Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

mam do Was prośbę, czy mógłby mi ktoś napisać co nieco o oznaczeniach procesorów, tj jak je porównywać itp

 

Wiem, że jeżeli mamy np procesor i3-4158U, to pierwsza cyfra to generacja, druga i trzecia to wydajność procesora (oczywiście ni dosłowna), czwarta cyfra tyczy się procesorów mobilnych i określa oszczędność energii, a jak patrzeć na np i3-560 i inne z trzema cyferkami? Za co odpowiadają te cyfry? 

 

Kolejne pytanie dotyczy procesorów C2D

Mamy np procesor E7400 za co odpowiadają te cyfry? Czy patrzy się na nie tak samo jak w przypadku nowych procesorów intela? Jeśli nie to w jaki sposób? Może trzeba patrzeć na oznaczenia na procesorze?

http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-030330.htm

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego wieczora

Edytowane przez Ola100
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, a jak jest z tą częścią mojego pytania?

 

 

 

Kolejne pytanie dotyczy procesorów C2D Mamy np procesor E7400 za co odpowiadają te cyfry? Czy patrzy się na nie tak samo jak w przypadku nowych procesorów intela? Jeśli nie to w jaki sposób? Może trzeba patrzeć na oznaczenia na procesorze? http://www.intel.com/support/processors/sb/CS-030330.htm
Link to post
Share on other sites

Najprościej E7400

 

E - seria 2 rdzenie

7- seria pod względem wydajności

4 - wydajność w danej serii

 

Czyli Seria E2xxx były to Dual Core, seria 4xxx miała 2 rdzenie i wspólny cache, seria E6xxx miała już oddzielny cache, seria E8xxx to najwydajniejesze procesory, dużo Cache.

 

Tutaj można popatrzeć i dokładniej pojąć :)  http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2#Modele_procesor.C3.B3w_Intel_Core_2_Duo

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

oznaczenia są nie ważne ,ważna jest wydajność i cena za jaką można ją mieć

 

Hmm, ja jednak uważam, że oznaczenia są ważne, wtedy sami wiemy czego mniej więcej możemy się mniej więcej spodziewać po procesorze, wiemy też jak go wybrać itp... rankingi również są ważne i pomocne, jednak warto co nieco wiedzieć samemu, takie jest moje zdanie.

 

 

 

W ktoryms numerze gazet chip pisano o tym wraz z oznaczeniem procesorow amd

 

Znalazłam, jeśli kogoś jeszcze interesuje ten temat to o oznaczeniach AMD i "nowych" procesorów Intela znajdziecie w CHIP 01 2013

 

No to teraz pozostało mi tylko poczytać o oznaczeniach C2D

Link to post
Share on other sites

Hmm, ja jednak uważam, że oznaczenia są ważne, wtedy sami wiemy czego mniej więcej możemy się mniej więcej spodziewać po procesorze, wiemy też jak go wybrać itp... rankingi również są ważne i pomocne, jednak warto co nieco wiedzieć samemu, takie jest moje zdanie.

 

 

 

 

Znalazłam, jeśli kogoś jeszcze interesuje ten temat to o oznaczeniach AMD i "nowych" procesorów Intela znajdziecie w CHIP 01 2013

 

No to teraz pozostało mi tylko poczytać o oznaczeniach C2D

O C2D pisałem Ci kilka postów wyżej :)

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegos takiego.

Oznaczenia takie znajdziesz w pamieciach Corsaira, a nie w procesorach :) Polecam strone ark.intel.com, tylko tam znajdziesz wszelkie informacje dotyczace danego procesora. I moze jeszcze czasem http://www.cpu-world.com, maja kilka brakujacych info.

 

Z czasem przegladania wejdzie Ci w krew kilka podstawowych informacji, ale poki co - nie ma co rozrozniac, bo jednolitego systemu NIE MA.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...