Skocz do zawartości

Płyta asrock z77 extreme4 nie widzi GPU na nowych podzespołach


Recommended Posts

Witam

 

Od pewnego czasu borykam się z bardzo dziwnym problemem

Mianowicie 

 

Po zakupie nowego dysku SSD firmy plextor m5s komputer się odpala lecz tylko na zintegrowanej karcie graficznej. Karta Asus 7950 dc 2 czasem się załączy a czasem nie. Mam czarny migoczący ekran i nic po za tym. Po zmianie ustawień w biosie na szynę PCI 2 bądź  PCI 1 załącza się częściej lecz mimo to nadal nie jest to satysfakcjonujące kiedy komputer raz wstaje a potem kolejne 30 prób nie . 

 

Myślałem ze jest to wina karty graficznej - wiec oddałem ja na gwarancje. Mimo to po odebraniu nowej problem dalej się pojawia(o dziwo uwzględnili mi gwarancje ponieważ zasilacz w sklepie nie potrafiły jej udźwignąć. Lecz jakie było moje zdumienie kiedy wczoraj składając prawie identyczny komputer dla mojego kolegi. Ma on dokładnie ten sam problem. Zainstalowałem najnowszy bios zresetowałem CMOS , Czyściłem alkoholem styki. Dalej nic sie nie poprawiło. 

 

O dziwo kiedy zakupiłem komputer 5 miesięcy temu nie miałem najmniejszego problemu wszystko działało cacy aż nie przełożyłem wszystkiego w nowa obudowę i nie dołożyłem dysku SSD. Czy AHCI może się kłócić z PCI Express ?. 

 

Specyfikacja obu komputerów z tym samym problemem

 

 

I5 3570K                                 I7 3770K

asrock z77 extreme4              asrock z77 extreme4

Kingston 2x4 1600  ddr3        Kingston 2x4 1600 ddr3

Asus Dc 2 top 7950               Club 3d 7950

OCZ 600                                  OCZ 750 fatality1

SSD M5S                                 SSD M5S

2 dyski po 1 tera                      2 dyski po 1 Terra

cooler master 412S                  hyper tx3 evo

 

Po spróbowaniu wszystkich rozwiazań jakie znalazłem w internecie ręce mi już opadają. A wiem ze obie płyty jak i obie karty są w 100% sprawne. Czy ktoś sie orientuje co powinienem zrobić. Bo ręce mi już opadają . A koledze dopiero zaczną opadać 

 

A pomoc z Asrocka nie nad ciąga

Link to post
Share on other sites

Może to nie odpowiedź, ale jesteś kolejną osobą, która ma problem z AsRockiem i więcej niż jednym HDD (często z SSD).

Czasem pomaga przełączenie dysków w tryb IDE, lub podpięcie wszystkich dysków pod porty SATA II.

Rozumiem, że sprawdzałeś oba PCI-E i na obu jest dokładnie ta sama sytuacja z odpalaniem.

Czy problem się powtarza, jeżeli jest podpięty sam dysk SSD, do różnych portów SATA ?

Sprawdź, czy problem pojawia się kiedy jest podpięta tylko klawiatura pod USB i nic więcej.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dzięki za Informacje

 

Tak próbowałem na obu slotach PCI E.  Po przełączenie dysków w tryb IDE komp wstaje tylko do Biosu (bo akurat o tym nie mam pojęcia jak się za to zabrać w ogole ) reszta mi zajmie trochę . Ale dziękuje za kilka porad będę szukał jak coś znajdę niezwłocznie dam znac


Problem powtarza się na samym dysku SSD kiedy komputer był sprawdzany częsć po częsci bez usb rowniez komputer na golo nie wstaje 

Link to post
Share on other sites

Odłącz jeden dysk , najlepiej ten na którym nie ma systemu i sprawdź czy będzie działać. Przeczuwam konieczność aktualizacji biosu, może sobie płyta nie radzić z raidem na Sata III

 

PS. Jak przekładałeś płytę do nowej obudowy to może zaistniało coś takiego jak przebicie elektryczne, ja na wszelki wypadek zawsze daję podkładki silikonowe pod śrubki którymi przykręcamy płytę do dystansów, kiedyś w moim muzealnym komputerze też tak miałem.  

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites

Ok to teraz tak Bios wykrywa wszystkie dyski. Po przejściu na SATA II nic się nie zmieniło. Sytuacja ciągle jest ta sama.

Przy probie przekładania wtyczek wszystko jest dociśnięte sprawdzone i niby jest ok po za brakiem karty graficznej.  Dyski nie sa połączone w Raidzie o ile dobrze zrozumiałem podpowiedz. Po odłączeniu dysków nic sie nie zmienia. 

 

Co do przekładania płyty wziąłem to pod uwagę ze może cos uwaliłem. i jestem niezgrabnym słoniem 

 

Do czasu gdy składałem nowego i sytuacja jest identyczna więc wykluczam tą opcję

 

Dyski nie są uwalone zostało to własnie sprawdzone.

 

 

Jakieś pomysły .?

 

bo ja już nie mam siły wszystko powinno być kompatybilne i chodzić jak chodziło 

 

Ale teraz to już zgłupiałem doszczętnie

 

Ogólnie to dziękuje za zainteresowanie i po cichu liczę na jakieś podpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Jest mała szansa, że pójdą z innym dyskiem SSD.

Aczkolwiek takie problemy jak Twoje nie są wyjątkiem na AsRocku (jeśli ktoś mi nie wierzy, wystarczy poszukać).

Jeśli masz możliwość, to można by jeszcze podmienić grafikę na całkiem inną.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Pod  zintegrowaną karta wszystko ładnie chodzi jedynie nie wykrywa GPU chyba ze zacznę sie bawić zmiana pci to i moja grafa wstanie.  nie wiem po prostu panowie (panie) jak to rozgryźć żeby nie musiał niczym sie bawić tylko użytkować normalnie sprzęt a nie sie wiecznie denerwować i irtyować

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to tylko integra jest wykrywana

wpięte GPU nie jest widziane przez bios i przez wina.puki nie zacznę się bawić PCI to wtedy może sie włączy i jest widziany  do następnego resetu a DR.żiwago z Asrocka nie pokazuje żadnych błędnych symboli

 

Banalna odpowiedz 

 

Oczywiście ze podpiełem i sprawdzałem nawet inne kable by wykluczyć ten czynnik

Edytowane przez diarah
Link to post
Share on other sites

Z  tym już może być problem jedyny na jaki mogę podmienić to ten sam tylko z 2 komputera ale model i wszystko będzie takie samo dam wam znać za jakieś 10min czy cos pomogło

 

Czy downgrade biosu może coś pomóc ?

Edytowane przez diarah
Link to post
Share on other sites

A właśnie instalowałeś wszystkie programy, które były na płycie ze sterownikami?

Chodzi mi teraz o Virtu MVP Controler Panel z grubsza co przeczytałem to jest to program, który właśnie decyduje kiedy chodzi GPU a kiedy Intergra

 

 

 

 

Sprawdź czy masz ten program, bo może właśnie on wyłącza karte oszczędzając energię, usuń go i zobaczymy może pomoże

Edytowane przez konrad118
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...