Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od pewne czasu zastanawiam się nad zakupem drugiej karty graficznej i poprawieniu wydajności dzięki CrossFire.
Zastanawiam się nad Radkiem 6950 lub 6970.

Moja obecna konfiguracja to:
Procek: Phenom X6 1070T 3Ghz (3,5 Turbo)
Płyta: Asus M5A99X evo
Grafika: Radeon 6950 1 GB

do tego 8 GB ramu 1600MHz chociaż w biosie jest 1333...

 

Mam 3 pytania:
Czy moja płyta główna nadaje się w ogóle do bawienia się z CrossFire (według strony producenta tak ale lepiej zapytać tutaj bo może ktoś wie lepiej:))?

 

Czy ewentualny zakup cokolwiek poprawi czy wręcz przeciwnie gry będą się bardziej przycinały ze względu na to że to  już dość stare karty, lub nowe gry dalej nie obsługują dobrze CF.
 
I ostatnie pytanie mam odnośnie zasilacza, mój obecny to 600W firmy "nieznanej" oczywiście na dniach go zmieniam, i jeśli ktoś może polecić jakiś, najlepiej taki który pociągnął by tę konfigurację z zapasem, to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, i dziękuje za ewentualne zainteresowanie.

Link to post
Share on other sites

Masz farta bo akurat raz ze mam ta plyte, dwa mam tez Crossfire X.

 

odp1. Tak. Nadaje sie do CFX

 

odp2. Jezeli podkrecisz procesor do 4ghz to odczujesz przyrost wydajności z drugiej karty. Aczkolwiek przydalo by sie troche wiecej niz 4ghz. Ja na starym 955 mialem 4.2ghz i to bylo za malo zeby procesor nie blokowal kart. Dopiero zmiana na FX'a pozwolila kartom rozwinac skrzydla.

 

odp3. Markowe  650 powinno dac rade, musisz zwrocic uwage na max ampery na 12 voltach/ max power, jezeli masz jedna glowna linie z powiedzmy 43-50 amperow (520 watt mocy ) to spokojnie. Jezeli masz to rozbite na mniejsze pasy to moze byc problem.

 

Np ja korzystam z XFX 650 na bebechach seasonica. Mam na tym FX 8320 krecony na 4.6ghz i dwa razy 6970 2gb CFX. Wszystko chodzi stabilnie. Crysis 3 na high very high w full hd, bf3 multi 70-150fps w full/high detalach.

 

Koniecznie musisz korzystac ze sterownika 13.8 ktory ma tak zwany frame pace meter.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dzięki za odpowiedź, co do procka to oczywiście myślę nad podkręceniem ( narazie zamówiłem chłodzenie) ale ten model z tego co się czyta maksymalnie da się podkręcić właśnie do około 4 GHz.
Zasilacz tak czy tak muszę zmienić i jak dotąd wypatrzyłem ten model: OCZ ZT 650W. 

 

Dużo osób pisze o mikro przycięciach i innych problemach szczególnie w BF3 albo w skyrimie jak to u Ciebie wygląda? Może to tak jak piszesz od procka zależy?

 

 

 

 

Edytowane przez kocur91
Link to post
Share on other sites

W BF3 6 rdzeniowy procesor na 4ghz bardzo dobrze sie bedzie spisywal, lepiej niz 4 rdzeniowiec, ale bf3 potrafi wykorzystac te 8 rdzeni no ale narazie skupmy sie na innych rzeczach.

 

od siebie moge polecic mojego XFX ale ten ocz tez specyfikacje ma bardzo dobra, 54 ampery i ponad 600 wat tam gdzie sie liczy czyli dla grafiki. Jezeli specyfikacja pokrywa sie z realnymi wynikami, to to bedzie bardzo dobry wybor. Ma tez certyfikaty wiec jest wporzadku.

 

Mikro przyciecia to byl faktycznie problem AMD, ale tak jak wspomnialem, sterowniki 13.8, rozwiazuja ten problem praktycznie w 100 procentach. CFX chodzi bardzo dobrze, bedziesz zadowolony. 

 

W skyrima co prawda nie gram ale BF3 to moja codzienna rozrywka praktycznie.

 

Wracajac do tematu procka, 4 rdzeniowy 955 podkrecony do 4.2, ograniczal moje CFX. 8 rdzeniowy FX na 4.6 sprawia ze to grafika staje sie za wolna. No ale mam nadzieje ze te 2 dodatkowe rdzenie jakos ci pomoga i wszystko bedzie chodzic w miare na 100 procent wydajnosci. 

Edytowane przez velocityx
Link to post
Share on other sites

Ja w BF3 nie gram ale słyszałem o mikroprzycięciach więc skoro w nim występują to w innych grach pewnie też, z tąd moje pytanie.

Wszystko było by fajnie ale nowego 6970 teraz już nie znajdziesz a używanego nie chce i chyba spróbuję jednak sprzedać mojego 6950 i kupić 7970. Tylko ciekawe jaka jest różnica między CFX 6950 i 6970 a samym 7970.
Na korzyść jednej karty przemawia, mniejsze zużycie prądu czyli możliwie "słabszy zasilacz" i 100% brak przycięć  :P

Link to post
Share on other sites

Wraz ze sterownikami 13.8 przyciec juz nie ma, natomiast 2x 6970 czyli 6990 to trudno okreslic, w bf3 szybszy bedzie tandem, jezeli ja podkrecisz ta 7970 dosc mocno to bedzie szybsza niz crossfire z 6970siatek. 

 

kwestia co ci taniej wyjdzie, dokupic druga karte (a 6950 1 gigowe sa tansze niz 2 gigowe oryginalne wersje)  czy sprzedac po taniosci i doplacic tego tysia ponad do 7970.

Link to post
Share on other sites

7970 chodzi już po nie całe 1300 PLN a na licytacji i po 900PLN ludzie kupowali nowe, z tym że to akurat była ta bez OC.
Jeżeli za moją 6950 dostane na czysto 400-450 to śmiało mogę licytować 7970.
Może ktoś chce kupić 6950 :)?

Druga sprawa jest taka że nie bardzo chce dokupić drugą używaną kartę a nowe 69xx stoją koło 7 stów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...