Skocz do zawartości

Płyta asrock z77 extreme4 nie widzi GPU na nowych podzespołach


Recommended Posts

A właśnie instalowałeś wszystkie programy, które były na płycie ze sterownikami?

 

 

Sprawdź czy masz ten program, bo może właśnie on wyłącza karte oszczędzając energię, usuń go i zobaczymy może pomoże

 

jeśli brak jest odpowiedniego oprogramowania to może być klops spróbuj reinstalować wszystkie sterowniki i zainstaluj te z dołączonej płytki do płyty

Czy wy czytacie po łepkach posty ?

Żeby coś zainstalować, to najpierw trzeba wyjść ponad poziom BIOSu.

Autor tematu ma zainstalować te programy w BIOSie ?

Płyta ma opory do wystartowania z kartą graficzną i dyskiem SSD.

Jak tu można mówić o instalowaniu programów ?

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za chęci 

 

Po zmianie ssd nic sie nie zmieniło

Virtu nie mam zainstalowanego

instalowałem tylko główne sterowniki reszta mnie nie interesowała

Spróbuje z downgradem ale jak nic nie pomoże to nie wiem na gwarancje mi nikt tego nie weźmie bo mi powie ze bez ssd działa.

Jaki sens ma kupno sprzętu za 500 zl żeby nic z nim nie można było zrobić bo asrock sie gryzie 

Link to post
Share on other sites

win 7 zainstalowany normalnie inaczej bym nie pisał :P

 

co do wysyłki to nie da rady. Poza tym ssd tez jest sprawny i hula aż milo niestety albo rybki albo akwarium :/

 

 

Polecana płyta wszystkim ładnie chodzi  a tu akurat na 2 komputerach dokładnie taki sam problem to musi być coś na rzeczy 

Edytowane przez diarah
Link to post
Share on other sites

Komputer kolegi wstal u niego problemem byla szyna PCI 3.0 zostala zmieniona i downgrade Biosu do poziomu 2.7

 

Lecz umnie problem nadal wystepuje. Ktos ma jakis pomysl co dalej robic ? Gwarancja odpada oraz odeslanie podzespolow wszystkie sprawne

 

Czy jest mozliwosc zeby SATA stwarzala az takie problemy...

 

Ogolnie temat jest dlamnie nie rozwiazywalny ale dziekuje wszystkim za pomoc jesli uda mi sie cos z tym zrobic napisze w ponizszym temacie.

 

(brak polskich znakow spowodowany brakiem mozliwosci zmiany komputera w pracy)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Osobiście posiadam komputer z core2duo płyte gigabyte i radeon 7950 MSI.

Po jakimś czasie i dołożeniu SSD komputer zaczął dziwnie się zachowywać.

Startował 1 na 5 razy, a czasami cały dzień nie mogłem go uruchomić.

Rozpędzały się wszystkie wiatraki oprócz tych na karcie graficznej).  

 

Wymieniłem i przetestowałem prawie wszystkie podzespoły (np odłączyłem wszystkie dyski zamieniałem grafe, ram itp). 

 

No i okazało się, że mój super hiper zasilacz be quiet dark power 550w był źródłem problemów.

Po zmianie zasilacza na jakiegoś NO Name'a wszystko zaczęło hulać. Jako ciekawostkę podam, że zasilacz działa sprawnie w innym zestawie. 

Pożycz jakiś inny zasilacz od kolegi i sprawdź może z tym się coś gryzie jak u mnie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę spróbuje i tego. Chodź mimo wszystko nawet na jednym dysku się nie odpala. Nie odpala się nawet na jednej kości ram i dysku ssd. obniżone było taktowanie procesora by sprawdzić czy to nie wina OC itd... Ale spróbuje też  z zasilaczem 

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości kupiłem SSD (Kingston Hyperx 120) i tak już to planowałem ;)

Sprawa wygląda tak zainstalowałem widndowsa, wentylatory na karcie chodziły na max obrotach sprawdzałem na GPU-Z, komputer wykrywał kartę ale działał na intelu.

Przed chwilą zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty i na razie wszystko chodzi jak powinno.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...