ograniczenia - dlatego nie moze jeszcze wyjsc L930. Przynajmniej 3 miesiace do GDR3 lub WP8.1 przyjdzie nam czekac. MS wywiazuje sie z terminow i od razu wszystkie urzadzenia sa aktualizowane wiec to tez plus.

 

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Google również szpieguje czy też inwigiluje, zatem szpiegowanie czy też inwigilowanie przez Microsoft nie jest czymś dziwnym - i moim zdaniem to nie argument przeciwko, chyba że traktujemy te firmy równo zatem i system od Microsoftu jak i od Google odpada. I co nam wtedy zostaje? Hmm... Linuks Memo. Bo myślę, że Apple również szpieguje czy też inwigiluje - bo dlaczegóż by nie?

Link to post
Share on other sites

W tym artykule o tym, że MS szpieguje było coś takiego:

 

 

Cechą na której chcę się teraz skupić był efekt jednej z wielu manii prześladowczych Jobsa.  Uważał swoje produkty za swoje nawet po ich sprzedaży klientom. Zawsze walczył z wszelkimi modyfikacjami wyglądu czy funkcji. Najchętniej by zdalnie kontrolował każde urządzenie u każdego użytkownika. iPhone dał mu taką okazję.

Wszelkie aplikacje wgrywało się przez ściągnięcie ich z centralnego repozytorium, czyli App Store. Jobs zarezerwował sobie prawo do zdalnego wykasowania już zakupionych i zaintalowanych aplikacji, zabierał swoją prowizję w wysokości 30% ceny aplikacji (później też obowiązkowo 30% każdej sprzedaży związanej z aplikacjami, np. subskrypcje czasopism) oraz miał pełny dostęp do informacji kto, co, gdzie i kiedy.

Piękny przykład permanentnej inwigilacji.
Jako, że Apple od wielu lat miało specjalny dział zajmujący się product placementem, iPhone znalazły się w większości filmów i programów. Tysiące „usłużnych” dziennikarzy pisało o tym, jakie to jest epokowe wydarzenie i jak bardzo zmieni rynek. Jak wiadomo nawet kłamstwo powtórzone tysiące razy stanie się prawdą.  Mylna informacja też może. iPhone zaczęły się sprzedawać lepiej niż świetnie

Link to post
Share on other sites

Teraz byle aplikacja z andka wymaga dostepu prawie do wszystkiego w telefonie. Google też już przesadza od czasu gmaila. Podaj im numer, włącz geolokalizację i jesteś jak w big brotherze. Maile, kontakty w złą droge to zmierza.

 

Afera była ostatnimi czasy ale to wszystko ma głębsze znaczenie, zresztą nie od dziś handluje się bazami danych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...